EKOLOJİ BİRLİĞİ EGE BÖLGE TOPLANTISI MUĞLA’DA YAPILACAK

EKOLOJİ BİRLİĞİ EGE BÖLGE TOPLANTISI MUĞLA’DA YAPILACAK

DSİ Muğla’ya 7 Baraj 2 Gölet Yaptı

DSİ Muğla’ya 7 Baraj 2 Gölet Yaptı

KAYMAKAM ŞAHİNER’E TEŞEKKÜR ETTİLER

KAYMAKAM ŞAHİNER’E TEŞEKKÜR ETTİLER

CUMARTESİ GÜNÜ ANADOLU BASKET’İ AĞIRLIYORUZ

CUMARTESİ GÜNÜ ANADOLU BASKET’İ AĞIRLIYORUZ

EMNİYET MÜDÜRÜNDEN ANLAMLI HEDIYE

EMNİYET MÜDÜRÜNDEN ANLAMLI HEDIYE

Fethiye’de Duygu Dolu 15 Temmuz Etkinliği
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 17 Temmuz 2019 - 10:17:41

 

Şehit acısı yaşayan Fethiye’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü etkinliğini duygu dolu bir şekilde gerçekleştirdi. 15 Temmuz hain FETÖ kalkışmasının 3’üncü yıl dönümü nedeniyle Fethiye’de de demokrasi nöbeti tutuldu. Ellerinde Türk bayraklarıyla Fethiye Beşkaza Meydanında toplanan çok sayıda vatandaş kalkışmanın durdurulduğu gece okunan selalara kadar nöbeti bırakmadı. 15 Temmuz gecesi hain kalkışmada şehit düşen başta Ömer Halisdemir olmak üzere tüm şehitlerimiz için Kuranı Kerim okundu. Büyük Önder  Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan etkinliğe yoğun katılım oldu.

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker, Adalet Komisyonu Başkanı Mesut Şengönül, Fethiye Belediyesi  Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli, Garnizon Komutanı Askerlik Şube Başkanı Binbaşı Sedat Karabay, Jandarma Komutanı Binbaşı Rüştü Şen, AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Bekir Eser, MHP İlçe Başkanı Osman Cura, Vatan Partisi Fethiye İlçe Başkanı Selçuk Selvi, Fethiye 15 Temmuz Derneği Başkanı Harun Balcı, Fethiye Müftüsü Hamdi Uzunharman, daire amirleri, STK Başkan ve üyeleri ile vatandaşların katılığı tören saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Gecede Ankara Kocatepe Camii Müezzin Furkan Traşçı Kur’an-ı kerim tilaveti okudu. 15 Temmuz ve tüm şehitlerimizin ruhuna duada bulunuldu. Fethiye Belediye Fen Lisesi öğrencisi Kadir Akça, 15 Temmuz Destanı şiirini okudu. Daha sonra Fethiye Anadolu Lisesi öğrencisi Hatice Sena Soydan’da 15 Temmuz Şehitlerine adlı şiirini okudu. Tören sunucusu Edebiyat Öğretmeni Muammer Şahin’de 30 Kuş şiirini okuduktan sonra 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik belgeselleri izlendi. Emekli İmam Hatip Bilal Demiryürek, Çankaya DMO Genel Müdürlüğü Cami İmam Hatibi Mustafa Akbaş, Ankara Kocatepe Camii Müezzin Furkan Traşçısela okuyarak adeta gönülleri fethettiler. Daha sonra Ankara Türk Tasavvuf Musiki topluluğu tarafından tasavvuf müziği dinletisi gerçekleştirildi. Zaman zaman marşları da seslendiren Türk Tasavvuf Müziği topluluğu izleyenler tarafından sık sık alkışlandı. Fethiye’de yerli ve yabancı turistlerin de ilgi ile izlediği Ankara Türk Tasavvuf Musikisi topluluğu gece saat 00:13’e kadar konserini devam ettirdi. Saat 00:13’te hem meydanda hem de Fethiye’deki tüm camilerde bir kez daha selalar okundu.

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, günün anlam ve önemini anlatan konuşmasında; “Bu coğrafyada var olabilmenin, temel şartı; birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi korumaktır. Gözlerini kırpmadan canlarını feda eden Aziz şehitlerimizin şahadetleri; Türk Milleti’nin istiklali ve istikbali söz konusu olduğunda şartlar ne olursa olsun neleri başarabileceğini tüm dünyaya bir kez daha gösterilmiştir. O gece adeta ölümü göze alarak sokakları, gazilik şerefine layık olanlar isimlerini tarihe altın harflerle yazdırmışlardır” diye konuştu. Fethiye’de şehit Süleyman YasirAğır’ı şehadet mertebesine uğurladıklarını, bu nedenle etkinlik programını değiştirdiklerini ifade etti. Şahiner, “Gazi Mustafa Kemal’in İstiklal Harbini başlatmasını ve zafere ulaştırmasını sağlayan inancın bir benzeri 15 Temmuz’da Türkiye’nin tüm şehirlerinde adeta kol gezmiştir. 15 Temmuz Direnişi dostlarımıza bu ülkenin sadece siyasi, ekonomik, diplomatik saldırılara değil; aynı zamanda askeri sabotajlara karşıda güçlü olduğunu yıkılmayacağını, rayından çıkmayacağını göstermiştir. Aynı gece Türkiye’nin yerle yeksan olması için ellerini ovuşturarak beklerken düşmanlarımızın ise ertesi güne bundan sonra işlerinin çok daha zor olduğunu görmenin kahrıyla uyanmışlardır” dedi. Etkinlikte Fethiye 15 Temmuz Derneği ve Türk Kızılay’ı Fethiye şubesi ile Musiad Fethiye şubesi etkinliğe katılan vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulundular.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz