Başkan Otgöz “Engelli Kardeşlerimizin Yanındayız”

Başkan Otgöz “Engelli Kardeşlerimizin Yanındayız”

BAŞKAN KARACA’DAN  GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

BAŞKAN KARACA’DAN  GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

Türkü’lerin   Babası  Unutulmadı

Türkü’lerin   Babası  Unutulmadı

Osman Başkan Sayesinde Üreticiler Kazanıyor

Osman Başkan Sayesinde Üreticiler Kazanıyor

Yardım  Kampanyası  Çığ  Gibi  Büyüyor

Yardım  Kampanyası  Çığ  Gibi  Büyüyor

Başkan Gürün Fethiyeli Muhtarlarla Bir Araya Geldi
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 31 Temmuz 2019 - 09:43:16

 

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Fethiye’ye geldi. Sabah saatlerinde sahil bandındaki BarbunCafe’de, Fethiye’nin 42 mahalle muhtarıyla bir araya geldi. Gerçekleşen programda Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’e; Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, CHP Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu, CHP’li Fethiye Belediye meclis üyeleri ve Büyükşehir Belediyesi daire başkanları eşlik etti. Öte yandan etkinlikte Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı projeler ve yatırımlar hakkında sinevizyon gösterisi de yapıldı. Turizmden tarıma, yapılan yollardan sosyal faaliyetlere kadar her alanda gerçekleştirilen çalışmalar, muhtarlarla paylaşıldı.

 

“MUHTARLARIMIZLA BİRLİK BERABERLİĞİ SAĞLADIK”

Kahvaltılı toplantıda ilk olarak konuşan CHP Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu, “Belediye başkanlarımız ve muhtarlarımızla birlik beraberliği sağladık. Bundan da büyük bir mutluluk duyuyoruz. Büyükşehir belediyemiz kurulduğu günden bu yana kurmuş olduğu Muhtarlar Masası ile hem Fethiye’mizde hem de ilçelerimizde muhtarlarımızla muazzam bir ilişki kurduk. Fethiye Belediyesi’ni kazanmamızla birlikte çok daha güzel bir sinerjiyi ve pozitif düşünceyi paylaşıyoruz. Bu bakımdan Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı olarak çok mutluyum ve gurur duyuyorum. Bu birlik ve beraberliğimizin daim olmasını ve güzel hizmetler Fethiye’mize ve Muğla’mıza hep birlikte hizmet edeceğimize inanıyorum” dedi.

 

“HADDİNİ BİLDİRMESİNİ DE BİLİRİZ. YARGI ORADA”

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Fethiye ve Seydikemer’in birçok mahallesinde yapılacak hizmetler noktasında başkanımız bizim önümüzü açmıştı. Bugün aramıza yeni katılan birçok muhtar arkadaşımız var. Bu 5 yılı hep birlikte geçireceğiz. Başkanımız şu zamana kadar hiçbir zaman parti gözetmeden hizmet etmiştir. Bizlerde başkanımızla birlikte iki kardeş belediye olarak Fethiye’de bu 5 yılda farkındalık yaratmak ve güzel hizmetler yapmak istiyoruz. Bizi batağa çekmek isteyen bazı kesimleri sizlerde bizler de görüyoruz. Asla ve asla onlarla ilgilenmeden sadece Fethiye’de yaşayan 160 bin vatandaşımızın huzur ve refahı noktasında onlara destek olmak için biz gece gündüz çalışacağız. Asla sizlerin siyasi görüşünüze bakmayacağız! Bizler öz eleştiriye açık insanlarız ama hakaret eden insana gerektiği zaman haddini bildirmesini de biliriz. Yargı orada. Yargının önünde hesaplaşırız. Tabi ki bizim de eksiklerimiz olabilir. 41 mahallemizin eksikleri olabilir. Sizler bizlere bunları yazacaksınız. Ama hiç kimse sosyal medyada ‘şovmenlik’ yapmayacak! Bizim kapımız herkese açık. Biz, sizlerle beraber Fethiye’mize hizmet etmek noktasında kararlıyız. Ekibimizde bu konuda kararlı. Bizler mesai kavramı gözetmeden sabah 6-gece 12’ye kadar çalışıyoruz. Hem büyükşehir hem de Ankara ile kavga etmeden güzel hizmetler yapacağız. Ama finansımızı belli duruma getirebilmek için bize biraz süre lazım. Belediyelerin belli borç yükleri var. Onların büyük bir bölümünü hallettik. Önümüzdeki hafta içerisinde değerli başkanım Osman Gürün ile el ele vererek maratona çıkıyoruz” diye konuştu.

 

“MUTLU VE GÜVEN DUYAN BİR MUĞLA”

“Sevgi içinde, hoşgörü içinde, güler yüzle birlikte hizmet edeceğiz. Birbirimize ihtiyacımız var” diyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “Muhtarların Fethiye Belediye Başkanına, Fethiye Belediye Başkanının muhtarlara ve Büyükşehir’e, Büyükşehir’in muhtarlara ve İlçe Belediye Başkanına ihtiyacı var. Birlikte olduğumuz zaman güç oluştururuz. Biz rozetimizi yakamızın arkasına takıyoruz. Benim hangi partiye mensup olduğum belli, onunla da gurur duyuyorum. Ama hizmet ederken parti parti değil, eşit bakıyoruz. Her konuda durum tespiti yapabiliriz ama kimseye hakaret etme yetkim ve hakkım yok. Ama karşı taraf edepsizlik yapıyor ise onu da makul şekilde cevabını vermemiz gerek. Aramızda güven duygusunu sarsan ne varsa konuşalım. Ben herkes için beyaz sayfa açıyorum. Hiçbir şekilde ön yargılı davranmıyorum. Ama süreç içerisin de o davranışlarında başka şey gösterirse o zaman ben de mesafe ayarımı yaparım. Herkesin yapması lazım… Onun içinde lütfen tekrar tekrar söylüyorum ama birbirimize olan güven duygumuzu besleyelim, yok etmeyelim. Alim Başkanımla da yıllardır beraberiz. 5 yıl boyunca adeta gölge belediye başkanı gibi çalıştı. Seydikemer ve Fethiye ile ilgili bütün sorunları kendisi bizzat getirdi. Öncelik vererek yolların hepsini 5 yılda yaptık. Şimdi ufak bir eksiklik kaldı. Büyükşehir’e ait olan yolların hepsini gerçekleştirdik. Verdiğimiz sözleri gerçekleştirmek adına çaba harcıyoruz. Birbirimize anlayış, tolerans göstermemiz lazım. Bu şekilde devam ettiğimiz takdirde mutlu, birbirine güvenen, birbiri aleyhinde konuşmayan, işinin oluru var ise olacağına inanan bir ekip olarak ve bunu da halkımıza yansıtarak; çok mutlu ve yönetenlere karşı güven duyan bir Muğla yaratabiliriz” diye konuştu.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz