SEKİ’de  Yörük Yareni  Şöleni

SEKİ’de  Yörük Yareni  Şöleni

Bodrum, Uluslararası Fuarlara Ev Sahipliği Yapacak

Bodrum, Uluslararası Fuarlara Ev Sahipliği Yapacak

Fethiyeli  Çiftçiler  Bilgilendirilecek

Fethiyeli  Çiftçiler  Bilgilendirilecek

Oğuz  “Faizler Düşünce Hareketlenme Başladı”

Oğuz  “Faizler Düşünce Hareketlenme Başladı”

Chp Fethiye  “Anneler Ölmesin Çocuklar Ağlamasın”

Chp Fethiye  “Anneler Ölmesin Çocuklar Ağlamasın”

Başkan  Karaca  “100 Günde 20 Milyon Tl Borç Ödedik”
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 25 Temmuz 2019 - 10:41:48

 

 

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla Fethiye’deki tüm yerel ve ulusal basın temsilcilerini yemekte bir araya getirdi. Fethiye Belediyesi’nin 100 günlük çalışmalarını, vatandaşların talepleri doğrultusunda aşama kaydedilen ve gerçekleştirilecek projeler hakkında bilgiler veren Başkan Karaca, “Fethiye Belediyesi’ne ilk geldiğimizde bir sistem yoktu, bu sistemi oluştururken, projelerimizi de sürdürüyoruz” dedi.

 

“YEREL BASINA ÖNEM VERECEĞİZ”

Fethiye’de görevli yerel basın, ulusal basın ve ajans temsilcilerinden oluşan kalabalık ekiple yakından ilgilenen Başkan Karaca, yerel basının olmazsa olmaz olduğunu ifade etti. Karaca, “Hepimizin bildiği gibi, ulusal medya, genelde “büyük sermaye” tarafından kurulur ve yönetilir. Özellikle Türkiye’de büyük sermaye iktidar desteğiyle ayakta kalır, bu yüzden de hep iktidar yanlısı olur. Bu, geçmişte de böyleydi, bugün de böyledir.Ulusal medya, büyük gücüne rağmen, çok önemli, çok dikkat çekici, çok sansasyonel olmadıkça, yerel haberlere pek yer vermez. Zaten ülke genelinde olup biten her şeye yer vermesi teknik olarak da mümkün değildir.O yüzden, yerel basın olmazsa olmaz. Yerel basın, demokrasinin vazgeçilmez, en önemli unsurları arasında yer alır. Hem ben şahsen, hem de Fethiye Belediyesi olarak bunun farkındayız. Zaman zaman sabırsızlandığınızı görüyorum, duyuyorum, biliyorum. Ama yerel basına gerçekten önem verdiğimizi önümüzdeki süreçte yakından görecek, hissedeceksiniz” dedi.

 

“20 MİLYON TL BORÇ ÖDEDİK”

Göreve ilk başladığı süreçte Fethiye Belediyesi’nde bir sistemin olmadığını ifade eden Karaca, “Fethiye Belediyesi’nde maalesef ilk geldiğimizde bir sistemin olmadığını, bu sistemi oluşturmaya çalıştığımızı daha önce de sizlere aktarmıştım. İlk geldiğimizde, belediyenin çok ciddi bir borç yüküyle karşı karşıya kaldık.  44 milyon gibi bir borç vardı. Ama bu rakam, benim için bir mazeret değil. 44 milyonluk bir borçla, bir anda bu projeleri gerçekleştirmenin imkanı yoktu. Bu borcun 20 milyonluk kısmını ödedik. Her şey kontrol altında” şeklinde konuştu.

 

“FETHİYE’YE 3 HALK PLAJI KAZANDIRMAK İSTİYORUZ”

Seçimlerde halka söz verdiği bir diğer konunun halk plajları olduğunun altını çizen Başkan Karaca, “Ankara’da, bizzat benim de katıldığım, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda ve Dışişleri Bakanlığı’nda, Belediye personelimizle beraber görüşmelerim oldu. Uzun süredir takılıp kalmış dosyaları raflardan indirttik. Bu konularda hem Ankara bürokrasisiyle, hem Büyükşehir ile son derece uyum içindeyiz. “Hiç kimseyle ters düşmeden, kavga etmeden Fethiye için ne yapabiliriz?” sadece ona bakıyoruz.  Halkımıza plajlar konusunda söz vermiştik. Bunun birincisini, İnlice Plajını düzenleyerek halkın hizmetine sunduk. İnlice ücretsiz bir plajımız. TUÇEV ile yaptığımız toplantılarda İnlice bölgesine bir mavi bayrak kazandırmak için uğraşacağız. Karaot mevkiindeki halk plajı için açılan ihaleye Fethiye Belediyesi olarak girdik ve kazandık. İmzaların atılmasından sonra, inşallah bir aksilik olmazsa, burası “Karaot Halk Plajı” olarak hizmet verecek. Burada asla rant olmayacak, sosyal belediyecilik adına her şey olacak. Bunlarla sınırlı değil. Çalış bölgesinde de bir halk plajı için başvurumuz oldu. Fethiye’ye 3 halk plajı kazandırmak istiyoruz.  Fethiye’de vatandaşlarımızın sosyal yaşamı için mesire alanları yok. Tahsis almak istediğimiz birçok alan var. Bunların birisi Değirmenbaşı, Karaçulha’dakiKayıkseki, Ölüdeniz’de 20 bin m²’lik bir mesire alanı var. Buralarda son aşamaya gelindi. Bunları da belediyemize kazandırarak buradaki halkımızın hizmetine sunacağız” ifadelerini kullandı.

 

“OVACIK VE HİSARÖNÜ’DE 100 MİLYON TL’LİK YATIRIM”

Bisiklet yollarıyla ilgili de çok ciddi bir çalışma içinde olduklarını belirten Karaca, “Bisiklet yollarının devamıyla ilgili büyük aşama kaydettik. 64 kilometrelik bir bisiklet yolu ağına kavuşturmak istiyoruz. Bu konuyla ilgili gerekli görüşmelerimizi gerçekleştirdik.