FETHİYE   FERHAT  ÖĞRETMEN İÇİN  AĞLADI

FETHİYE   FERHAT  ÖĞRETMEN İÇİN  AĞLADI

“İlber Ortaylı”  Fethiye’den Seslendi

“İlber Ortaylı”  Fethiye’den Seslendi

FTSO’danKvkk Bilgilendirme Toplantısı

FTSO’danKvkk Bilgilendirme Toplantısı

Büyükşehir’den Hastaneye Alternatif Yol

Büyükşehir’den Hastaneye Alternatif Yol

Mustafa  Ceviz  “Adil Düdük Çalacak Hakem İsteriz”

Mustafa  Ceviz  “Adil Düdük Çalacak Hakem İsteriz”

Korkmazoğlu çok konuşulacak
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 4 Mart 2019 - 11:26:27

Korkmazoğlu çok konuşulacak

Şen, Arıkan ve Otgöz’ü eleştirdi.

“Şen Müdür 20 yıldır Seydikemer’e ne yaptı hangi projeyi hayata geçirdi, Devletin imkanı vardı ekinde neden yapmadın, şimdi mi aklın başına geldi. Arıkan, Aracın içindeki çocuğu ile aracını çektirdin şimdi çıkıp Seydikemer’e Hizmet mi edeceksiniz’

Otgöz, Seydikemer’e 5 yıl kaybettirdin. Kullandığın binaya ödediğin kira ile Hizmet binası çoktan yapılırdı. İktidar partisine mensup bir belediye hizmet anlamında nasıl bu kadar aciz kalır.”

Seydikemer’de Durmuş Korkmazoğlu fırtınası esiyor. Hazırladığı Projeler Seydikemer’in gelişmesine, istihdamına çok büyük katlı sağlayacak. Siyasi başarısını ve kariyerini Büyük Birlik Partisi (BBP) Muğla İl Başkanlığında perçinleyen Durmuş Korkmazoğlu;  BBP ve Demokrat Partinin ortak adayı olarak  Seydikemer Belediye Başkan adayı oldu. DP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon ile birlikte Seydikemer halkına seslenen Durmuş Korkmazoğlu; Seydikemer’i dünya markası yapacağız, dedi. Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı toplantı adeta miting havasına dönüştü.

“Seydikemer’i  Türkiye’nin  En İyi İlçesi  Yapacağım”

DP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon Fethiye’de karşılayan ve yaklaşık 500 araç konvoyu ile Seydikemer ilçesine giriş yapan Korkmazoğlu,  Mehmet Kocadon ile birlikte esnafları tek tek ziyaret etti. Durmuş Korkmazoğlu; büyük bir sevgi seliyle karşılanırken yoğun katılımın olduğu miting alanında Türk bayraklarıyla karşılanan Korkmazoğlu ve Kocadon vatandaşlara seslenerek projelerini anlattı. Aday tanıtım etkinliğine; Demokrat Parti Muğla İl Başkanı İsmet Köse, Demokrat Parti Fethiye İlçe başkanı Osman Buğdaycı, DP eski belediye başkanı Hasan Şimşek, DP belediye meclis üyesi adayları, DP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon’un eşi Hülya Kocadon ve partililer ile ellerinde Türk bayrakları ve parti bayraklarıyla Seydikemerli vatandaşlar katıldılar. DP Seydikemer Belediye Başkan Adayı Durmuş Korkmazoğlu, tüm Seydikemerlilere hoş geldiniz diyerek başladığı konuşmasında, Seydikemer’i ekonomik yönden güçlendirecek tarımsal projeleri öncelikli olarak ele alacağını söyledi. Seydikemer’in sorunlarını yakından bildiğini, gelecek nesillere ekonomik yönden güçlü ve çocukların gençlerin sağlıkla büyüyecekleri bir ilçe bırakacaklarını ifade ederek, “Seydikemer’i Türkiye’nin en iyi ilçesi yapacağım çünkü benim arkamda Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Mehmet Kocadon var.” dedi.

“3000 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAK PROJELER HAZIRLADIK”

Demokrat Partinin Seydikemer Belediye Başkan adayı Durmuş Korkmazoğlu konuşmasında “Toroslar gibi mağrur, Eşençayı gibi aziz ve vatan ezan denilince Babadağ gibi dik duran Seydikemer’in her mezarlığında şehitlerin yattığını bilirsiniz. Türkiye Cumhuriyetini kuran Ulu Önder Atatürk’ün “Arkadaşlar gidip Toros dağlarına bakınız. Eğer orada bir tek Yörük çadırı görürseniz ve o çadırda duman tütüyorsa şunu çok iyi biliniz ki; bu dünyada hiç bir güç ve kuvvet asla bizi yenemez” dediği bu asil milletin bir parçasısınız. Büyük Önder Atatürk’ün övgüyle bahsettiği vatanını emanet ettiği Dere köyünden kardeşinize Seydikemer Belediye başkanlığını emanet edecek misiniz ? Bu bilinçle bu mağrur ve necip millete hizmet etmek için Demokrat Partiden aday olduk. 5 yıl boyunca muhtarlarımla omuz omuza vererek sizlerle birlikte Seydikemer’e hizmet etmeye çalıştık. Dersimizi çok iyi çalıştık ve eksiklikleri çok iyi biliyoruz. İlçemizi ekonomik yönden kalkındırmak ve ilk iki yılda 1000, 5 yıl sonunda 3000 kişiye istihdam sağlayacak projeler yaptık ve yapmaya devam edeceğiz” dedi.

“TARIM VE HAYVANCILIK İLE İLGİLİ TESİSLER AÇACAĞIZ”

Konuşmasına devam eden Korkmazoğlu; ekonomik kalkınma projelerini anlattı. “Tarım ve hayvancılık ile ilgili tesisler açacağız” diyen Durmuş Korkmazoğlu “Günlük 150 ton süt üretimi yapılan ilçemize süt entegre tesisi ile besi hayvancılığı için et entegre tesisi kuracağız. Mera hayvancılığını destekleyip organik et üretimine geçeceğiz ve hem yurt içi hem de yurt dışı pazarlarına açılacağız. Belediyemize gelir getirmek amacıyla su dolum tesisi kuracağız. Meyve ve sebze üretimini destekleyip dünya pazarına sunmak için Avrupa standartlarında paketleme tesisi kuracağız. Ziraat odası ile  ilçe tarım müdürlüğü ve  çiftçilerimizle birlikte salçalık domates üretimini teşvik edeceğiz ve Seydikemer’e salça fabrikası kuracağız.  Meyve ve sebze kurutma tesisi açacağız. Salamura zeytin tatlandırma tesisi kuracağız ve zeytin üreticilerine destek olacağız. Seydikemer’in balını dünya markası yapacağız. Arıcılarımız için Orman İşletme Müdürlüğümüz ile istişare ederek pamuklu koşnili  halk diliyle Basra üretim sahalarını çoğaltacağız. Yöremizin balını dünya pazarına sunacağız” dedi.

“MODERN KAPALI PAZAR YERLERİ, KAPALI DÜĞÜN SALONLARI VE SOSYAL TESİSLER AÇACAĞIZ”

Konuşmasına devam eden Korkmazoğlu “Daha ucuz yol yapımı için fen işleri bünyesinde parke, büz ve beton tesisi kuracağız. Bölgemize büyük ihtiyaç olan modern bir hastane kurulmasını sağlayacağız. Büyük mahallelerimize kapalı modern pazar yerleri ve kapalı düğün salonu ile çok amaçlı belediye sosyal tesisleri kuracağız. Oto galericileri sitesi kuracağız ve gençlerimiz için yarış pisti açacağız. Karadere ile Kumluova’dan;  Ova ve Kalkana gidişi kısaltmak amacıyla Eşen çayına köprü yapacağız” dedi.

“5 YILLIK YAKUP OTGÖZ DÖNEMİNİ DEĞERLENDİRDİ”

“5 Yıldır Seydikemer Belediye başkanı ne yaptı” diyen ve bazı iddialarda bulunan Korkmazoğlu “Seydikemer belediye başkanına sesleniyorum; parke döşemekten başka 5 yıldır ne yaptın. 5 yıl önce vaat ettiğin projelerin nerede? 2014 yılında iktidar partisiyim deyip söylediğin projelerin hiç birini gerçekleştiremedin. Projelerini tabelalarda gördük, toprağa indiremedin. Seydikemere belediye hizmet binası yapamadınız. Ödediğiniz kirayla bu bina yapılırdı. Hastane projesini 7 kat yaparken vatandaşa 2 kat +çatı katı verdiniz. Seydikemer’de imar değişikliği yapamadınız. Tarım arazilerinin de imarını yapmadınız. 2019 yılında hayvancılık besihaneleri yerleşim yerlerinden çıkarılacak. Besihane sahipleri ne yapacak. Sayın Cumhurbaşkanımız Fethiye mitinginde Seydikemer ile ilgili bir projelerden bahsetmedi. Sayın Cumhurbaşkanımıza Seydikemer ile ilgili projeler sunmuş olsaydınız; bu projeler halkımızın hizmetine girmişti. Sizin projelerinizden Ankara’nın haberi yok. 5 yıl boşu boşuna geçti. Bunun hesabını kim verecek. Daha söyleyecek çok şeyler var, söylemiyorum. Çünkü 31 Mart’ta Seydikemerliler söyleyecek.” dedi.

“EŞREF ŞEN VE CAFER ARIKAN’A SESLENDİ”

İyi Parti Belediye başkan adayı Eşref Şen’i de eleştiren ve çeşitli iddialarda bulunan Korkmazoğlu “devletin verdiği rutin görevi yaparak devletin gücüyle yapılan hizmetlerin  dışında ne yaptın ? Yıllarca müdürlük yaptın; Çam balı üretiminde katkıda bulundun mu?, Orman köylüsüne katkıda bulunacak projelerin var mı ?, Etüt saha tarama çalışması yaptın mı ?,  Mersin aşılaması, dağ çileği gibi bitkisel çalışmalar yapıp köylünün ekonomik gelir elde etmesine katkıda bulundun mu?

“SAYIN ŞEN; YILLARCA MÜDÜRLÜK YAPTIN NASIL HİZMET ETTİN NE ÜRETTİN”

Bir orman müdürü doğduğu topraklara nasıl hizmet eder anlatayım; pamuklu koşniliyi bilir misin, arıcılar iyi bilir, çam ağacında bulunan arıların bal yapması için Basra üreten böcek. Orman dliyle zararlı böcekti.  Ağacın ekonomi değeriyle basranın ekonomik değerinin çok daha üstün olduğunu ispatlayarak Abant İzzet Baysal Üniversitesinde akademi çalışması yapıp Basralı ağaçların kesimini önleyen, bölgemizdeki orman köylülerinin çam balı üretimine katkıda bulunan mühendis  benim;  canımdan, kanımdan olan adı Yasin’dir. şu andaki bulunduğu makama Türkiye üçüncüsü olarak gelmiştir. Sayın Şen yıllarca bölgemizde müdürlük yaptın böyle bir çalışman var mı ?, Ormanlarımızda nem yükselti ve rüzgar faktörlerinin araştırmasını yaparak, ekonomik değeri yüksel köylülerimizin gelir elde edici örnek ağaç türleri hakkında araştırma yaptın mı ? Örnek vereyim; Bayır köyünde fındık, harıp keçi boynuzu denemesi gibi ağaç türleri hakkında örnek saha çalışması yaptın mı ?.bunları yapabilmen için Torosların bağrından olmalısın” dedi.

“MİLLETİMİN ENSESİNDE BOZA PİŞİRDİN”

Seydikemer eski belediye başkanı Cafer Arıkan’ı da  eleştiren Korkmazoğlu çeşitli iddialarda bulunarak “İYİ parti ilçe başkanlarıyla ittifak görüşmesinin yetkilisi; halkımıza ve köylümüze çok çektirdin. Başkanlığın döneminde şu meydandan ana arter yollardan otonun içerisinde çocuk, bayan ve aile olmasına rağmen çekiciyle yedi emine çektirip, ceza yazdın. Araçlara eğri koydun, doğru koydun diye ceza yazıp posta ile arakasından yolladın. İki zabıta koydun park makbuzunu Kemer’de icat ettin. Saklıkent minibüslerini çarşıya sokmadın, makamına çıkan esnaflara neler söyledin. Saklıkent  makasından köylülerimi yağmurda yayan getirttin. Belediyenin kasasında para olmasına rağmen Saklıkent makasına kadar giden yolu yaptırmayıp millete eziyet ettin. 18 uygulaması yaptın kendi arazine % 10 geçirdin. Adaletine kurban olduğum milletimin ensesinde boza pişirdin. Sayın Cafer başkan; yaptıkların yapacaklarının teminatıdır. Sayın Eşref Şen Cafer Arıkan başkan ile yolunuz açık olsun” dedi.

Haber/Foto:Nur İlik-Gökhan Ayyıldız

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz