FETHİYE’DE  100. YIL COŞKUSU

FETHİYE’DE  100. YIL COŞKUSU

Fethiye  100. Yıl Coşkusunu  “Edip Akbayram”  İle  Yaşadı

Fethiye  100. Yıl Coşkusunu  “Edip Akbayram”  İle  Yaşadı

Kullukçu “Bu  Asil  Ve  Yüce  Ruh Sonsuza  Kadar Yaşayacaktır”

Kullukçu “Bu  Asil  Ve  Yüce  Ruh Sonsuza  Kadar Yaşayacaktır”

Çıralı “Milletimizi Nice 100’üncü Yıllara Gençlerimiz Taşıyacak”

Çıralı “Milletimizi Nice 100’üncü Yıllara Gençlerimiz Taşıyacak”

FETOB ARA TATİL KARARINDAN MEMNUN  

FETOB ARA TATİL KARARINDAN MEMNUN  

BAKAN   SEÇİM KOORDİNASYON MERKEZİNİ  AÇTI
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 15 Mart 2019 - 09:45:22

 

Fethiye Cumhur İttifakı seçim koordinasyon merkezinin açılış töreni yağmura rağmen miting havasında geçti. Açılışına Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un da katıldığı Ak Parti Fethiye Belediye Başkan adayı Muhittin Kayabaş ve Cumhur ittifakının seçim koordinasyon merkezi açılışında yağmura rağmen partililer büyük coşku gösterdi. Çarşı caddesindeki açılış törenine Ak Parti Fethiye Belediye Başkan adayı Muhittin Kayabaş, Ak Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Nil Hıdır, Ak Parti Seydikemer Belediye Başkan adayı Yakup Otgöz, Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Bekir Eser, Ak Parti Muğla eski Milletvekilleri Hasan Özyer, Nihat Öztürk, Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete, belediye meclis üyesi adayları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Fethiye’ye yaklaşık 1 saat gecikmeli gelen Bakan Murat Kurum’u ön sıralarda yağmur altında bekleyen kadınlar ve gençler sık sık sloganlar attılar. Bakan Kurum ve Belediye Başkan adayları önce halkı selamladı. Bakan Murat Kurum, Fethiye’ye müjdeler verdiği konuşmasında, halkın ‘TOKİ istiyoruz’ sloganları karşısında Cuma gününden itibaren Karaçulha Mahallesinde 456 adet TOKİ başvurularının alınacağını ifade etti.

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Bekir Eser, “Bu dava böyle bir dava. Bu yağmurun altında hep beraber ıslandık, ıslanacağız da inşallah. Önemli olan 31 Mart’ta sonucu almak ve AK Bayrağını, cumhur ittifakı bayrağını Fethiye burçlarına dikmektir” dedi. Ak Parti Fethiye Belediye Başkan adayı Muhittin Kayabaş da “Bizler belediye işi gönül işi diyerek yola çıkarak ülkemizin göz bebeği Ölüdeniz ve mavi turun en güzel yerlerinden olan Göcek Koylarını bünyesinde barındıran, turizm cenneti Fethiye’mizi ‘gönül belediyeciliği’ ile buluşturmak üzere bu kutlu göreve talip olduk. Biz havaya ya da suya düşen cemre olmaya değil sizlerin gönlünüze düşmeye geldik” diye konuştu. Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete ise “Bugüne kadar AK Parti’nin kendi oylarıyla çok rahat kazanabileceği Fethiye’de maalesef hep son anda başka adaylardan dolayı biliyorum ki tabanımızdan en az 4-5 puan başka kişilere gitti. Bugüne kadar iktidar partisi ile Fethiye’yi bir araya getiremedik. Fethiye’nin sorunları çok. Sadece ilçe belediyesi ile çözebilme şansımız yok. Onun için ampulü gördüğünüz her yerde altına mührü basın” dedi. AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır, “17’nci yılımızda Allah’a hamt olsun ki Fethiye’de yeni bir dönem başlatıyoruz. Nasıl ki geçmişte Ölüdeniz’in arıtmasını AK Parti yaptıysa, Ölüdeniz’in yolunu AK Parti açtıysa, suyunu AK Parti getirdiyse, bütün körfezlerimizdeki kanalizasyonlarımı AK Parti yaptıysa inşallah Fethiye’de, Sayın Cumhurbaşkanımızın en önem verdiği bakanlıklardan birisi olan Çevre ve Şehircilik Bakanımız Fethiye’de yeni bir müjdeyle geliyor. İktidar demek AK Parti demek, turizm demek AK Parti demek, tarımda kalkınma demek AK Parti demek” şeklinde konuştu.

“MUĞLA’YA 500 MİLYON KREDİ FAİZ DESTEĞİ”

Fethiye’ye çeşitli müjdelerle geldiğini ifade eden Kurum, “İller bankası genel müdürlüğümüzün kanalıyla Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresine sağlayacağımız 500 milyon kredi faiz desteği ile neler yapacağız? Bu krediler uzun vadeli. Ve birçok çevre projesini bu krediler ile birlikte destek vereceğiz. Bu desteği kanalizasyon rehabilitasyonundan atık su arıtma tesislerine, şebeke çalışmasından yine kolektör hatlarına kadar çok çeşitli alanlarda vereceğiz. Muğla’mızın daha temiz daha sağlıklı olması için de iller bankası kanalıyla da bu projeleri gerçekleştireceğiz. Yine bu kapsamda Fethiye’mizde kanalizasyon şebekemiz maalesef sıkıntılı. Kolektör hattımız sıkıntılı. Atık su arıtma tesislerimize ilişkin destek vereceğiz ve aslında o körfez çalışmalarının başka etapları da bunlar olacak. Yani bir taraftan o dip temizliğini yapacağız, diğer taraftan da yapacağımız Atık Su Arıtma Tesisleri ve Dere ıslahları ile birlikte de inşallah körfezimiz çok daha güzel hal alacak. Geleceğimiz için, çocuklarımız için çok daha iyi önemli bir sürece girmiş olacak” dedi.

“SİT ALANLARINI BİRBİRİNE BİSİKLET YOLLARI İLE BAĞLAYACAĞIZ”

Bakan Kurum, ”Bunları yaparken biz sadece bu körfeze ilişkin ve atık su çevreye ilişkin projeler değil. Bu projelerin dışında da biliyorsunuz Muğla’mızda birçok özel çevre koruma alanları var. SİT alanları var. Ve o çevre korumasıyla koruduğumuz SİT alanlarını bir birine bağlayarak bisiklet yolları ile burada yürüyüş alanları, gezinti alanları yapacağız. Ve Türkiye genelinde Özel Çevre Koruma bölgelerini çok daha arttırmak, o SİT alanlarını iyi bir şekilde korumak için gelecek nesillere de çocuklarımıza da bu alanları en iyi şekilde vermek istiyoruz. Ve bu noktada da tüm Muğla genelinde bu projeleri çalışıyoruz” dedi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ”İzmir’den başlayıp Antalya’ya kadar gelecek olan 519 kilometre hatlı bisiklet yolu projesi içinde bu çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu hat içerisinde Bodrum, Datça yarımadası, Köyceğiz, Dalyan, Fethiye, Kaş arasında bisiklet yolları yapacağız. Ve oradan giren bir turistimiz bir vatandaşımız 519 kilometrelik güzergahta da bisikletine binecek. Fethiye içinde yine bakanlığımızca 68 kilometre bisiklet yolu projelendirdik. Ve o proje çerçevesinde biz genel müdürlük, bakanlık olarak da o bisiklet yollarını yapacağız. Ve buraya geldiğinizde gerçekten sağlıklı bir yaşama kavuşabilmek için bu bisiklet yollarını kullanacaksınız. Bu bisiklet yolları Göcek’te, Ölüdeniz’de yine aynı şekilde projelendirme yapılacak. Bunların tamamı da 335 kilometre olarak yapılıyor. Tabi biz bunları yaparken yeşili, doğayı korumak istiyoruz. Bunları yaparken bu projeler çerçevesinde hem geleceğimizi hem de o geleceğimizin teminatı çocuklarımız için daha yeşil, daha doğaya saygılı şehirler yapmak istiyoruz” dedi.

“MUĞLA’MIZ, FETHİYE’MİZ TÜM TÜRKİYE’YE BAKABİLECEK KAPASİTEDE”

Bakan Kurum, ”Muğla’mızda tam 5 tane Özel Çevre Koruma alanlarımız var. Bunların toplam miktarı  387 bin hektar. Ve Muğla genelinde de 1 milyon 300 bin hektarda yine Çevre Koruma Bölgesi ilanımız var. Ve bunların tamamını da koruyoruz. Türkiye genelinde de 4 buçuk milyon hektar doğal sit alanımız var. Biz çevremizi koruyan bir partiyiz. Bizim liderimiz genel başkanımız çevreci bir genel başkan. Biz poşetleri ücretli hale getirdik. Sıfır Atık Projesiyle gene çöplerimizi kaynağında ayrıştırıyoruz. Ve bu anlamda da bakanlık olarak Sayın emine Erdoğan’ın himayelerinde Sıfır Atık Projemizi yürütüyoruz. İnşallah Muğla’yı çok daha iyi bir konuma getirmiş olacağız” dedi. Bakan Murat Kurum; ”Muğla ufuk sahibi insanların şehridir. Muğla, AK Partinin davası ve o AK parti gönlünü vermiş insanların şehridir. O yüzden burada en güzel gönül belediyeciliği Muğla’da anlatılır. Ve Muğla’ya baktığımızda son 16 yılda o göz kamaştırıcı bir büyümeden fazlasıyla kendisi hizmet almıştır. Fethiye’miz almıştır. Ancak içindeki o potansiyeli de kullandığını ben düşünmüyorum. İnanın Muğla’mız, Fethiye’miz tüm Türkiye’ye bakabilecek kapasitede.  Buradaki tarım alanları verimli bir şekilde kullanırsanız, bu körfezi verimli bir şekilde kullanırsanız buradaki istihdam da artar, turizm geliri de artar, doğal güzellikleri de hiç bozmayacak şekilde yönetir, ülke ekonomisine katkı sağlamış olursunuz. Biz bu işleri yaparken son 16 yılda karşımıza birçok engeller çıkardılar. Sürekli çelmeler, tuzaklar, oyunlar kurdular ve bu oyunlara baktığınızda biz hemen hemen her alanımızda bağımsızlık mücadelesi verdik. Savunma sanayimizde bir yere bağımlıydık artık bağımlı değiliz. Kendi İHA’larımızıSİHA’larımızı üretiyoruz. Ve inanın değerli kardeşlerimiz biz o insansız hava araçlarını üretmeseydik bugün ne Afrin’de ne de Fırat Kalkanında başarılı olabilirdik ve durum çok daha farklı olurdu. AK Parti’den önce İMF’ye 23 buçuk milyar dolar borcumuz vardı. Sayın Cumhurbaşkanımız bu borcu bitirdi ve şuan ekonomik olarak bağımsızlığımızı kazandık. Yine milli gelirimiz 236 milyar dolardı, şuan 860 milyar dolara çıktı. Yılda 70 milyar yatırım yapan bir ülkeydik. Şuan 266 biner lira yılda yatırım yapan bir ülke haline geldik” dedi.

“FETHİYE’YE TOKİ MÜJDESİ”

Muğla’nın darbelere dik durduğunu da ifade eden Bakan Kurum, ”Eskiden darbeler, cuntalara teslim olan bir Türkiye vardı. Şimdi darbelerin karşısına çıkan aslan gibi dikilen, 16 saatte milletiyle beraber tankların önüne çıkan, darbeye dur diyen, FETÖ’ye dur diyen bir ülke var. Ve Muğla bunun en önemli tanığıdır. 15 Temmuz gecesi Marmaris’te sayın cumhurbaşkanımıza kasteden hainler vardı. Günlerce dağlarda, ormanlarda gezdiler. Sonunda kimi köprünün altından çıktı, kimi yolların altından çıktı, kimi de başka yerlerden çıktı. O günde bütün Muğla seferber oldu, hainlere karşı dik bir duruş sergiledi. O zaman vatandaşımız ve devletimiz omuz omuza verdi ve hepsini kıskıvrak yakaladık. Bugün baktığımızda ülkemiz bu hain terör örgütüne karşı kararlı bir duruş sergiliyorsa burada Muğlalı, Fethiyeli kardeşlerimizin çok büyük emekleri vardır” diye konuştu. Fethiyelilere TOKİ müjdesi de veren Bakan Kurum, “Gençlerimiz TOKİ ister de biz yapmaz mıyız? TOKİ başkanımız burada. Hemen kendisine talimat veriyoruz. Buradaki arazimize Fethiyeli vatandaşlarımıza yönelik inşallah bir sosyal konut uygulaması başlatalım. Bugüne kadar Muğla ve Fethiye’ye Toplu Konut idaresince 3 bin 320 konut yaptık. Bunun dışında okullar, hastaneler kamu hizmet binalar gibi projeleri de tamamladık. Türkiye genelinde 50 bin konutluk proje hazırladık. Cumhurbaşkanımızın teşrifiyle bu projenin lansmanını yaptık. Muğla’ya da bu proje kapsamında 455 konut yaptık. Bu konutlara baktığımızda 300’ü Fethiye’de 2+1 konutlar ve fiyatları 138 bin liradan başlıyor. 240 aya varan vadeyle ve 460 lira taksitle  bu evleri alabiliyorsunuz. 3+1 konutlarda da 180 aya varan vadeyle başlıyor ve fiyatları 202 bin lira. Amacımız 2023’e kadar 250 bin sosyal konut üretmek. Bu çerçevede de çalışmalarımızı azimle sürdürüyoruz.Biz bunları yaparken hem çevremizi hem de doğamızı korumaya çalışıyoruz” dedi.

“ONLARIN BELEDİYECİLİĞİ ÇÖP, ÇAMUR, ÇUKUR OLARAK MİLLETİMİZİN HAFIZALARINA KAZINMIŞTIR”

Bakan Kurum, ”Biliyorsunuz ki 31 Mart’a kutlu bir ittifak kurduk. Bu ittifak kapalı kapılar ardında kurulmuş, kapalı kapılar ardında kurulmuş bir ittifak değildir. Bu kutlu ittifakın içinde gönül, birliktelik ve karşılıklı güven vardır. Bu ittifakın içerisinde 15 Temmuz’da hain terör örgütüne karşı direnme ve birliktelik vardır. Biz bunu yaparken diğer taraftan zillet, illet ittifakı kuruldu. Onlar da terör örgütünün siyasi uzantılarıyla kol kola girdiler. Geçenlerde CHP yerel seçim manifestosunu açıkladı. Diyorlar ki ‘Mart’ın sonu bahardır’ Ben de Fethiye’den soruyorum. Bu şehirler, ilçeler CHP döneminde ne zaman baharı gördü ki bu baharı görsün. Biz sizin BELEDİYECİLİK kariyerinizi de karnenizi de biliyoruz ikisi de sıfır. Biz CHP belediyecilik anlayışını çok iyi biliyoruz. Onların belediyeciliği çöp, çamur, çukur olarak milletimizin hafızalarına kazınmıştır. 1994’te Sayın Cumhurbaşkanımız gelmiş AK belediyecilikle İstanbul’u tanıştırmış, o çöp, çamur çukurla ve çarpık kentleşmeyle de uğraşmak suretiyle İstanbul’u bugünkü haline getirmiştir. Biz çevreci bir parti ve çevreci bir genel başkanın yol arkadaşlarıyız. İnşallah her yerde çevremizi doğamızı koruyup ecdadımızın bize bıraktığı emanetleri en iyi şekilde gelecek nesillere aktaracağız. Biz aşk ile yürüyoruz. Yürümeye devam edeceğiz yorulmadık yorulmayacağız.Cumhurbaşkanımız 31 Mart için sloganımızı açıkladı. Önce millet önce memleket dediler. Memleket işi gönül işi dediler. Gönüllere dokunmayan hiçbir iş hizmet sayılmaz. gönüllere dokunacağız. dediler. İnşallah Fethiye’de 31 Mart’ta Fethiye’nin Muğla’nın geleceğini inşa edeceğiz. Fethiye’nin Muğla’nın ihtiyacı neyse bakanlık olarak tüm ihtiyaçlarının gidereceğiz” diye konuştu.(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz