SEKİ’de  Yörük Yareni  Şöleni

SEKİ’de  Yörük Yareni  Şöleni

Bodrum, Uluslararası Fuarlara Ev Sahipliği Yapacak

Bodrum, Uluslararası Fuarlara Ev Sahipliği Yapacak

Fethiyeli  Çiftçiler  Bilgilendirilecek

Fethiyeli  Çiftçiler  Bilgilendirilecek

Oğuz  “Faizler Düşünce Hareketlenme Başladı”

Oğuz  “Faizler Düşünce Hareketlenme Başladı”

Chp Fethiye  “Anneler Ölmesin Çocuklar Ağlamasın”

Chp Fethiye  “Anneler Ölmesin Çocuklar Ağlamasın”

Büyükşehir’den Fethiye’ye Önemli Projeler
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 2 Ağustos 2019 - 12:45:16

 

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 2014 yılı sonrası Fethiye’ye yapılan hizmetler ve gelecekte yapılacak çalışmalarla ilgili muhtarlar toplantısında değerlendirmelerde bulunuldu. Fethiye’ye yapılan toplam yatırımın 134 milyon TL olduğu ve 20 milyon TL ise borç ödendiği açıklandı. Büyükşehir Belediyesi 2014-2019 yılları arasında Fethiye’ye 350 milyon TL yatırım yapacak.

 

“FETHİYE’YE YENİ OTOGAR YAPILACAK”

Büyükşehir Belediyesi 2019-2024 yılları arasında Fethiye’ye yeni otogar ve şoför evi yapımı, Kültür Merkezi, Kargı Mahallesi Parkı, Kesikkapı Mahallesi Otoparkı,  Karaçulha Pazar Yeri ve Yeni Spor Tesisleri çalışmalarının yapılacağını muhtarlar toplantısında açıkladı. Aynı zamanda Halk Kart, Evde Bakım Hizmetleri, Hasta Nakil Hizmetleri, Engelsiz Plajlar, Kısa Mola Projesi, engelli nakil aracı, mezarlık temizlik, bakım, onarım, vektörle mücadele, yerel tohum, üreticiye destek projesi, Karakeçililer Sakız Deneme Bahçesi, Kıl Keçisi Projesi ve yeni durak montajlarına da devam edildiği belirtildi. Büyükşehir Belediyesi, Atık Su Arıtma Tesisi kapasitesini de, 25 yıllık ihtiyacı karşılayacak şekilde arttıracak.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından büyükşehir sorumluluğunda olan yollarda 130 km alanda çalışma yapıldığı ve bu çalışmanın 40 milyon 464 bin TL maliyeti olduğu kamuoyu ile paylaşıldı. Yol çalışmaları kapsamında şimdiye kadar Ölüdeniz – Patlangıç bölgesi arası, Kayaköy – Karakeçililer Mahallesi arası, Kayaköy – Kınalı arası, Aşıklar Tepesi – Abdi İpekçi Caddesi arası, Kızılbel, Kargı ve Çenger, Karaçulha, Çamköy, Esenköy, Süleyman Demirel Bulvarı, Adnan Menderes Caddesi, Ölüdeniz – Ovacık Hattı’nda yol çalışmalarının yapıldığı açıklandı. Büyükşehir Belediyesi, yol çalışmaları haricinde Ölüdeniz Seyir Teraslarını da yaparak, hem bölge vatandaşlarının hem de tatile gelen misafirlerin hizmetine sundu.  Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MUSKİ) şimdiye kadar Fethiye’ye 48 milyon TL’lik alt yapı yatırımı yaptı. Bu çalışmalar kapsamında 36 susuz köy ve mevki içme suyuna kavuştu. Projeler arasında en önemli konulardan birisi olan Ölüdeniz Arıtma Tesisi de, bu yıl Ölüdeniz’e kazandırıldı. Büyükşehir Belediyesi’nin önümüzdeki günlerde Ovacık – Hisarönü hattında alt yapı çalışmalarına başlaması bekleniyor. Fethiye Katı Atık ve Düzenli Depolama 2. Lot, Meyve- Sebze Kurutma Tesisi, Çöpten Elektrik Projesi, 20 adet Deniz Taksi gibi önemli konulara da temas eden Büyükşehir ekipleri, birçok tesisi hizmete açarak, Fethiye halkının hizmetine sundu.

(HABER/GÖKHAN AYYILDIZ)

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz