Vali Civelek, Menteşe Kaymakamlığını Ziyaret Etti

Vali Civelek, Menteşe Kaymakamlığını Ziyaret Etti

Turizm Konseyi Travel Turkey Fuarı İçin Çalışmalara Hız Verdi

Turizm Konseyi Travel Turkey Fuarı İçin Çalışmalara Hız Verdi

Arama Kurtarma Eğitimleri Başladı

Arama Kurtarma Eğitimleri Başladı

Altı Haftada Beş Galibiyet

Altı Haftada Beş Galibiyet

Fethiye’de Sahte Sağlık Raporu Operasyonu: 7 Kişi Gözaltına Alındı

Fethiye’de Sahte Sağlık Raporu Operasyonu: 7 Kişi Gözaltına Alındı

FETHİYE’ DE  “15 TEMMUZ ANMA   ETKİNLİKLERİ”  BELLİ  OLDU 
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 11 Temmuz 2019 - 09:37:10

 

15 Temmuz darbe girişimini ve o gece  hain darbe girişimine karşı kahramanlık destanı yazan şehitlerimizi ve gazilerimizi unutturmamak amacıyla Fethiye’miz de kurulan Fethiye 15 Temmuz Derneği kurucu üyeleri  Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner’i ziyaret etti. Fethiye 15 Temmuz Derneği kurucu başkanı Harun Balcı, derneğin açılış davetiyesini Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner’e verdi.

Fethiye 15 Temmuz Derneği başkanı Harun Balcı; derneğin resmi törenle  15 Temmuz 2019 Pazartesi günü saat 15.00 da açılacağını söyledi. Harun Balcı açıklamasında “Derneğimiz resmi olarak 15  Temmuz Pazartesi günü Arıkan Pasajında saat 15.00 da dernek binamızın açılışı olacaktır. Sayın Kaymakamımızı açılışımıza davet etmek amacıyla bu ziyareti gerçekleştirdik.  Bu açılışa tüm halkımızı bekliyoruz. Derneğimize üye olmak isteyen tüm vatandaşlarımızı dernek binamıza bekliyoruz. Bu derneğin kurumu aşamasında bizlere yardımcı olan tüm büyüklerimize teşekkür ediyoruz. İnşallah 15 Temmuz gecesi Fethiye’de halkımız ile birlikte olarak, o geceyi güzel bir şekilde gerçekleştireceğiz” dedi. Ziyaretten dolayı teşekkür eden Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner ““O  kara gece ve akabinde yaşananlardan sonra ülkenin kendisini yavaş yavaş toplamaya başladığını görüyoruz. Şöyle geriye bakıp olanları düşününce ne kadar ciddi ve kapsamlı bir badire atlattığımızı net olarak anlıyoruz. O hain darbe girişiminde bu millet, devletinin yanında koşulsuz ve şartsız olarak günlerce dimdik durdu. Arkadaşlarımızın toplumsal hafızayı dinç tutmak gayesiyle bu faaliyetleri Fethiye’de  sürdürmesi çok anlamlı. Kendilerine başarılar diliyor, bu aziz millete Allah bir daha ‘15 Temmuz’lar yaşatmasın diyorum” dedi.

“15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ANMA PROGRAMI”

11 Temmuz Perşembe; Kan Bağışı Kampanyası – Sosyal Hizmet Merkezi Binası. 15 Temmuz Pazartesi; Saat 11.00’de  şehitlik ziyareti.  15 Temmuz 2019 Pazartesi günü saat 11:00’de Fethiye Şehir Mezarlığına ziyarette bulunulacaktır. Mevlid-İ Şerif Okutulması; 15 Temmuz 2019 Pazartesi günü İlçemiz Merkez Yeni Camii bahçesinde öğle namazı öncesinde saat 12:30’da Şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif okutulup, ikramda bulunulacaktır. Anma programı; Saat 21.00’de Beşkaza meydanında anma programı gerçekleşecek. Program Akışı: Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı, Günün Anlam ve Önemine İlişkin Şiirlerin Okunması, Mehter Takımı Gösterisi, Sinevizyon Gösterisi, Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Dua Edilmesi, 00:13 itibarı ile Sela okunması ve Kapanış.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz