Başkan Otgöz “Engelli Kardeşlerimizin Yanındayız”

Başkan Otgöz “Engelli Kardeşlerimizin Yanındayız”

BAŞKAN KARACA’DAN  GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

BAŞKAN KARACA’DAN  GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

Türkü’lerin   Babası  Unutulmadı

Türkü’lerin   Babası  Unutulmadı

Osman Başkan Sayesinde Üreticiler Kazanıyor

Osman Başkan Sayesinde Üreticiler Kazanıyor

Yardım  Kampanyası  Çığ  Gibi  Büyüyor

Yardım  Kampanyası  Çığ  Gibi  Büyüyor

Yeni Neslin Son Destinasyonu “Fethiye”
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 25 Temmuz 2019 - 10:33:38

 

Ülkemizin olduğu kadar dünyanın da sayılı tatil destinasyonlarından biri olan Fethiye; vadileri, koyları, adaları, plajları ve ekstrem sporlarıyla yeni neslin vazgeçilmezi… Kadim geçmişiyle de konuklarına unutamayacakları bir tatil vaat eden Fethiye’de yapılacak pek çok ritüel var. Şehrin karmaşasından bıkıp kendini doğanın ve denizin koynuna bırakmak isteyenler, sizi bu tarafa alalım…

 

“ÇALIŞ PLAJI”

Bölgedeki en güzel plajlardan biri olan Çalış Plajı, kilometrelerce uzunluktaki geniş plajının yanı sıra otel, restoran ve hediyelik eşya dükkanlarıyla konuklarına sesleniyor. Akşamları ılık ılık esen yaz esintilerine karşı yürümek isteyenler için muhteşem bir görsel şölen sunan Çalış Plajı, aileler için ideal bir tatil mekanı olarak da beğeni kazanıyor.

 

“ÖLÜDENİZ”

Likyalılarda ışık ve güneş diyarı, Ortaçağ’da “Uzak Diyar” olarak tanınan, Anadolu’nun güneybatısındaki Teke Yarımadası’ndabulunan Türkiye’nin önemli doğal güzelliklerinden biri…Adıyla müstesna olan Ölüdeniz, tatilcilerin uğramadan geçmediği bir nokta. Tatilciler doğa harikası bu yerde buranın muhteşem güzelliğinde, su sporları yapıyor. Rüzgar sörfü ve kite sörf başta olmak üzere su kayağı, wakeboard gibi aktivitelerde ilgi geçiyor.

 

“KELEBEKLER VADİSİ VE KABAK KOYU”

Fethiye’nin olduğu kadar Türkiye’nin de doğal güzelliklerinden biri olan Kelebekler Vadisi, 350 metreye ulaşan sarp kayalıklarıyla çevirili. İsmini; barındırdığı 80′den fazla kelebek türünden ve özellikle Kaplan kelebeğinden alan vadi, muhteşem atmosferiyle konuklarına unutamayacakları anılar bırakıyor.Tarihi Likya Yolu üzerinde bulunan Kabak Koyuise Türkiye’nin ve dünyanın en güzel koylarından birisi. Türkiye’nin her bölgesinden ve her kesiminden insanı konuk eden Kabak Koyu, doğasıyla herkesi kendine hayran bırakıyor.

 

“ADALAR TURUYLA EŞSİZ DOĞAL GÜZELLİKLERİ KEŞFET”

Fethiye gelip de 12 Adalar turuna çıkmadan olmaz… Tatilcilerin bu tura mutlaka bir gün ayırmaları gerekiyor. Fethiye’ye gelip de günlük teknelerle 12 Adalar turuna çıkmadan olmaz. Fethiye İskelesi’nden kalkan tekne turlarına mutlaka bir gün ayırmak gerekiyor.

 

“BABADAĞ’IN ETEKLERİNDE YAMAÇ PARAŞÜTÜ DENEYİMİ…”

Fethiye-Ölüdeniz’degidip de yamaç paraşütü yapmadan dönülmez. Babadağ’ın eteklerine çıkıp Ölüdeniz’in muhteşem manzarasına karşı kuş gibi süzülmek kim istemez…Paraşüt konusunda hiç deneyimi olmayanlar bile profesyonel hocalar eşliğinde yamaç paraşütü heyecanını yaşayabiliyor. Konu paraşüt fiyatlarına geldiğinde ise biraz pahalı olabiliyor. Paraşütle atlarken fotoğraf çektirmek istediğinizde de fiyatlar bir tık daha yukarı çıkıyor. Ama bu muhteşem deneyimi ölümsüzleştirmek isteyeceksiniz…

 

“CENNET VE KATRANCI KOYU”

Kelebekler Vadisi ve Kabak Koyu’ndan sonraki önemli koylardan biri olan Cennet Koyu, diğer adıyla Balartlı Koyu, muhteşem doğasıyla konuklarını kucaklıyor. Görkemli dağlarının kucakladığı vadi, aynı güzellikteki turkuaz rengi denizi ve beyaz kumsalıyla sanki cenneti temsil ediyor. Katrancı Tabiat Parkı ise çam ve okaliptüs ağaçları ile kaplı ormanı, 2 ayrı koydan oluşan denize girme imkanı bulunan,yıllardır çadır ve karavancı müşterilerin tercih ettiği doğa ile iç içe bir tabiat parkıdır.

 

“SAKLIKENT”

Fethiye’nin konuklarına sunduğu önemli yerlerden biri de Saklıkent Kanyonu.  Doğanın insanlığa bahşettiği kanyon, günü birlik ziyaret için oldukça ideal bir rota. Fethiye’den arabayla bir saatlik uzaklıkta bulunan Saklıkent Milli Parkı herkesin ziyaret etmesi gereken eşsiz güzelliklerdendir.

 

“RAFTİNG HEYECANI İÇİN DALAMAN ÇAYI…”

Adrenalin tutkunları için vazgeçilmez adres olan Dalaman Çayı, rafting tutkunların vazgeçilmez noktalarından biri…. 26 kilometrelik rafting parkuruyla Dalaman Çayı, adrenalin dolu saatler geçirmek isteyen arkadaş grupları için oldukça iddialı bir seçenek.

“FETHİYE MERKEZ BALIK PAZARI / KENDİ BALIĞINIZI KENDİNİZ SEÇİN”

İstediğiniz restoranda istediğiniz balığı yeme imkanı sunan Fethiye Merkez Balık Pazarı,ortada yuvarlak balık tezgahı ve dört bir etrafındaki restoranlardan oluşmaktadır. Taze balıkları istediğiniz içecekle bütünleştirmenize imkan sağlayan mekan, mezeleriyle de tatilcilerin uğrak noktası…

 

“PASPATUR”

Eski Kent  Paspatur’da kaybolun. Kadim medeniyetini günümüzde aslına uygun olarak restore edilmiş bir şekilde konuklarına sunan Paspatur, içerisinde hediyelik eşya dükkanları, kafeler, halıcılar, kilimciler, butikler ve kuyumcular bulunan çarşıyla konuklarını mistik bir yolculuğa çıkarıyor. İsmini yüzyıllardır ortasından akan Paspatur suyundan alan eski kent, efsaneye göre; suyunu içen herkesi tekrar Fethiye’ye getirirmiş.

(HABER/GÖKHAN AYYILDIZ)

FTSO

FTSO

FTSO

FTSO

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz