FETHİYE KÖRFEZİ’NİN TEMİZLENMESİ İÇİN PANDEMİ GEREKİYORMUŞ

FETHİYE KÖRFEZİ’NİN TEMİZLENMESİ İÇİN PANDEMİ GEREKİYORMUŞ

ÇEVRE VE DOĞA POLİSİ GÖREVE BAŞLIYOR

ÇEVRE VE DOĞA POLİSİ GÖREVE BAŞLIYOR

KIYILAR TİCARET MALZEMESİ OLAMAZ

KIYILAR TİCARET MALZEMESİ OLAMAZ

MARMARİS’TE DEVLET VATANDAŞIN AYAĞINA GİDİYOR

MARMARİS’TE DEVLET VATANDAŞIN AYAĞINA GİDİYOR

DENİZDEN 420 BİN 288 POŞET KATI ATIK TOPLANDI

DENİZDEN 420 BİN 288 POŞET KATI ATIK TOPLANDI

Ege Mutfağının Vazgeçilmez Adresi  “Fethiye”
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 1 Ağustos 2019 - 09:59:51

 

Ege mutfağına hayran kalanlar için vazgeçilmez bir bölge olan Fethiye, birbirinden güzel restoran ve yerel lezzetleriyle de herkesin damak tadına uygun lezzetler sunuyor. Deniz mahsullerinden et yemeklerine, çorbalardan sebze ve ot yemekleri kadar geniş bir gastronomiye sahip olan Fethiye, konuklarını deneyimleyecekleri birbirinden güzel lezzetle buluşturuyor. Fethiye’de gezilecek, kalınacak yerler derken birde Fethiye’de ne yenir, yerel lezzetleri nelerdir gibi sorular hep aklımızda. Balık ve et ağırlıklı olsa da sebze ve ot yemeklerinin yanı sıra yerel lezzetleriyle de Fethiye, damak tadına önem verenler için eşsiz lezzetler sunuyor.

 

“BALIK SEVERLER İÇİN BALIK HALİ…”

Fethiye’de birçok balık çeşidini tek noktada bulma imkanı sunan balık hali, balık severler için biçilmez bir kaftan. Balık halinin etrafında konuşlanan restoranlar ise istediğiniz balığı sizin için pişiriyor. Et yemekleriyle de beğeni kazanan ve birçok restorana ev sahipliği yapan Fethiye, bazlamadan tostları ve gözlemeleriyle de oldukça meşhur.

 

“KAYAKÖYÜN DE KENDİ PİŞİR KENDİN YE…”

Kaya köyü içerisinde bulunan et lokantaları da “kendin pişir kendin ye” hizmeti sunuyor. Bu lokantalar da misafirler tarafından tercih ediliyor. Ayrıca Kaya Köyünde bulunan şarap evleri ve gözlemeli yerel köy kahvaltıcıları da ilgi çeken noktalar arasında.

 

“FETHİYE’NİN GELENEKSEL MUTFAĞINDA HANGİ LEZZETLER VAR…”

Çorba türünden bahsetmek gerekirse bunlardan biri ölemeççorbası diğeri iseingilçorbasıdır.  Sulu ve diğer çeşit yemekleri sıralayacak olursak; yumurta bohçası, arapaşı, etli ve bulgurlu patlıcan, Babadağ keşkeği, sebze ve ot yemekleri, domatesli bulgur, sündürme, leğen böreği, döndürme gibi bazı yemeklerde yörenin meşhur yemekleri arasında yer alıyor. Eski adıyla Fethiye Yörüklerinden kalma bu lezzetler, Fethiye köylüleri tarafından yapılıyor.  Sizde Fethiye’ye tatil için geldiyseniz size önerimiz bir an önce bu yemekleri tatmanız ve yemeğin keyfini çıkartmanız. Çevredeki kaliteli restoran ve lokantaları Fethiye yerlilerine sorarak ta merkeze yakın birçok yerde bulabilirsiniz.

(HABER/GÖKHAN AYYILDIZ)

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz