FETHİYE’ DE COŞKULU  KARNE  TÖRENİ

FETHİYE’ DE COŞKULU  KARNE  TÖRENİ

Özel Fethiye’de Karne Heyecanı

Özel Fethiye’de Karne Heyecanı

Türkiye İş Bankasından Karne Hediyesi

Türkiye İş Bankasından Karne Hediyesi

FTSO  Üyelerine Özel İndirim Protokolü

FTSO  Üyelerine Özel İndirim Protokolü

Eski Bakan Abdülkadir Ateş’ten, Başkan Karaca’ya Ziyaret

Eski Bakan Abdülkadir Ateş’ten, Başkan Karaca’ya Ziyaret

SİR DOMİNİCK CHİLCOTT KCMG “TÜRKİYE’YE DESTEKLERİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 16 Mayıs 2019 - 19:54:51

 

Muğla ve ilçelerinde ziyaretlerini sürdüren Birleşik Krallık (İngiltere)  Büyük elçisiSirDominickChilcott KCMG; Fethiye’ye geldi. Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner’i ziyaret eden Birleşik Krallık (İngiltere) Büyük elçisiSirDominickChilcott KCMG; turizm başta olmak üzere Türkiye’ye desteklerimizi sürdüreceğiz, dedi. Konsolosluklar Sorumlusu LizMoriarty ve Fethiye Fahri Konsolosu Mustafa Şıkman ile birlikte gerçekleştirilen ziyarette karşılıklı fikir ve bilgi alışverişinde bulunuldu.

“İNGİLİZ VATANDAŞLARIMIZIN BU BÖLGEYE KARŞI İLGİSİ BÜYÜK”

Fethiye’de yaşayan İngiliz vatandaşları hakkında Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner’den bilgi alan Birleşik Krallık (İngiltere)  Büyük elçisiSirDominickChilcott KCMG konuşmasında “Fethiye Türkiye coğrafyasının en güzel bölgelerinden birisi. İngiliz vatandaşlarımızın bu bölgeye karşı ilgisi büyük. Hem tatil  hem de devamlı olarak yaşamak amacıyla tercih ettikleri bölgelerin başında gelmektedir. Bu bakımdan Fethiye bizim için önemli bir şehir. Bizde vatandaşlarımızın burayı tercih etmelerinden dolayı mutluluk duymaktayız. Bu sezon  İngiliz turist olarak  Muğla ve Fethiye bölgesinde bir rekor bekliyoruz.  Geçen yıla göre rezervasyonlarda % 30 bir artış var. Türkiye geneli olarak söylemek gerekirse 3 Milyon civarında İngiliz’in Türkiye’yi ziyaret edeceğini tahmin ediyoruz” dedi.

“TÜRKİYE’YE  SURİYE POLİTİKASINDA DESTEĞİMİZ SÜRECEKTİR”

Gazetemiz muhabirinin Ortadoğu  politikasıile ilgili sorusunu yanıtlayan Birleşik Krallık (İngiltere)  Büyük elçisi SirDominickChilcott KCMG “Türkiye’ye  Suriye politikasında desteğimiz sürecektir. Türkiye ile bu konudaki görüşmelerimizgayetolumlu. Bizim bu konudaki politikamız komşularını ve çevresini tehdit eden bir Suriye değil, kendi sınırlarını koruyabilen ve iyi komşuluk yapabilen bir Suriye’dir.Suriye’de özellikle  azınlıkların haklarını  koruyan, halkına barış ve huzur  veren bir iktidar istiyoruz. Bunları gerçekleştirecek  iktidar değişikliğini de benimsiyoruz. Türkiye ile bu konuda görüşlerimiz aynı ve  bu hedeflerin gerçekleşmesi için Türkiye ile  birlikte  çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

 

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz