Başkan Otgöz “Engelli Kardeşlerimizin Yanındayız”

Başkan Otgöz “Engelli Kardeşlerimizin Yanındayız”

BAŞKAN KARACA’DAN  GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

BAŞKAN KARACA’DAN  GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

Türkü’lerin   Babası  Unutulmadı

Türkü’lerin   Babası  Unutulmadı

Osman Başkan Sayesinde Üreticiler Kazanıyor

Osman Başkan Sayesinde Üreticiler Kazanıyor

Yardım  Kampanyası  Çığ  Gibi  Büyüyor

Yardım  Kampanyası  Çığ  Gibi  Büyüyor

FETHİYE’DE KURBAN KESİM YERLERİ BELİRLENDİ
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 2 Ağustos 2019 - 12:51:07

 

Yaklaşan Kurban bayramı ile ilgili açıklamada bulunan Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner; Fethiye’de kurban bayramı hazırlıklarının tamamlandığını, kurban kesim yerlerinin belirlendiğini  ve tüm tedbirlerin alındığını  ifade etti. Kaymakam Şahiner; Vatandaşlarımızın kurban ibadetlerini huzurlu ve güvenli bir şekilde yerine getirebilmeleri için tüm önlemleri aldık, dedi.

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner açıklamasında “Fethiye Kaymakamlığı, Fethiye Belediyesi, Fethiye Tarım ve Orman Bakanlığı İlçe Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve ilgili kuruluşların sorunluluğu altında gerekli görevlendirmeleri yaptık. Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle Fethiye’de Kaymakamlık, Belediye, emniyet, jandarma ve diğer kurumlar alınması gereken önlemler konusunda tüm hazırlıklarını tamamladı. Fethiye’de Kurban Kesim Komisyonu, Çatalarık Mahallesi’ndeki canlı hayvan satış yerinde hayvan pazarı kurulmasına; kesim yeri olarak da Çarıklı Et Entegre Tesisleri, Fethiye Kız Talebe Yurdu, Fethiye Talebe Yurdu, Saraybahçe Erkek Öğrenci Yurdu, Karaçulha Hal Caddesi, Güney Ege Yardımlaşma Eğitim Kültür Sanat Derneği’nde kesilebilecek. Bu yıl büyükbaş hayvan kesim ücreti 300, küçükbaş hayvan kesim ücreti 80 TL olarak belirlenirken; kesim yerlerinde veteriner hekimler ile din görevlileri de görev yapacak. Kurban edilecek koyun, keçi ve sığır cinsi hayvanların kulak küpeleri olup olmadığı da İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından kontrol edilecek” dedi.

Kurban Hizmetleri Komisyonu kararlarının yetkililere bildirildiği ifade eden Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, “Vatandaşların Kurban Bayramı’nı huzurlu  bir biçimde geçirebilmeleri adına tüm tedbirler alınmıştır. Kurban Bayramı’nda vatandaşlarımız dini vecibelerini yerine getirmeleri adına Fethiye Müftülüğü’nün sekretaryasını yaptığı komisyon toplantısını yaptı. Fethiye Kaymakamlığı, Fethiye Belediyesi, Fethiye Tarım ve Orman Bakanlığı İlçe Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve ilgili kuruluşların sorunluluğu altında gerekli görevlendirmeleri yaptık. Kesim yerleri belirlendi. Kurban kesimi öncesi ve sonrası ile ilgili hijyen tedbirlerini aldık. İlgili yerlere tebligatlar ve görevlendirmeler yapıldı. Bayramda hijyenik bir şekilde kesimlerin yapılması; hem çevreyi rahatsız etmemesi hem de görüntü anlamında olumsuz bir durum yaşanmaması için hassasiyetle çalışacağız. Aynı özveriyi vatandaşlarımızdan da rica ediyoruz. Turizm sezonunun devam ettiği bu dönemde yanlış anlaşılacak bir görüntünün oluşmamasını temenni ediyoruz. Kurban Bayramı’nda bölgemize yoğun bir talep olacağından dolayı hem trafik hem de asayiş tedbirleri anlamında güvenlik birimlerimiz çalışıyorlar. Planlama ve düzenlemelerin bir kısmı yapıldı. Misafirlerimizin en iyi şekilde ağırlamak, trafik sorunu yaşamamaları için elimizden geleni yapacağız. Vatandaşlarımızdan alınan kurallara uymalarını istiyoruz” dedi.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz