SEKİ’de  Yörük Yareni  Şöleni

SEKİ’de  Yörük Yareni  Şöleni

Bodrum, Uluslararası Fuarlara Ev Sahipliği Yapacak

Bodrum, Uluslararası Fuarlara Ev Sahipliği Yapacak

Fethiyeli  Çiftçiler  Bilgilendirilecek

Fethiyeli  Çiftçiler  Bilgilendirilecek

Oğuz  “Faizler Düşünce Hareketlenme Başladı”

Oğuz  “Faizler Düşünce Hareketlenme Başladı”

Chp Fethiye  “Anneler Ölmesin Çocuklar Ağlamasın”

Chp Fethiye  “Anneler Ölmesin Çocuklar Ağlamasın”

Evli Çiftler Arıcılık Sertifikalarını Aldı
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 24 Temmuz 2019 - 10:05:09

 

Seydikemer’de İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Fethiye İş-Kurumu ile ortaklaşa açılan “Arıcılık Kursu” sona erdi.

Haziran ayında meslek edindirmeye yönelik açılan “Arıcılık Kursu”na özellikle evli çiftlerin yoğun ilgi gösterdiği öğrenildi.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Eğitimlerimizin amacı kendi başına ve belirli bir süre içerisinde, arılı kovan hazırlama, ana arı, oğul arı ve arı ürünleri üretme, arı kolonisinin bakım, beslenme, arı ürünleri hasadı, arıcılık araç, gereç ve ekipmanlarının bakım ve onarım işlemlerini yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişileryetiştirmektir. Şimdiye kadar arıcılık ya sadece erkeklerin yaptığı ya da hobi amaçlı yapılan iş olarak değerlendirilmekteydi. Biz açtığımız kurslarda arıcılığın bilinçli olarak yapıldığında ve tüm aile bireylerinin dahil olduğu, meslek olarak benimsediği bir yetiştiricilikle ekonomik getirisinin yüksek olabileceğini gösterdik. Son açtığımız kursada evli çiftlerimizin yoğun ilgi göstermesi Müdürlük olarak bizleri hem hayat boyu öğrenme, hem de Arıcılığı tüm aile bireylerinin dahil olduğu bir meslek olarak çiftçilerimize benimsetebilmiş olma açısından mutlu etti. Kursiyer evli çiftlerimiz; Safiye-Nihat Yapıcı, Ilgın- Yaşar Yigeno, yakında evliliğe adımını atacak olan Bekir Kavcar Ve Filiz Arsal çiftine yaptıkları Arıcılık mesleğinde ve ömür boyu aile yaşamlarında mutluluklar diliyoruz. Kurs süresince bizlere renkli anlar yaşatıp gülümseten minik arıcımız Bahar Yigeno’yada arkadaşlarıyla okulunda kovan başı eğitim sözünü verdik. Baharın üç haftalık kurs süresince öğrendiklerini arkadaşlarıyla yapacağımız eğitimde paylaşarak örnek olacağını biliyoruz” dendi.

Haber/Foto: Nur İlik

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz