Başkan Otgöz “Engelli Kardeşlerimizin Yanındayız”

Başkan Otgöz “Engelli Kardeşlerimizin Yanındayız”

BAŞKAN KARACA’DAN  GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

BAŞKAN KARACA’DAN  GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

Türkü’lerin   Babası  Unutulmadı

Türkü’lerin   Babası  Unutulmadı

Osman Başkan Sayesinde Üreticiler Kazanıyor

Osman Başkan Sayesinde Üreticiler Kazanıyor

Yardım  Kampanyası  Çığ  Gibi  Büyüyor

Yardım  Kampanyası  Çığ  Gibi  Büyüyor

Kullukçu  “Lozan  Antlaşması Türkiye Cumhuriyetinin Tapu’sudur”
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 25 Temmuz 2019 - 10:42:28

 

Lozan Barış Antlaşmasının yıldönümü nedeniyle gazetemize açıklamada bulunan CHP Fethiye İlçe Başkanı Avukat Ali Özgür Kullukçu “Kurtuluş Savaşında kazandığımız, bağımsızlığımızı tüm dünyaya tescil ettirdiğimiz Lozan Barış Antlaşması’nın 96. yıl dönümü kutlu olsun. Lozan antlaşması Türkiye Cumhuriyetinin tapusudur.  Türkiye Cumhuriyetinin  kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde işgale karşı başlatılan ulusal kurtuluş mücadelesi zaferle sonuçlanmış ve 24 Temmuz 1923’te imzalanan Lozan Barış Antlaşması ile taçlandırılmıştır. Mustafa Kemal Atatürk Lozan Antlaşmasını şöyle tanımlamaktadır; ‘Lozan antlaşması, Türk Ulusuna karşı, asırlardan beri hazırlanmış ve Sevr antlaşmasıyla tamamlandığı sanılmış, büyük bir cana kıymanın yıkılışını anlatan bir belgedir” dedi.

 

“LOZAN’I UNUTTURMAYACAĞIZVE  SAHİP  ÇIKACAĞIZ”

Lozan’ı unutturmayacağız ve sahip  çıkacağız  diyen CHP İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu “Bugün Lozan Antlaşmasının 96. yıldönümü. Türkiye’de 24 Temmuz tarihi çok önemli bir gündür.  İsmet Paşanın yeni Türk devletini temsilen imzaladığı Lozan anlaşması bir övünç ve kıvanç başarısı olarak yeni kurulan Türkiye Cumhuriyetinin uluslar arası manada tescili anlamını taşımaktadır. Siyasi iktidarın yıllardır Lozan’ı unutturmaya çalışması ve karalama çabaları neticesinde gelmiş olduğumuz noktada Lozan antlaşmasının değerini  bu gün çok daha iyi anlamaktayız” dedi.

 

“SANSÜR  VE KONTROLLÜ  YAYIN HAYATI DEVAM EDİYOR”

Açıklamasına devam eden Kullukçu “24 Temmuz  tarihi Türk basını açısından da çok önemli bir gün. Bu gün aynı zamanda Türk basınında sansürün kaldırılışının yıldönümü olmaktadır. Bu  önemli günün yıldönümü  ile ilgili yapılan açıklamalarda görüyoruz ki;  sansürden pek bahseden yok. Çünkü; sansür en ağır bir şekilde sürüyor ve kontrollü yayın hayatı  devam ediyor. Ne yazık ki basın özgürlüğünde dünya devletleri arasında son sıralardayız.  Bir siyasi partinin yandaşı olmadan gazetecilik mesleğini doğru ve tarafsız bir şekilde yapan tüm gazetecilerin  günlerini en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

 

“LOZAN ANTLAŞMASIMASA  BAŞINDA KAZANILAN EN BÜYÜK DİPLOMATİK ZAFER’DİR”

“Lozan antlaşması masa başında kazanılan en büyük zafer’dir” diyerek sözlerine devam eden  Özgür Kullukçu  “Türk Ulusu, Yüce Atatürk önderliğinde bağımsızlık ve egemenliğinin var oluş mücadelesini, uluslararası toplumun ve evrensel hukuk açısından tanınması; Lozan Antlaşması ile gerçekleşmiştir. Bugün, Lozan Antlaşması’nın 96. yıldönümünde bu diplomatik zaferimizi coşkuyla kutluyoruz. Halkın büyük mücadelesinin ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin, Atatürk önderliğinde İsmet İnönü ve arkadaşlarının diplomatik dehası ile emperyalizme karşı kazandığı bu zafer, bu gün de bağımsızlık ve özgürlük mücadelesi veren halkların örnek aldığı tarihsel bir başarıdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinden biri olan Lozan Antlaşması’nı tüm dünyaya  perçinleyen başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü ile Lozan heyeti üyelerini, vatanları için canlarını feda eden şehitlerimizi bir kez daha minnetle ve rahmetle anıyorum” dedi.  Açıklamasına devam eden Cumhuriyet Halk partisi Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu “Lozan antlaşması Türkleri yok etmek isteyen uluslara ve devletlere verilmiş olan en büyük derslerden birisidir” dedi.  CHP İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu “Bugün Lozan Antlaşmasının 96. yıldönümü. İsmet Paşanın yeni Türk devletini temsilen imzaladığı Lozan anlaşması bir övünç ve kıvanç başarısı olarak yeni Türk Devletinin uluslar arası manada tescili anlamını taşımaktadır. Türk Ulusu Yürekten Bağlı olduğu Türk Devrimi ve Atatürk İlkelerinin dayanağı olan Lozan antlaşması Türkleri yok etmek isteyen uluslara ve devletlere verilmiş olan en büyük derslerden birisidir. Bu vesile ile yeni Türk devletini temsilen Lozan antlaşmasına baş delege sıfatı ile imza koyan İsmet İnönü ve onun delegasyonu ile beraberindeki heyetine iştirak edenleri rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Aziz hatıraları önünde bir kez daha saygıyla eğiliyoruz” dedi.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz