EKOLOJİ BİRLİĞİ EGE BÖLGE TOPLANTISI MUĞLA’DA YAPILACAK

EKOLOJİ BİRLİĞİ EGE BÖLGE TOPLANTISI MUĞLA’DA YAPILACAK

DSİ Muğla’ya 7 Baraj 2 Gölet Yaptı

DSİ Muğla’ya 7 Baraj 2 Gölet Yaptı

KAYMAKAM ŞAHİNER’E TEŞEKKÜR ETTİLER

KAYMAKAM ŞAHİNER’E TEŞEKKÜR ETTİLER

CUMARTESİ GÜNÜ ANADOLU BASKET’İ AĞIRLIYORUZ

CUMARTESİ GÜNÜ ANADOLU BASKET’İ AĞIRLIYORUZ

EMNİYET MÜDÜRÜNDEN ANLAMLI HEDIYE

EMNİYET MÜDÜRÜNDEN ANLAMLI HEDIYE

Saatcı  Döneminde Devredilmeyen Tesis Çürüdü
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 2 Ağustos 2019 - 12:51:59

 

Haziran 2012 tarihinde açılışı gerçekleştirilen ve o dönem 1 milyon EURO harcanarak yapımı gerçekleştirilen, Türkiye’nin ilk solar kurutma tesisi zamanla çürüdü. 2014 yılında Muğla’nın büyükşehir olmasıyla birlikte Arıtma Tesisinin Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne devri gerçekleştirildi ancak solar kurutma tesisi Fethiye Belediyesi’nde kaldı.

 

“MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE VERİLMEDİ”

Dönemin Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı tarafından Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmeyen tesisin kullanımına da izin verilmedi. Arıtma tesisinden çıkan çamurun kurutularak hacminin düşürülmesinin amaçlandığı tesis, 2012 de görkemli bir törenle açılmış ve arıtma tesisinin olduğu Çatalarık Mahallesi’nde kokunun giderilmesi konusunda büyük bir öneme sahip tesis çürüdü. Türkiye’nin ilk solar kurutma tesisi 2014 yılından bu yana çalışmıyor. Kullanılan makinelerin söküldü görülürken, göz göre göre çürümeye sevk edildi. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca konuya el atarak tesisin büyükşehir belediyesine devri ile ilgili gerekli işlemlerin başlatılacağını kaydetti.

 

“5 YIL DA, 5 MİLYON TL ZARAR VAR”

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca; “5 yıllık süreç boyunca Fethiye’mizin ve MUSKİ’nin kaybı 5 milyon liradır. Fethiye halkının paralarıyla yapılan bir tesisin nasıl atıl duruma geldiğini gördük. Bu tesis insanların egosuna yenik düşmüş durumdadır. Fethiye’mizin menfaatleri doğrultusunda yargıya intikal etmiş olan bu durumu en kısa zamanda sonuçlandıracağız. Muski’ye tahsisi konusunda hemen işlemleri başlatıyoruz. Muski elde ettiği geliri tabii ki bu bölgemizde harcıyor. Sayın Osman Gürün’ün de söylediği gibi 350 milyon liralık yatırımı Fethiye’mize yapacak. Biz de iki kardeş belediye olarak, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte buradaki bütün sorunların çözümü noktasında beraber hareket etmek konusunda kararlıyız” dedi.

(HABER/MUSTAFA TAŞKIN)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz