Minik Öğrencilerden Hayed’e Ziyaret

Minik Öğrencilerden Hayed’e Ziyaret

Barış Pınarı İçin Fethiye Tek Ses,  Tek Yürek 

Barış Pınarı İçin Fethiye Tek Ses,  Tek Yürek 

Fethiye Ve Seydikemer Yasta

Fethiye Ve Seydikemer Yasta

MGC’DEN   “GÜÇLÜ GAZETECİ, ÖZGÜR MEDYA” EĞİTİMİ

MGC’DEN   “GÜÇLÜ GAZETECİ, ÖZGÜR MEDYA” EĞİTİMİ

Özel Fethiye Dalyan’da

Özel Fethiye Dalyan’da

23 NİSAN’I BÜYÜK BİR  COŞKUYLA  KUTLADIK
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 24 Nisan 2019 - 11:01:02

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Fethiye’de; Beşkaza meydanında düzenlenen çocuk şenliği etkinliği ile coşkulu bir şekilde kutlandı. Çocuk festivali öncesi Özgecan anıtı önünden Beşkaza meydanına kadar yürüyüş düzenlendi. Dalaman Kaymakamı Ali Gündoğan ile Fethiye Belediye başkanı Alim Karaca, Fethiye Belediye Başkan yardımcısı Oğuz Bolelli ve  protokol yetkililerinin de katıldığı yürüyüşe yoğun bir  katılım oldu.

Fethiye’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında çocuklar gönüllerince eğlendi. Fethiye Beşkaza Meydanındaki çocuk şenliğine yoğun katılım oldu. Meydanda çeşitli okullar ve derneklerin kurduğu stantlarda çocuklar yüzlerini boyatıp çeşitli oyunlara katıldı. Kimi çocuklar da çuval ve yumurta taşıma oyunlarında eğlenirken, kimileri de jimnastik yaptı. Fethiye Kaymakam Vekili Dalaman Kaymakamı Ali Gündoğan ile Fethiye Belediye başkanı Alim Karaca ve  protokol yetkililerinin de katıldığı şenlikte çocukların oluşturduğu koro ve ritim konserleri de ilgi ile izlendi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 99’ncu yıl dönümünde Fethiye Beşkaza Meydanında düzenlenen çocuk şenliğine yoğun bir katılım oldu. Meydanda toplanan yüzlerce çocuk ve ailesi gönüllerince eğlendi. Fethiye Kaymakam Vekili ve Dalaman Kaymakamı Ali Gündoğan, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker, Garnizon Komutanı Sedat Karabay, Jandarma Komutanı Yılmaz Demirelli ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya’nın da katıldığı şenlikte FETAV Çocuk korosunun birbirinden güzel şarkıları ilgi ile izlendi. Meydanda kurulan stantlarda çocuklara dondurmadan balona, çeşitli kırtasiye ürünlerinden bilekliklere kadar hediyeler dağıtılırken, Fethiye Kaymakam Vekili ve Dalaman Kaymakamı Ali Gündoğan, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ile protokol üyeleri tüm stantları gezip çocukların ve bayrama katılanların çocuk bayramını kutladılar. Kimi çocuklar yüzlerini boyatırken, kimileri çeşitli oyunlara katılıp hediyeler kazandı. Jimnastikten çuval yarışı ve yumurta taşıma oyunlarına da katılan çocuklar bu oyunlarda gönüllerince eğlendiler. Fethiye Nursel Özdemir Özel Rehabilitasyon Merkezi ve Başaran Eğitim Merkezi çocuk gruplarının gösterilerinin de ilgi ile izlendiği çocuk şenliğinde İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin ritim grubunun gösterisi ilgi ile izlendi. Şenlikte Özer Olgun Kültür Merkezi sanatçıları da sahne alıp birbirinden güzel çocuk şarkılarını seslendirdiler. Fethiyeli sanatçı Osman Batur Keser, Mustafa Selçukoğlu Barış Manço şarkılarıyla çocuklar kadar büyükleri de eğlenceye boğdular. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şenliğine katılan çocuklar, ”Atatürk bize ve dünya çocuklarına bu bayramı armağan ettiği için çok teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz