FETHİYE’DE  100. YIL COŞKUSU

FETHİYE’DE  100. YIL COŞKUSU

Fethiye  100. Yıl Coşkusunu  “Edip Akbayram”  İle  Yaşadı

Fethiye  100. Yıl Coşkusunu  “Edip Akbayram”  İle  Yaşadı

Kullukçu “Bu  Asil  Ve  Yüce  Ruh Sonsuza  Kadar Yaşayacaktır”

Kullukçu “Bu  Asil  Ve  Yüce  Ruh Sonsuza  Kadar Yaşayacaktır”

Çıralı “Milletimizi Nice 100’üncü Yıllara Gençlerimiz Taşıyacak”

Çıralı “Milletimizi Nice 100’üncü Yıllara Gençlerimiz Taşıyacak”

FETOB ARA TATİL KARARINDAN MEMNUN  

FETOB ARA TATİL KARARINDAN MEMNUN  

Karaca Projeleriyle Fethiyelilerin Yüzünü Güldürecek
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 14 Mart 2019 - 09:23:12

 

CHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Alim Karaca söz verdi. “Daha önce yaptıklarımız herkes biliyor. Daha mutlu bir Fethiye için geliyoruz.”dedi. Siyasete İstanbul Belediyesi Eski Başkanlarından Nurettin Sözen döneminde İstanbul Büyükşehir Belediyesinde çalışmalara katılarak başlayan ve 31 Mart yerel seçimlerinde CHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Alim Karaca İstanbul merkezi KRT TV’nin canlı yayın konuğu oldu. Kalepark’a kurulan özel canlı yayın tırında gerçekleşen yayında Karaca hayalindeki Fethiye’yi anlattı. “Huzurlu bir kent, yaşanılabilir, doğası bozulmamış istihdam sorunu çözülmüş mutlu insanlar kenti” yaratmak istediklerini dile getirdi. 2009 yılında yapılan yerel seçimlerin Rahşan Ecevit’in isteği doğrultusunda DSP’den aday olan Karaca, %1,5 olan oy oranını %53’e çıkararak seçimleri kazandı. Kumluova’nın belde olduğu dönemde küçük bütçesiyle öğrencilere burs sağlayan, beldeye modern iki okul kazandıran öğrenciler için gezi düzenleyerek onların sosyal hayatta gelişmesini sağlayan Karaca 3 kez yılın belediye başkanı seçilmiş, dönemin Muğla valisi tarafından kendisine takdir ve teşekkür belgeleri verilmişti. 2014 yerel seçimlerinde CHP Seydikemer Belediye Başkan Adayı olan Alim Karaca %17 olan oyu, %37 çıkarmış az bir farkla seçimleri kaybetmişti.

KRT TV canlı yayınında, seçim sonrası siyasete küsmeden devam ettiğini dile getiren Karaca, “25 yıldır Fethiye’deyim. 2 ay gibi kısa bir süre içinde seçim çalışmalarımızı hızlandırdık. İlk önce partimiz içinde birlik beraberliği sağladık arkadaşlarımız bizlere güvendi destek oldular. 70 bin hanenin kapısını tek tek çalarak gönül alarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kadın kolları, gençlik kolları ve proje ekibi olmak üzere ekibimiz gece gündüz demeden çalışıyoruz. Ev, esnaf ziyaretlerinin yanı sıra mahalle mitinglerimize başlayacağız. 15 Mart günü projelerimizin tanıtımını Özel Olgun Kültür Merkezinde gerçekleştireceğiz. 20 bin işyerinin 12’binine ulaştık, el sıkmaya, kucaklamaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın bize gösterdiği ilgi alakadan memnunuz. Farklı siyasi partilere mensup vatandaşlarımız şahsıma oy vereceklerini dile getirerek bizlere destek oluyorlar. Partimin mevcut oyunun dışından en az 10-15 bin civarında daha oy bekliyorum. Eğer bize görev verilirse belediyeden bizimle görüşmeden ayrılan vatandaşımız olmayacak bunu böyle bilmelerini istiyorum. “Belediye başkanına ulaşamadık” cümlesini kaldıracağız. Bunun içinde belediyenin kapılarını sökeceğiz demiştik yani vatandaşla aramızda kapı olmasın, aracı olmasın istiyoruz.”dedi. Karaca 15 Mart günü açıklayacağı projelerle nasıl bir Fethiye hayal ettiğini ortaya koyacağını dile getirdi.

Karaca’nın Canlı Yayındaki konuşması internet ve uydu aracılığı ile izlendi. CHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Alim Karaca;

Halk Günü Toplantısı Düzenli Olarak Yapılacak

CHP Fethiye Belediye Başkan Adayı Alim Karaca, 15 günde bir veya ayda halk günü düzenleyeceğiz. Aksamadan bu toplantılar gerçekleştirilerek, halkın sorunları tek tek not alınacak ve çözülecek. 1 kişi de gelse Bin kişi de gelse benimle de görüşecekler. Fethiye’nin daha güzel yönetilmesi için halkla beraber bütünleşilmesi, ranta izin verilmemeli, rant olacaksa halkla rant olmalı.

İnsanlar Selam Vermekten Korkar Oldu, Ötekileştirildi

Başka Fethiye yok, başka Türkiye yok. İnsanlar birbirine selam vermekten korkuyor neden çünkü ötekileştirildi. Allahın selamını neden vermeye korkuyorlar. İnsanlar birbirine selam vermeli. Selamın bedeli yok. O yüzden insanlar birbirleriyle barışmalı. Yerel yöneticiler Fethiye’yi hakla, sivil toplum kuruluşlarıyla yönetmeli. Ortak akıl ile doğru tektir.

Rock Müzik Festivali Düzenlenecek

Fethiye ve bölgesinde gençler için yılda bir kez olsun rock müziği festivali düzenlenerek, gençlerimizin eğlenmesi sağlanacak. Fethiye bölgesinde daha önce yapılmış festivaller devam ettirilecek. Gençlerimizin de projelerimize katılımını sağlayacağız.

Tarımda Ürün Alım Garantili projelerimiz Olacak

Fethiye de tarımın gelişmesi adına yapılacak ürün alım garantili çalışmalara yürütülecek. Üreticilere tohum desteği sağlanacak. Fethiye’nin yerel tohumu marka haline getirilecek. Kurulan kooperatif ile yerel tohumun gelişmesi ülke geneline yayılması için çalışmalar yürüteceğiz.

Otopark Sorunu Kökten Çözülecek

Fethiye’de otopark olarak kullanılan 9 alan var. Bunların hepsi doluyor. Trafik çok ciddi bir sorun bu nedenle dijital panolara hazırlanarak vatandaşlar boş otoparklara yönlendirilecek. Toplu ulaşım araçlarıyla belirli noktalarda ring seferleri yapılacak. Toplum ulaşım taşıtlarının kullanımı özendirilecek. Otoparklar için araç sahipleri rezervasyon yaptırabilecek. Resmi kurumlar mutlak şehrin dışına uygun alana taşınacak, trafik rahatlatılacak.

Ev Hanımlarına Özel Ücretsiz Stand Verilecek

Ev ekonomisine destek sağlamak amacıyla el işi göz nuru ürünlerin satışının yapılması için standlar hazırlanacak ve ev hanımlarına bedelsi olarak verilecek. Ev ekonomisine katkı sağlamalarına destek olunacak.

Yaşlılar İçin Özel Cafeler, Spora Destek, Çocuk Bilim Parkları, Engellilere Özel Tesisler, Ücretsiz Koy

Yaşlılarımızın düşük ücretlerle yararlanabilecekleri, toplumla kaynaşmalarını sağlayacak cafeler oluşturulacak. Özellikle amatör spor kulüpleri başta olmak üzere spora destek verilecek. Çocuklarımıza özel bilim parkları oluşturularak onların oralarda vakitlerini geçirmeleri için modern donanımlı tesisler yapılacak. Özellikle toplumumuzun bir değeri olan engellilerimiz için “Kısa mola” projesi daha geliştirilerek onların da halkla kaynaşması sağlanacak. Fethiye’nin en az iki tane koyu alınarak vatandaşların kullanımına ücretsiz olarak sunulacak. Gasp edilen koylar nedeniyle vatandaşlarımız denize girecek, piknik yapacak alan bulamıyor. Her yer ücretli, Fethiyeliler bunu hak etmiyor.

Antik Tiyatro Restorasyonu Tamamlanarak Kullanılır Hale Getirilecek

Dünyada tek denize sıfır bir antik tiyatroya sahibiz ancak bir türlü bitmeyen restorasyonu nedeniyle kullanılamaz durumda. Buranın restorasyonu ile ilgili gereken neyse yapılarak, sanatsal faaliyetlerin konserlerin burada gerçekleştirilmesi, işlerlik kazandırılması sağlanacak. Vatandaşlar temel sorunların yanınsa küçük dokunuşlar ile mutlu olabilirler.

12 Ay Turizm İçin Elimizde Çok Alternatif Var Bunlar Kullanılacak

Fethiye’de 6 ay olan turizm sezonu 12 aya çıkarılması şart. Nasıl trafik sorunsa, nasıl alt yapı sorunda turizmin 6 ay olması da bir sorun. Bunun mutlaka çözülmesi gerekiyor. Kültür turizmi bunlara alternatif. Bakın Kapadokya bölgesine sadece kültür turizmi ile 12 ay turist geliyor. Bizim Fethiye’mizin ne eksiği var. Tanıtım, anlatacağız tanıtım yapacağız. Japonya, Çin, Güney Kore ve daha birçok ülke vatandaşları kültür turizmi için geliyor.

Bizler 81 ilden vatandaşlarımızın bulunduğu Fethiye’de herkesin gönlünü almak onların gönlünü kazanmak için çalışacağız. Yapılacak projelerle, alt yapısı çözülmüş, istihdam anlamında sorunu olmayan, ekonomisi düzgün işleyen, turizmi 12 aya yayılmış, üretenin ve tüketenin de mutlu olduğu, rantın hakim olmadığı, selam kültürünün geliştiği insanların birbirleriyle selamlaştığı bir Fethiye yaratmak istiyoruz.”dedi.

Haber/Foto: Gülyüz Yurdagül Sırt

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz