Vali Civelek, Menteşe Kaymakamlığını Ziyaret Etti

Vali Civelek, Menteşe Kaymakamlığını Ziyaret Etti

Turizm Konseyi Travel Turkey Fuarı İçin Çalışmalara Hız Verdi

Turizm Konseyi Travel Turkey Fuarı İçin Çalışmalara Hız Verdi

Arama Kurtarma Eğitimleri Başladı

Arama Kurtarma Eğitimleri Başladı

Altı Haftada Beş Galibiyet

Altı Haftada Beş Galibiyet

Fethiye’de Sahte Sağlık Raporu Operasyonu: 7 Kişi Gözaltına Alındı

Fethiye’de Sahte Sağlık Raporu Operasyonu: 7 Kişi Gözaltına Alındı

Çakıroğlu, “Amaç Elektronik kart uygulamasının arttırılması”
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 11 Temmuz 2019 - 09:35:59

 

Muğla’da hizmet veren toplu taşıma araçlarında yükselen giderler ve yakıt fiyatları nedeniyle yaklaşık iki yıldır değişmeyen ulaşım ücretlerinde güncelleme yapıldı.

Muğla’da hizmet veren toplu taşıma araçlarına yaklaşık iki yıl aradan sonra fiyat güncellemesi geldi. Ülke genelinde akaryakıt, sigorta, işçilik, muayene vb. taşıma giderlerinde yaşanan yüksek orandaki artışlardan sonra Muğla İlinde taşımacılık yapan Özel Toplu Taşıma Kooperatifleri ve Oda Başkanlıkları maliyetleri karşılayamadıklarını belirterek, UKOME Kuruluna fiyat güncellemesi yapılması yönündeki taleplerini iletmişti.

UKOME’nin güncellediği ve 1 Temmuz 2019 tarihinden itibaren geçerli olan ulaşım ücretleri ile ilgili Seydikemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası bir açıklama yaptı.

Seydikemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Mehmet Hadi Çakıroğlu; “Son günlerde Ulusal basın, sosyal medya ve yerel haber kanallarında gündem konusu olan yol ücret zamları malumunuzdur. Biz Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası olarak tüm taşıma hizmeti sağlayan esnaflarımızın ilçe halkına yeni araçlar ile konforlu ulaşıma hizmeti sağlama çabası içerisindeyken, son fiyat güncelleme tarihi olan 2018 yılı ilk çeyreğinden bugüne artan akaryakıt-bakım ve onarım fiyatları, kasko ve sigorta fiyatları, Bağkur- personel sigorta giderleri ve diğer maliyetler karşısında mesleğini idame ettiremez hale getirmesi sebebiyle uzun zamandır Ulaşım Koordinasyon merkezinden fiyat güncellemesi talebinde bulunuyorduk. Taleplerimiz neticesinde yapılan maliyet hesaplarının ardından fiyat güncellemesi 1 Temmuz tarihi itibari ile uygulamaya başlamıştır. Araçlarımızda kullanılan elektronik kart uygulamasının arttırılması amacı ile nakit binişlerde indirimler kaldırılmış olup elektronik kart kullanan vatandaşlarımızın indirimli seyahat hakları devam etmektedir. Ayrıca algı operasyonu yapmak isteyen bazı kesimlerin kamuoyuna yansıttığı gibi ücretler 2.55 TL’den 4.00 TL’ye yükseltilmemiş elektronik kart kullanan siviller için 3.05 TL, öğrenciler için ise 2.35 TL olarak güncellenmiştir.

Sonuç olarak ücretlerin tekrardan düzenlenmesini istememizdeki amacımız, vatandaşlarımızı mağdur etmek değil, öğrenim süresi bitmiş kişilerin devam eden öğrencilerin haklarını gasp etmemesini sağlamak ve bu işin önem ve sorumluluğunu omuzlarına almış esnafımızın ailesini geçindirebilmesidir. Taşıma sektörü esnafımızın sorunlarına kayıtsız kalmayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Osman Gürün’e Ve Ulaşım Daire Başkanımız ve personeline bu sorunların çözüm aşamasında gösterdikleri ilgi alakadan dolayı saygı ve teşekkürlerimizi sunarız.”dedi.

Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) son toplantısında yapılan maliyet hesapları nedeniyle il genelinde hizmet veren tüm toplu taşıma araçlarının taşıma ücretlerinde güncelleme yapılmasına karar verdi. Muğla İli Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) 27.06.2019 tarihinde yapılan toplantısında, Muğla il genelinde 2019 yılında Toplu Taşıma Araçlarında uygulanacak fiyat tarifesinde düzenleme yapıldı. Muğla İl genelinde uygulanan şehir içi en kısa mesafe olan 0-10 Km. arası ücret tarifelerinden, 1,95 TL olan indirimli ücret tarifesi; 2,35 TL, 2,55 TL olan sivil ücret tarifesi ise;  3,05 TL olarak belirlendi.

Haber/Foto: Nur İlik

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz