EKOLOJİ BİRLİĞİ EGE BÖLGE TOPLANTISI MUĞLA’DA YAPILACAK

EKOLOJİ BİRLİĞİ EGE BÖLGE TOPLANTISI MUĞLA’DA YAPILACAK

DSİ Muğla’ya 7 Baraj 2 Gölet Yaptı

DSİ Muğla’ya 7 Baraj 2 Gölet Yaptı

KAYMAKAM ŞAHİNER’E TEŞEKKÜR ETTİLER

KAYMAKAM ŞAHİNER’E TEŞEKKÜR ETTİLER

CUMARTESİ GÜNÜ ANADOLU BASKET’İ AĞIRLIYORUZ

CUMARTESİ GÜNÜ ANADOLU BASKET’İ AĞIRLIYORUZ

EMNİYET MÜDÜRÜNDEN ANLAMLI HEDIYE

EMNİYET MÜDÜRÜNDEN ANLAMLI HEDIYE

DENİZ’ DE   ENGELLERİ  KALDIRDILAR
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 29 Temmuz 2019 - 10:04:51

 

Fethiye’de yaşayan engelli öğrenciler deniz ve su sporları ile tanıştılar. Hayatında ilk defa yelken yapan engelli öğrencilerin sevinçlerine  aileleri de ortak oldu. Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile  Surf  Station organizesinde, Çalış-Der ve MTM Yatçılık destekleriyle;  down, otizm, sp ve bedensel engelli öğrenciler Surf Station okulunda kano, katamaran, windsurf, kite surf,  yelken ve su sporları yaptılar. Etkinliğe 20 civarında engelli öğrenci katılım sağladı…

“YAZ BOYUNCA  EĞİTİMLERİMİZ  DEVAM EDECEK”

Koca Çalış’ta faaliyet gösteren SurfStation merkezinde engelli öğrenciler;  Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünden  paralimpik antrenörü Aycan İnaluk ve Surf Station okulundan  Ferah İnce, Zafer Halıcıoğlu ve Ferhat İnce’den oluşan eğitmenlerin nezaretinde su sporlarını öğreniyorlar. Anne ve babalarıyla gelen engelli öğrenciler sırayla, gruplar halinde ilk önce  yelken ve katamaran ile denize açıldılar. Daha sonra  engelli öğrenciler sırayla diğer su sporlarını yaparak mutlu bir gün yaşadılar. Surf  Station yöneticisi Ferah İnce “Surf Engel Tanımaz” sloganıyla engelli öğrencilere deniz ve su sporlarını öğretiyoruz.  Yaz boyunca da öğreteceğiz. Bu gün 20 civarında engelli öğrencimize eğitim verdik.  Güzel ve mutlu bir gün yaşadılar. Amacımız profesyonel anlamda engelli bireyleri su sporlarıyla tanıştırmak. Yaz boyunca eğitimlerimiz devam edecek” dedi.

“ÇALIŞ-DER OLARAK DESTEKLERİMİZ HER ZAMAN SÜRECEKTİR”

Çalış-Der başkanı Mete Ay’da açıklamasında “Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Surf  Station  organizesinde  Çalış plajı bölgemizde engelleri kaldırdık. Denizin keyfini çıkarmak için aktiviteler yapmak gerekiyor.  Deniz ve su sporlarından oluşan aktiviteler Çalış bölgemizde her geçen gün artmaktadır. Çalış bölgemiz ve özellikle Koca Çalış plajı  artıkbir su sporu  merkezi haline geldi. Surf  Station Merkezide örnek bir okul. Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüz ile çok güzel bir projeye imza atarak su sporlarında engelleri kaldırdılar. Bu tür etkinliklere ve projelere  Çalış-Der olarak desteklerimiz her zaman sürecektir. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi. Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürü  Harun Reşit Yiğit’te “diğer spor dallarında olduğu gibi su sporlarında da engelleri kaldırdık ve engelli öğrencilerimize su sporlarını öğretmekteyiz. İçlerinde yarışmalara katılacak olan engelli öğrencilerimiz de var. Ben bu projeye destek veren  baştaSurf Station Merkezi ve Çalış-Der  olmak üzere tüm kuruluşlara çok teşekkür ediyorum” dedi.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz