23 NİSAN’I BÜYÜK BİR  COŞKUYLA  KUTLADIK

23 NİSAN’I BÜYÜK BİR  COŞKUYLA  KUTLADIK

EN   ANLAMLI23  NİSAN   SERGİSİ

EN   ANLAMLI23  NİSAN   SERGİSİ

MAKAMLAR   ÇOCUKLARIN

MAKAMLAR   ÇOCUKLARIN

OKUL YARARINA KERMES

OKUL YARARINA KERMES

ÖZEL  FETHİYE’DE  23  NİSAN  SEVİNCİ

ÖZEL  FETHİYE’DE  23  NİSAN  SEVİNCİ

      BUNU BEN DİKTİM…
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 15 Nisan 2019 - 20:17:58

 

 

Seydikemer Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü Okul Çağı Çocuklarda Eğitimle Doğa ve Çevre Bilinci Oluşturma etkinliklerine bir yenisini ekledi.  Kayadibi Mahallesi Şehit Er Feruz Zorlu İlk ve Ortaokulu öğrencileriyle okul bahçesine ve sınıflara çiçekler dikti.
Yapılan etkinlikle ilgili hem İlçe Müdürlüğü Personelleri hemde Okul İdare yaptıkları açıklamada;”Öğrencilere Doğadaki Muhteşem Uyumu Gösterdik.
Çiçek Dikerek Önce Kendimiz Örnek Olduk. Faydalı Böcek ve Solucanları Tanıtarak Doğa ile Etkileşim Kurmalarına İzin Verdik. Çevre Dostu Hareketlerini Açıklamalarını Saģladık
Kendilerine Ait Çiçeklerinin Olmasını Sağladık. Yeşile önem veren, çevre bilinci olan bireylerin insan ilişkileri ve topluma uyumunun güçlü olduğu insanları ve hayatı çok daha fazla sevdikleri kanısıyla yaptımız etkinliklerde bize destek veren tüm idarecilerimize, ögretmenlerimize ve tabiki çocuklarımıza çok teşekkür ediyoruz..”dedi.

İlçe Müdürü Engin MARAŞLI;” Bu etkinliğimizle çocukları doğa ile buluşturup fidan fide dikmelerini, sebze meyve hasat etmelerini sağlayarak Tarım ve Hayavcılığı, Ziraat Mühendisliği, Veteriner Hekimlik Mesleğini tanımalarını amaçladık.Yediğimiz yiyeceklerin tarladan sofraya gelinceye kadar ki aşamaları gösterilerek çocukların israf etmemelerini, dengeli beslenmelerini, güvenilir gıda tüketmelerini, çevreye duyarlı bireyler olmaları hedeflenmektedir. Tüm gayret ve  çabamız çocukları bu tarz etkinliklerle doğayla hayvanlarla buluşturarak sanal ve gerçek dünya arasında bir yerlerde kalan geleceğimizin mimarı olacak çocuklarımızı üstelik teknoloji kullanmasını da dışlamadan dengede tutabilmek. Bir meyvenin ,bir sebzenin nasıl yetiştiği göstererek israfın önüne geçmek. Her etkinlik sonrası çocukların yüzlerindeki mutluluğu görüyoruz, Öğretmenlerle yaptığımız söyleşide çocukların düşüncelerinde bakış açılarında değişimler olduğunu öğreniyoruz. Bu da yaptığımız etkinliğin ne kadar faydalı ve yerinde olduğunu bize gösteriyor” dedi.

Haber/Foto: Nur İlik

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz