Başkan Otgöz “Engelli Kardeşlerimizin Yanındayız”

Başkan Otgöz “Engelli Kardeşlerimizin Yanındayız”

BAŞKAN KARACA’DAN  GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

BAŞKAN KARACA’DAN  GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

Türkü’lerin   Babası  Unutulmadı

Türkü’lerin   Babası  Unutulmadı

Osman Başkan Sayesinde Üreticiler Kazanıyor

Osman Başkan Sayesinde Üreticiler Kazanıyor

Yardım  Kampanyası  Çığ  Gibi  Büyüyor

Yardım  Kampanyası  Çığ  Gibi  Büyüyor

FETAV’I   ZİYARET ETTİLER
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 8 Ağustos 2019 - 10:00:24

 

Azerbaycanlı  ünlü  Şair ve Eğitimci ZöhreMehemmedova kızları sınıf öğretmeni Terane Mehemmedova ve maliyeci AynureMehemmedova ile birlikte  Fetav’ı ziyaret etti. Ziyarete; Fetav Kültür Komisyonu üyesi şair ve yazar Azerbaycan Medeni Alakalar kuruluşu Türkiye temsilcisi Mustafa Taner’de eşlik etti. Azerbaycanlı  ünlü  Şair ve Eğitimci ZöhreMehemmedova şiir kitaplarını Fetav’a hediye etti. “ZöhreKaragızı”  lakabıyla Azerbaycan’ da  şiirler yazan ZöhreMehemmedova’nın  4 tane şiir kitabı bulunmakta. Önümüzdeki günlerde  5’inci şiir  kitabının çıkacağını söyleyen ZöhreMehemmedova; Fethiye’deki misafirperverlik ve yakın ilgiden dolayı çok teşekkür etti.

Fethiye’nin Azerbaycan’da isminin duyulduğunu söyleyen  ZöhreMehemmedova “Türkiye ve Azerbaycan kardeş ülkelerdir. Kültürümüz ve geleneklerimiz başta olmak üzere  bir çok ortak değerimiz var. Amacımız bu kültür ziyaretlerini arttırıp, bu kardeşliği gelecek nesillere taşımaktır. Fethiye artık  Azerbaycan’da tanınan ve Azerbaycanlı şair ve yazarların ziyaret ettiği şehirlerden birisi haline gelmiştir” dedi. Doğal güzellikleri ve misafirperverliği ile Fethiye’nin çok güzel bir şehir olduğunu söyleyen ZöhreMehemmedova “Her yıl Türkiye’ye gelmekteyim. Kültür ziyaretleri yapmaktayım. Geçen yaz Alaçatı’yı ziyaret ettim. Bu yaz da Fethiye’ye geldim. Fethiye’ye gelmeden önce Fetav Kültür Komisyonu üyesi şair ve yazar Azerbaycan Medeni Alakalar kuruluşu Türkiye temsilcisi Mustafa Taner ile irtibata geçtim. Bana yardımcı oldu. İki kızım ile birlikte geldim. Çok teşekkür ediyorum” dedi. “38 yılı okul öğretmenliği olmak üzere 48 yıldır Azerbaycan’da eğitimcilik yaptığını ifade eden ZöhreMehemmedova “Emekliyim ve şu anda Azerbaycan’da bazı sivil toplum kuruluşlarının yöneticiliğini yapmaktayım. 3 tane kızım ve 4 tane de torunum var. 4 tane şiir kitabım var, 5’incisi de çıkmak üzere. Fetav’ı ziyaret ettim. Fethiyeli yazar ve şairlerle tanıştım. Benimle yakından ilgilendiler. Kısmet olursa 14 Ağustos’a kadar Fethiye’de kalacağım. İlgi ve alakadan dolayı Mustafa Taner’e, Fetav müdürü Dilek Dinçer’e  çok teşekkür ederim” dedi.

Ziyaretten dolayı teşekkür eden Fetav müdürü Dilek Dinçer  “Azerbaycan ve Fethiye ile bir kültür köprüsü kurduk.  İnşallah ileride bu tür ziyaretlerimiz karşılıklı olarak artacaktır. Teşekkür ederim” dedi.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz