Başkan Otgöz “Engelli Kardeşlerimizin Yanındayız”

Başkan Otgöz “Engelli Kardeşlerimizin Yanındayız”

BAŞKAN KARACA’DAN  GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

BAŞKAN KARACA’DAN  GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

Türkü’lerin   Babası  Unutulmadı

Türkü’lerin   Babası  Unutulmadı

Osman Başkan Sayesinde Üreticiler Kazanıyor

Osman Başkan Sayesinde Üreticiler Kazanıyor

Yardım  Kampanyası  Çığ  Gibi  Büyüyor

Yardım  Kampanyası  Çığ  Gibi  Büyüyor

THK’DAN   KURBAN  DERİSİ  ÇAĞRISI
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 6 Ağustos 2019 - 09:57:57

 

Halkımızdan aldığı bağışlarla halkımıza ve ülkemize hizmet eden Türk Hava Kurumu;  bu Kurban bayramında da deri toplama faaliyetlerini gerçekleştirecek.  Kurban Bayramı’na az bir zaman kala Türk Hava Kurumu Fethiye Şubesi, deri toplama faaliyetleri ile ilgili çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Bu kapsamda deri makbuzları mahalle muhtarlarına teslim ediliyor. Konuyla ilgili basın açıklaması yapan THK Fethiye Şubesi  Başkan Vekili Avukat Günay Öztürk, Fethiye ve Seydikemer halkından destek istedi. Muhtarlar işbirliğinde yürütülecek çalışmalara Muğla Büyükşehir, Fethiye ve Seydikemer Belediyeleri ile Fethiye ve Seydikemer Orman İşletme Müdürlüklerinin araç ve mekan temininde bulundukları ifade edildi. Öte yandan Ramazan Ayı’nda gerçekleşen fitre zekat faaliyetinde ise kurumun geçen yıla oranla yüzde 25’lik bir artışla 694 bin 163 TL toplandığı bildirildi.

“BU YIL FİTRE VE ZEKAT BAĞIŞINDA   % 25  BİR ARTIŞ SAĞLADIK”

THK Fethiye Şube Başkan Vekili Avukat Günay Öztürk yaptığı açıklamada, “2019 yılı fitre ve zekat toplama faaliyetlerimiz başarıyla tamamlanmıştır. Fethiyeli ve Seydikemerli vatandaşlarımıza ve mahalle muhtarlarımıza yapmış oldukları  desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.  Bu yıl toplanan gelir 694 bin 163 TL’dir. Geçen yıla oranla yüzde 25’lik bir arşla bu gelire ulaştık” dedi. Kurban derisi toplama faaliyetleri hakkında bilgi aktaran Günay Öztürk, “2019 yılı kurban derisi toplama faaliyetleri sürecimizde ihale yapıldı. Hazırlıklarımıza da tüm hızıyla devam etmekteyiz. Maalesef bu yıl deri fiyatlarımız çok düşüktür. Koyun derisi 2,60 TL, keçi derisi 5,75 TL, sığırderisinin kilogram ücreti  ise 2,75 TL’den ihale edilmiştir. Toplama çalışmasındaki masrafların artışından, deri fiyatlarındaki düşüşlerden dolayı birazcık muzdaripiz. Bu konuyu Fethiyeli ve Seydikemerli hemşerilerimizin desteği ile aşacağımıza inanıyoruz” dedi.

“KURBAN DERİLERİNİZİ MUTLAKA TUZLAYINIZ”

Öztürk, “Bu yıl kurban derilerinin mutlaka tuzlanmasını rica ediyoruz. Çünkü havalar çok sıcak olduğu için derilerdeki kayıpların azalmasını istiyoruz. İmkanı olan vatandaşlarımızın derilerini tuzlayıp, Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ait Okaliptüs Park’taki toplama alanına getirmeleri bizim için büyük önem taşıyor. Hem toplama faaliyetlerindeki masrafların artması, araç sayısının az olması nedeniyle halkımızdan böyle bir destek bekliyoruz. Şube olarak her türlü desteği vermeye hazırız. Bize gösterilecek destekle önceki yıllarda olduğu gibi bu işin üstesinden geleceğimizi düşünüyoruz. Şahsım ve kurumum adına tüm halkımızın Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Fitre ve zekat toplama faaliyetlerimizin yanı sıra kurban derisi toplama çalışmalarımızda bizlere destek olan mahalle muhtarlarımıza, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Fethiye ve Seydikemer Belediye Başkanlarımız ile Fethiye ve Seydikemer Orman İşletme Müdürlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

“MAKBUZSUZ DERİ TESLİM ETMEYİNİZ”

Açıklamasına devam eden THK Fethiye Şubesi  Başkan Vekili Avukat Günay Öztürk kurban kesecek olan vatandaşlara seslenerek  “Deri makbuzları muhtarlarımıza teslim etmekteyiz. Kurban derilerini THK yetkili kimliği taşıyan görevlilere veriniz ve karşılığında  mutlaka makbuzlarınızı alınız” dedi.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz