EKOLOJİ BİRLİĞİ EGE BÖLGE TOPLANTISI MUĞLA’DA YAPILACAK

EKOLOJİ BİRLİĞİ EGE BÖLGE TOPLANTISI MUĞLA’DA YAPILACAK

DSİ Muğla’ya 7 Baraj 2 Gölet Yaptı

DSİ Muğla’ya 7 Baraj 2 Gölet Yaptı

KAYMAKAM ŞAHİNER’E TEŞEKKÜR ETTİLER

KAYMAKAM ŞAHİNER’E TEŞEKKÜR ETTİLER

CUMARTESİ GÜNÜ ANADOLU BASKET’İ AĞIRLIYORUZ

CUMARTESİ GÜNÜ ANADOLU BASKET’İ AĞIRLIYORUZ

EMNİYET MÜDÜRÜNDEN ANLAMLI HEDIYE

EMNİYET MÜDÜRÜNDEN ANLAMLI HEDIYE

TURİZMCİLER  İSTİYOR  SANAYİCİLER  İSTEMİYOR…
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 29 Temmuz 2019 - 09:57:10

 

Yaklaşan Kurban bayramı tatili nedeniyle ara günlerin de resmi tatil sürecine eklenip hafta sonu ile birleştirilerek   9 günlük Kurban bayramı tatili isteği ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Turizmciler istiyor fakat Sanayiciler ise 9 günlük bayram tatili istemiyorlar.

 

“9 GÜNLÜK TATİL TALEBİMİZİN SONUÇLANMASINI ARZULUYORUZ”

Fetob başkanı Bülent Uysal Muski toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. Sanayicilerin 9 günlük bayram tatilini istemediklerini fakat turizmcilerin ise 9 günlük bayram tatili istediklerini  söyleyen gazetecilere  konu ile ilgili açıklamada bulundu.  Uysal açıklamasında; Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasını istediklerini ifade ederek  Türkiye Otelciler Federasyonunun konuyu Kültür ve Turizm Bakanı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ilettiklerini ve sonuç beklediklerini belirtti. FETOB Başkanı Bülent Uysal, ”Biz otelciler olarak 9 günlük tatil talebimizin sonuçlanmasını arzuluyoruz” dedi. Uysal, ”Geçtiğimiz günlerde yasalaşan Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme ajansı fonuna otelcilerden ciro üzerinden alınacak payların ülke tanıtımında kullanılması yararlı olacaktır” dedi. “Tüm Türkiye’de olduğu gibi Fethiye’de de turizmciler, Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasını bekliyor” diyen  FETOB Başkanı Bülent Uysal, bu yöndeki talebin Türkiye Otelciler Federasyonu olarak Kültür ve Turizm Bakanı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletildiğini, her an olumlu bir cevap beklediklerini söyledi.

”TURİZMCİLER İÇİN İYİ BİR DOPİNG ETKİSİ OLACAK”

Bülent Uysal açıklamasında  ”Biz Fethiye otelciler birliği olarak ve aynı zamanda Türkiye otelciler federasyonu olarak 9 günlük tatil talebimizi Sayın Bakanımız, Sayın Cumhurbaşkanımıza ilettik. Son dakikaya kalan bu turizm sezonu rezervasyonlarının yanında bu yapılacak olan 9 günlük tatil, turizmcilere iyi bir  doping etkisi yaratacaktır. Kurban Bayramı dini, özel bir tatil. Herkes kurban ibadetini yerine getirip daha sonra tatile çıkıyorlar. İlk iki gün kurban bayramı tatil gibi gerçekleşmiyor, daha sonra insanlar tatile çıkıyor. Üçüncü ve dördüncü günlerde çıkıyor, Perşembe ve Cuma günü tatil olarak açıklanmasıyla daha iyi bir tatil dönemi geçirilir diye düşünüyoruz. Bu yönde talebimiz devam ediyor ama pek açıklanacak gibi görünmüyor” dedi.

“AĞUSTOS AYI YOĞUN BİR AY”

Otelciler olarak Ağustos ayının rezervasyon açısından dolu dolu olduğunu ifade eden Uysal; ”Her bayramda olduğu gibi bayramın ilk 4 günü her zaman yoğun, daha sonraki dördüncü günden sonra bir düşüşümüz var ama Ağustos ayı yoğun bir ay. Her ne kadar rezervasyonlar son dakikaya kalsa da beklediğimiz rezervasyon akışı geç gelse de Ağustos ayında çok fazla sıkıntı olmadan iyi bir turizm sezonu geçireceğimizi düşünüyoruz” dedi.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz