Körfez Ölüyor ?

Körfez Ölüyor ?

Başkan Karaca, Süper Enduro’yu İzledi

Başkan Karaca, Süper Enduro’yu İzledi

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü Ziyaret Ettiler

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü Ziyaret Ettiler

Yamaç Paraşütü Pilotları İçin Çalışmalar Devam Ediyor

Yamaç Paraşütü Pilotları İçin Çalışmalar Devam Ediyor

Fethiye Ovacık’ın Yazın Yaşanan Su Sıkıntısı Giderildi

Fethiye Ovacık’ın Yazın Yaşanan Su Sıkıntısı Giderildi

FETHİYE  BELEDİYE’SİNDEN  GÖCEK’E   KAPALI SPOR SALONU
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 5 Şubat 2019 - 18:56:40

Fethiye Belediyesi tarafından Göcek Kültür Merkezi’nde yapılan kapalı spor salonu, vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşti. Açılışta konuşan Başkan Saatcı, MUÇEV’e dava açtıklarını ifade ederek, “Ankara’dan Fethiye’mize ait olan yerin meyvesini alabilmek için gidip rica minnet etmek zorunda hissediyoruz. Biz bunu hak etmiyoruz.  Biz sadaka kültürüyle yetişmedik.Hakkımızı alabilirsek alırız. Ama namert sofrasına karnımız aç da olsa oturmayız” diye konuştu. Başkan Saatcı, Göcek Kapalı Spor Salonu yapımına büyük uğraş verdiklerini ifade ederek, salonun Göcek ve bölge halkına hayırlı uğurlu olmasını diledi.

 

Açılış programı Fethiye Belediye Bandosu tarafından çeşitli marşların söylenmesiyle başladı. Açılış programına çok sayıda Göcek halkı katılım sağlarken, Fethiye Belediyesi’nin Göcek’te yaptığı kapalı spor salonu ile yapılacak olan Göcek pazaryerinin yenilenmesi, Kültür Merkezi sergi alanının üst örtüsünün kapatılmasıyla ilgili proje afişleri salonda yerini aldı.

 

“ŞATIR, “BAŞKAN SAATCI’YA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Açılışta ilk konuşmayı Göcek eski Belediye Başkanlarından Recep Şatır yaptı; “Bizler için heyecan verici, anlamlı, tüm halkımızın sosyal, kültürel, sportif etkinliklerine ev sahipliği yapacak olan bu yapı, büyükşehir yasasının geçmesiyle yarıda kalmıştı. Göcek bu süreçte mağdur edilen beldelerimizden birisi oldu ve olacağa benziyor. Göcek’in kendisini, Fethiye’nin kendisini, Muğla’nın kendisini yönettiği eski günlere dönmek dileğiyle, kültür merkezimizin yapımında emeği geçen başta Belediye Başkanımız Sayın Behçet Saatcı olmak üzere, tüm belediye personelimize, sponsor olan tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. Hepimize hayırlı uğur olsun”

 

“BAŞKAN SAATCI, “ZOR ŞARTLARDA BURAYI YAPTIK”

Spor salonunun yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, “Rahmetli Süleyman Demirel’in duble yollar için bir sözü vardı. “Yol var, yanına bir yol daha yapıp duble diyorlar” diye. Aslında burada bir kültür merkezi vardı. Biz sadece buraya tadilat yaptık. Ama zor oldu gerçekten. İzolasyonla ilgili ve zeminle ilgili hala sıkıntıları var. Ancak kapalı spor salonunu dört dörtlük yaptık. Sadece biz yapmadık burayı. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.  Bu coğrafyayı paylaşarak, hoşgörü kültürüyle, birbirimize saygı göstererek ve ortak akılla yöneteceğiz. İşte yapılması gereken budur. 26 Aralık’ta biz Muçev’i mahkemeye verdik. Biz aslında topluluk olarak bir protesto gösterisi yapacaktık. Ancak Muçev Genel Müdürlüğü geldi ve dedi ki, “Biz iskeleyi değil ama Göcek sahilini sizlere vereceğiz” Bunu söyledikleri için biz o tepkisel toplantıyı erteledik, buzdolabına koyduk. Biz Muçev’i mahkemeye verdik.  Neden Muçev diyorum? Göcek’in önündeki takriben 800-900 metrekarelik sahil bandı bizim değil. Göcek iskelesi Recep Şatır Başkan zamanında yapılmış. Ancak orası da elimizden alındı. Göcek’in tek değeri bu. Bunu kabul etmek mümkün değil. Birbirinden güzel koylarımız var. Kuleli, Belcekız, Samanlık gibi… Bunların hepsi Muçev’in ya da Orman’ın elinde. Rahmetli Ecevit’in bir lafı vardır, “Toprak işleyenin, su kullananın…” diye. Bunlar Göcek’in ve Fethiye’nin değerleri. Bunlar bizde olsa, biz buraları sosyal amaçlı çok farklı şekilde kullanırız. Bir Huzurevi daha yaparız, bir Kadın Konuk Evi daha yaparız. Fethiyespor’a destek verip, bir üst lige çıkmasını sağlarız. 900 öğrenciye burs veriyoruz, 5 bin öğrenciye burs veririz. Fakat şimdi buradan alınan kaynaklar, gelirler maalesef Ankara’ya gidiyor. Ankara’dan kendime ait olan yerin meyvesini alabilmek için gidip rica minnet bulunmak zorunda hissediyorsun kendini. Biz bunu hak etmiyoruz.  Biz sadaka kültürüyle yetişmedik. Hakkımızı alabilirsek alırız. Ama namert sofrasına karnımız aç da olsa oturmayız” diye konuştu.

 

“BAŞKAN SAATCI, “İMAR AFFIYLA ÜLKEMİZ GECEKONDU KÜLTÜRÜNE DOĞRU GİDİYOR”

Başkan Saatcı konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Buraya bir kapalı spor salonu yaptık. Burayı Göcek’teki bütün çocuklarımız kullanacak. Göcek’te çok iyi basketbolcu arkadaşlar var. Göcek çok özel bir yer. Şu son imar affından sonra sıkıntıya girdik. Sadece burası değil. Bütün Fethiye, bütün Türkiye 1999 öncesi gecekondu kültürüne gidiyor. Kontrolsüz, estetikten uzak, ben yaptım oldu zihniyetiyle hareket ediliyor. Benim evi olmayıp, bir iki oda ev yapanlara söyleyecek bir sözüm yok. Ancak Ölüdeniz, Ovacık, Hisarönü ve özellikle Kayaköy gibi yerlerde fırsatı ganimete çevirenler var. Villa haftalık 5 bin dolar olursa herkes kaçak inşaata giriyor. Halbuki bilmiyorlar seneye o 5 bin dolara vermiş oldukları yerleri 1 dolara bile veremeyecekler. Çünkü Kayaköy’de de sular çekile çekile obruklar oluşacak. Diyeceksiniz ki, “Neden engel olmuyorsun, sen Belediye Başkanısın yetkin yok mu?” Affı ben çıkarmadım. Cini şişeden ben çıkarmadım. Cini şişeden çıkaran tekrar şişeye geri koyacak. Seçime bu kadar az zaman kala  bunu iktidar çıkardı” diye konuştu.

 

“BAŞKAN SAATCI, “GÖCEK’İMİZE HAYIRLI OLSUN”

“Biz her şeyi yaptık deme şansım yok. Elimizdeki imkanlarla yapmaya çalıştık. Gücümüz yettiğince yapmaya da devam edeceğiz. Burayı da kapatacağız. İstiyoruz ki, düğünde dernekte özel günlerinizde gelin burayı kullanın. Aşağıda güzel sanatlarla ilgili stüdyoları da inşallah izolasyonu sağladıktan sonra açıp hizmetinize sunacağız.  İyi günlerde, güzel günlerde kullanalım inşallah. Hep böyle güzellikleri paylaşmak için bir araya gelelim. Spor salonu sadece Göcek’in değil herkesin kullanabileceği çok güzel bir salon. Türkiye’nin en iyi ustasına yaptırdık. Ona da teşekkür ediyorum. Spor salonumuzun Göcek’imize aktivite getirmesini temenni ediyorum. Hayırlı olsun” dedi. Konuşmaların ardından kapalı spor salonunun yapımında destekleri bulunan kurum ve şahıslara plaketleri takdim edildi. Başkan Saatcı daha sonra Göcek halkıyla birlikte kapalı spor salonunun açılışı yaptı. TBF 2. Ligde mücadele eden Fethiye Belediyespor Kulübü sporcuları basketbol sahasında kısa süreli bir gösteri yaptı. Fotoğraf çekiminin ardından Başkan Saatcı Göcek halkıyla sohbet etti. (HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz