ALBAN  “EN AZ 30 BİN KİŞİ İŞİNDEN OLDU”

ALBAN  “EN AZ 30 BİN KİŞİ İŞİNDEN OLDU”

KAYMAKAM ŞAHİNER’İ  ZİYARET   ETTİLER

KAYMAKAM ŞAHİNER’İ  ZİYARET   ETTİLER

VERGİ DAİRESİ MÜDÜRÜNDEN BAŞKAN KARACA’YA ZİYARET

VERGİ DAİRESİ MÜDÜRÜNDEN BAŞKAN KARACA’YA ZİYARET

TRABZON’DAN KUPAYLA DÖNDÜ

TRABZON’DAN KUPAYLA DÖNDÜ

ESKİ BAŞKAN KURTARILAMADI

ESKİ BAŞKAN KURTARILAMADI

Kadir  Sarıhan  Ve Partililerden Ziyaret
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 10 Temmuz 2019 - 09:20:53

 

 

AK Parti Fethiye Eski İlçe Başkanı Kadir Sarıhan, Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı makamında ziyaret etti. Eski ilçe başkanı Sarıhan ve Belediye Başkanı Karaca, Fethiye’ye hizmet söz konusu olduğunda parti ayırt etmeden ortak akılla projelerin hayata geçirilmesi gerektiğini vurguladılar.

 

“ORTAK AKILLA HAREKET EDİLMESİ GEREKTİĞİNİ VURGULADILAR”

AK Parti Fethiye Eski İlçe Başkanı Kadir Sarıhan ve AK partililerden oluşan eski çalışma ekibi, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Oldukça samimi ve hoş sohbet içerisinde geçen ziyarette Sarıhan ve Karaca, Fethiye’nin sorunlarını konuştu. Fethiye’nin çözüm bekleyen sorunları karşısında ortak akılla hareket edilmesi gerektiğini vurgulayan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, AK Parti eski ilçe Başkanı Kadir Sarıhan’ın bölge için yapmak istedikleri proje olduğu takdirde stratejik plan hazırlayıp hep beraber hayata geçirmek istediklerini ifade etti.

 

“ILIMLI VE OLUMLU YAKLAŞIMINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Alim Karaca’ya hayırlı olsun diyen AK Parti eski ilçe başkanı Kadir Sarıhan, “Demokratik yarış belediye seçimleri 31 Mart’ta yapıldı. Neticede belediye başkanı Sayın Alim Karaca halk tarafından taktir gördü ve seçildi. Bizler de sayın başkanımıza makamında hayırlı olsun ziyaretine geldik. Ziyaretimiz biraz gecikmiş bir ziyaret ama neticede hepimiz Fethiye için gönüllerimiz atmakta, yürek birliği yapmaktayız. AK Parti’de 6 yıllık bir ilçe başkanlığı bir dönemim var. Ben de belediye başkan aday adayı olarak yarışa katıldım. Tabi bu demokratik yarış Her şey saha içerisinde kaldı, kendi içimizde mücadelemizi verdik. Ardından adaylar kendi aralarında mücadelelerini verdiler. Fethiye çok güzel centilmence, Fethiye’ye yakışır bir seçim oldu, neticelendi. Ben sayın belediye başkanını takdir ediyorum. Kendisine ılımlı ve olumlu yaklaşımından dolayı teşekkür ediyorum. Eminim ki Fethiye’ye bundan sonra çok güzel hizmetler gelecektir. Biz Marmaris, Bodrum ölçeğinde, Muğla ilçe geneline baktığımız zaman Fethiye’nin hak ettiği yerde olmadığını düşünüyorum. Biraz geri kaldı diye düşünüyorum. Üst üste konuşan her şey Fethiye için bir kazançtır. Geçtiğimiz dönemde Sayın Behçet Saatcı uzun bir süre belediye başkanlığı yaptı. Kendisine teşekkür ediyoruz. Neticede eksikle olsa da fazlalıklar olsa da iyi kötü Fethiye’ye hizmet yapılmıştır. Ben inanıyorum ki bundan böyle Alim Bey ile birlikte Muğla Büyükşehir Belediyesi sinerjisiyle halkın da beklentisi bu yönde olduğu için tabi ben AK Parti, tarafıyım, bu yönde çalıştık ama sayın başkanın çalışmaları, söylemleri, büyükşehir ile bütünleştiğimizde buraya daha çok hizmet getireceğiz dediler ve zannediyorum ki halkta o gözle bakarak kendilerini belediye başkanı olarak seçtiler” dedi.

 

“HERKESİME HİZMET EDECEK VE YAKLAŞIMDA BULUNACAKTIR”

Fethiye’nin sorunlarına da dikkat çeken Sarıhan, “Fethiye’nin sorunları büyük. Hizmetler 158 bin nüfus ve misafirlere hitap ediyor. Dolayısıyla bunları toparlamak, yerinde olan hizmetlere sahip çıkmakla birlikte tabiki üzerine çok daha büyük hizmetler koymak bizim Fethiyeliler olarak, Sivil Toplum Örgütleri, özel sektör ve tabi ki yerel idare olarak da merkezi hükümet olarak da hepimizin görevi. Biz yaşadığımız yerin güzel olmasını istiyoruz. Siyaset bundan böyle ikinci plandadır. Ben inanıyorum ki sayın Alim Karaca, mütevazi kişiliği ile ılımlı yaklaşımı ile sadece Cumhuriyet Halk Partisi’nin böyle kendine hitap eden kitlenin demeyeceğim çünkü Alim Bey Fethiye’ye hitap edecektir. Herkesime hizmet edecek ve yaklaşımda bulunacaktır. Bizde bu manada kendisine başarılar diliyoruz. Fethiye’nin öncelikli sorunlarını hepimiz dillendiriyoruz, bunların bir kısmı da gerçekleşti. Teleferik  Projesi bitmek üzere. Fethiye için çok büyük bir yüz akı olacaktır. Ardından kruvaziyer limanının yapılması için Fethiye’de büyük bir çabamız oldu. Körfezin temizlenmesi için büyük bir çabamız var idi. İki üç gün önce sahilden geçerken gerçekten çok üzüldüm. Bugüne kadar görmediğim şekilde, renk yansımaları ve fosfor yeşili almış, kötü bir görüntü var. İnşallah körfezin temizliğini de sağlayacağız ki geçtiğimiz yıl 12 Nisan’da körfezin fizibilite ve dip tarama temizliği 6 kilometrelik sahil düzenleme fizibilite proje ihalesi yapılmıştı. Tabi ben görevden ayrıldıktan sonra son durumu bilmiyorum. İnşallah yeni ilçe idaresi arkadaşlar takip edecek ve bu projenin sonlanması için yerel idare ile de sinerji içerisinde bunu tamamlayacaklardır diye düşünüyorum. Belediyemizce yapılması gereken acil çevre düzenlemesi ile alakalı ve halkın kısa vadeli beklentileri ile alakalı, trafik çözümü ile alakalı mutlaka çalışmaları vardır. Bizde bunları dört gözle bekliyoruz ve başarılar diliyoruz” dedi.

 

“BİZİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN FETHİYE’YE HİZMETTİR”

Gazetecilerin aktif siyasete dönmeyi düşünüyor musunuz sorusunu yanıtlayan  Sarıhan, “Ben AK Parti’nin kurucu üyesiyim. 19 yıllık AK Parti’nin içerisinde her dönemde görev yaptım. Fethiye’de ben siyaset yapmıyorum desem bile bizim her ziyaretimiz, her faaliyetimiz bir siyasi olarak algılanıyor. Hâlbuki biz sosyal hayatın içerisindeyiz. Bunda yıldır hem 25 yıllık bir diş hekimi olarak hem Fethiyeli olmam sebebiyle hem siyasi kimliğim sebebiyle davetler almaktayız. Hem kişisel ilişkilerimiz hem dostluklarımız var. Bu çerçevede faaliyetlerimize devam ediyoruz. Ama bunun tamamı siyasi bir kimliğim ya da görevim olduğu için değil münferit olarak sosyal yaşamın içerisinde karşılıklı sevgi saygı çerçevesindedir. Şuan AK Parti de aktif bir görevde olmasam da üyesiyim ve hizmet etmeye devam ediyoruz. Bizim için önemli olan Fethiye’ye hizmettir. Yıllardır bunu dillendirdik. Neticede Fethiye’nin kalkınması için münferit çabalar, STK, kamu kuruluşları, yerel idare, hükümet, hepsi sinerji içerisinde bir şey yaparsa Fethiye’miz ancak o zaman çok güzel bir noktaya gelebilir. İnşallah Fethiye’deki imkanlarımız dışarıya açar ve ciddi bir misafir ağırlamak için hazırlıklı oluruz” diye konuştu.

 

“158 BİN KİŞİYLE YÜRÜME KONUSUNDA KARARLIYIZ”

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Kadir Başkanıma ve ekibine teşekkür ediyorum. 6 yıldır Fethiye’de aktif siyaset yapmış bir insan. O dönemde de yapıcı siyasi anlayışından dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum. Kendisinin herkesi kucaklayan bir siyasi yapısı vardı. Bizim çevremizde birçok sosyal demokratik arkadaşların da gönlünü fethetmişti. Ben de o zaman aday adayı idim. Aday değildim ama bazı arkadaşlarımız Kadir Bey aday olursa ben ona oy veririm, başkanım kusura bakma diyen birçok arkadaşım vardı. Kadir Bey gerçekten geçmişinde iz bırakmış değerli bir arkadaşımız. Ben siyasetten asla kopmasını istemem. Biz Fethiye’nin ortak noktalarında, ortak sorunlarında hep beraber olmak istiyoruz. Ben sürekli ‘Fethiye’yi ortak akılla yönetim’ diyorum. Burada CHP değil, biz elbette rozetimizi çıkartıp kenara koyduk ve 158 bin kişiyle yürüme konusunda kararlıyız. Biz hem meclisimiz hem ihalelerimiz olsun canlı yayınlıyoruz. Her şey burada şeffaftır. Bu Fethiye’nin bir kurumu olarak, burada yapılan her şeyi halkımızla ve buradaki siyasilerle paylaşma konusunda bizler kararlıyız. Burada 5 yıl boyunca göreceksiniz güzel hizmetler yapacağız. Güzel hizmetler yapmak konusunda da proje ekibimizle birlikte çalışmalarımız devam ediyor. Hem Büyükşehirle hem Ankara ile uyum içerisindeyiz. Şu 2 buçuk aylık netice içerisinde de hem belediye finansal yapısı konusunda belli bir noktaya geldik hem de belli tahsisler konusunda tahsisleri bakanlıklardan aldık. Önümüzdeki günlerde de basının karşısına çıkıp olgunlaştıktan sonra hepsini paylaşacağız.

 

“BÜTÇEYİ ARTTIRMA NOKTASINDA YENİ ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ”

6 aydan sonrada göreceksiniz Fethiye’de birçok projelerin hayata geçtiğini, halka dokunan sosyal amaçlı projelerin hayata geçtiğini hep beraber göreceğiz. Ama belediyeyi aşan bir takım hizmetler var. Belediyenin yıllık bütçesi 114 milyon TL. Bunun 80 milyonu giderle gidiyor. Biz bu bütçeyi arttırma noktasında yeni çalışmalar yapıyoruz. Körfezin temizliği ile ilgili fizibilite çalışmalarından sonra bize 250 milyon rakam çıktı. Biz dünya Bankası ile de görüşüyoruz. 50 yıllık kredi alabilirsek bu bölgede çalışma başlatabileceğiz. Onlarla ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. Sadece Fethiye körfezi değil birçok projeyle ilgili anlaştık. Büyükşehir Belediyesi de anlaştı. 5 yıl ötelemeli 25 yıl artı 5 yıl 30 yıllık kredi vermek istiyorlar. Biz körfez ve 50 yıl konusunda diretiyoruz. Eğer 50 yıl uzun vadede kredi verirlerse Bakanlığımızın yapmadığı takdirde biz belediye olarak yapabilir miyiz? Diyerek arkadaşlarımız ve büyükşehirle çalışma yapıyoruz. Fethiye Körfezi gerçekten beni de çok üzüyor, korkutuyor. Bir Çalıştay başlattık. Ama belediyeden alınan tahliller, hem kaymakamlık tarafından yapılan çalışmalar, MUSKİ tarafından ve Fethiye Belediyesi tarafından alınan tahlillerde biyolojik bir kalıntıya rastlanmadı, su temiz çıktı. Ama denizin rengi bizleri gerçekten korkutuyor. Burası böyle olmamalı! Alg patlaması olduğu söyleniyor. Bunu ciddi bir anlamda araştırıyoruz ondan sonra sizinle paylaşalım istiyoruz. Ama vatandaşımız çok aceleci. Hemen paylaşılmasını istiyor. Bazı şeyler olgunlaşmadan sosyal medyada paylaşmayı ben doğru bulmuyorum. Her şeyin zaten sosyal medyada paylaşılmasını doğru bulmuyorum. Bizi takip etmek isteyen ayda bir olan meclis toplantımıza gelebilir ya da canlı izleyebilir. Bazı arkadaşlar haksız yere belediyeye ithamda bulunuyorlar. Çünkü görev yetki alanlarını bilmeden eleştiriye geçiyorlar. Aydem ile ilgili problemleri bizi yüklüyorlar, büyükşehir ile ilgili problemleri bizi yüklüyorlar, bakanlıkla ilgili problemleri bizi yüklüyorlar. Sorun değil! Hakaret boyutu olmadıktan sonra biz öz eleştiriye açığız ama şunu herkesin çok iyi bilmesini istiyorum: bu belediye herkese açık. Ben 2 buçuk aylık sürede 50 bin kişiyi ağırladım. Herkes beni gelip görebiliyor. Lütfen gelin aban sorun. Fethiye ile ilgili, belediye ile ilgili bir problem varsa biz şeffafız, her şeyi açıklamaya hazırız. Her şeyimiz zaten burada açık bir şekilde icra ediyor. Buraya gelsinler, çayımı, kahvemi içsinler ama aklından geçen bütün soruları bana sorsunlar. Ama sosyal medyada sadece siyaset yapmak, onu yıpratmak artık bunlar bitti. Artık vatandaş bunları istemiyor. Mazlumla Allah’ın arasında perde yoktur. Halk her zaman mazlumun yanındadır! Başkanıma da ziyaretleri için teşekkür ediyorum. Fethiye’de yapmak isteyip de belediye ile birlikte ortak projeleri varsa. Stratejik plan hazırlıyoruz. Lütfen buyurun gelin, Fethiye’miz için hayata geçirilecek projeleri hep beraber hayata geçirelim” şeklinde konuştu.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz