Körfez Ölüyor ?

Körfez Ölüyor ?

Başkan Karaca, Süper Enduro’yu İzledi

Başkan Karaca, Süper Enduro’yu İzledi

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü Ziyaret Ettiler

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü Ziyaret Ettiler

Yamaç Paraşütü Pilotları İçin Çalışmalar Devam Ediyor

Yamaç Paraşütü Pilotları İçin Çalışmalar Devam Ediyor

Fethiye Ovacık’ın Yazın Yaşanan Su Sıkıntısı Giderildi

Fethiye Ovacık’ın Yazın Yaşanan Su Sıkıntısı Giderildi

VATAN  PARTİSİ  FETHİYE  BELEDİYE BAŞKAN ADAYINI  İLAN ETTİ
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 3 Şubat 2019 - 12:40:17

 

Vatan Partisi Fethiye Belediye başkan adayını ilan etti. Vatan Partisi Fethiye İlçe başkanı Selçuk Selvi Fethiye belediye başkan adayı oldu. Fethiye’nin başarılı siyasetçilerinden Selçuk Selvi; Vatan partisi Fethiye ilçe merkezinde düzenlenen aday tanıtım etkinliğinde adaylığını ilan etti. Aday tanıtım etkinliğine Vatan Partisi Muğla İl Başkanı Günal Dal, İl sekreteri Doğan Özkan, Fethiye ilçe yönetimi ve partililer katıldılar.

“CUMHUR İTTİFAKI, CUMHURA KARŞI, MİLLET İTTİFAKI, MİLLETİ BÖLÜYOR”

Fethiyelilere seslenen Vatan Partisi Muğla İl Başkanı Günal Dal, turizm kenti Fethiye’de partisinin belediye başkan adayı turizmci Selçuk Selvi’yi tanıtarakl, hayırlı ve uğurlu olsun, dedi. Vatan Partisi Fethiye Belediye Başkan adayı  Selçuk Selvi konuşmasında  “Fethiye’de Halkın Belediyesi’ni yaratmanın zamanı gelmiştir. Vatan Partisi, Fethiye’ye çözüm getirecek” sözü verdi. Aday tanıtım töreninde konuşan Vatan Partisi Muğla İl Başkanı Günal Dal sözlerine “Sonda söyleyeceğimi başta söyleyerek başlıyorum. Cumhur ittifakı, Cumhura karşı, Millet ittifakı, Milleti bölüyor.  Bu durumda Türkiye’nin önünde tek seçenek var. Rant değil Üretim için, Tek Seçenek Vatan Partisi!  Halkın Belediyesi için, Tek Seçenek Vatan Partisi!” dedi.

“AK PARTİ YEREL YÖNETİM YASASIYLA BELEDİYECİLİĞİ YOK ETTİ”

Günal Dal yerel yönetim politikalarını ise şöyle anlattı  “AK Parti, küresel merkezlerden dayatılan Yerel Yönetim Yasasıyla aslında belediyeciliği yok etti. Belde belediyelerini kaldırarak, köy muhtarlıklarını kapatarak, köylüyü ve kasabalıyı yerel siyasetin ve hizmetin dışına sürdü. Yerel demokrasiyi ortadan kaldırdı. Yerel seçimler, Türkiye’yi Türkiye’den yönetmek için ilk adımdır. Vatan Partisi, ABD dayatmalarına teslim olmaz. Çünkü Mustafa Kemal’in askeridir. Partimiz bugüne kadar önüne koyduğu görevleri başarıyla yerine getirmiştir. Bu kez de Türk Milletine verdiği sözü tutacaktır. Ve Fethiye’yi, Fethiye Belediyesi’ni, halkçı belediyecilik anlayışına kavuşturacaktır. Bunun ilk adımını Fethiye Belediye Başkan Adayımızı açıklayarak atıyoruz. Fethiye’yi güzelleştirmeye, yaşanabilir insancıl bir kent haline getirmeye Vatan Partisi taliptir. Müjde olsun Fethiyelilere. Vatan Partisi Merkez Karar Kurulu üyeliği ve geçmiş dönem Fethiye İlçe Başkanlığı görevini başarılı ile yürütmüş Sayın Selçuk Selvi; Vatan Partisi Fethiye Belediye Başkan Adayıdır. Fethiye’mize, Muğlamıza hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

“RANTLARI HALKIN KAYNAĞINA DÖNÜŞTÜRECEĞİZ”

İl Başkanı Günal Dal’ın ardından konuşan Fethiye Belediye Başkan Adayı Selçuk Selvi “Sizlere Fethiye Yönetim Programımızın özünü ifade etmek istiyorum; Önce İnsan, Önce Vatandaş ilkesi harekete eden yerel belediyecilik anlayışını Fethiye’ye yerleştireceğiz. İnsan merkezli, insancıl bir Fethiye yaratacağız. Üreticimiz baş tacıdır. Üreticimizin hizmetindeyiz. Mahallelerimizi üretime göre planlayacağız ve düzenleyeceğiz. Havadan para kazanma aracı olan rantları halkın kaynağına dönüştüreceğiz. Vatan Partisi’nin yönettiği belediyeler, halkın belediyesidir. Fethiye’nin geleceğine hep beraber karar vereceğiz. Özgürlük Meydanları, Özgürlük Kürsüleri oluşturacağız. Fethiye’yi el ele, yürek yüreğe yöneteceğiz. Mahalle kültürünü, mahalle dayanışmasını hep birlikte öreceğiz. Mahallelerimiz betonun altında kalan yerleşim yerleri olmayacak. Vatan Partisi yönetiminde, duvar gazeteleri oluşturacağız. Burada her mahallemizin sorunlarını, çözüm önerilerini, şikayetlerini öğreneceğiz. Onlara rapor vereceğiz, mahalle dayanışması yaratacağız. Fethiye Belediyesi, kimsenin değil, kentin belediyesi olmalıdır. Öznelcilik anlayışı karşısında, kamuculuğu dirilteceğiz. Temiz ve doğal bir kent yaratmak için, Fethiye Belediyesini Fethiyeliler ile buluşturacağız. En dar sokaklar bile arabalar ile doldu taştı, gençlerimizin çocuklarımızın özgürlüğü yok edildi.

“DUVARA, BETONA VE ÇİVİYE DEĞİL DOĞAYA ÖNCELİK VERECEĞİZ”

Mahallede oynamak, mahalle arkadaşlığı bitti. Bunu yeniden yaratmak bizlerin en önemli görevidir. Bu yüzden her mahallerimize amatör spor kurumlarını yaygınlaştıracağız, mutlu çocuk seslerini, gençlerimizin neşelerini yeniden duyacağız. Kadını hayatın dışına itenlere karşı, halkın belediyesinde kadın en öndedir. Söz veriyoruz; Fethiye Belediyesinden başlayarak, çalışan kadın nüfusunu artıracağız. Kadının, üretime, belediye yönetimine, çalışma hayatına katılımı belediye hizmetinin başarı ölçüsüdür anlayışını Fethiye’ye yerleştireceğiz. Önce yeşil, önce mavi.  Ormanlarımıza, uçan kuşumuza, denizde yüzen balığımıza dahi değer vereceğiz! Hiçbir şeyi özel çıkara kurban etmeyeceğiz. Fethiye’mizin kent alanlarının en az dörtte birini yeşil alanlardan oluşturacağız. Duvara, betona ve çiviye değil doğaya öncelik vereceğiz. Fethiye Belediyesini, Mavi Vatan Belediyesi haline getireceğiz, söz veriyoruz. Fethiye, insanlarıyla aydınlık ve özgürdür. İlçemizi, çağdaş ve aydınlık insanlarımız ile aydınlatacağız. Fethiye Halk Evleri’ni oluşturacağız. Kültür, sanat, spor vb. etkinlikleri mahallemizden başlayarak öreceğiz.  Fethiye Belediyesine sanatçı eli değecektir. Vatan Partisi Fikret Otyamların, Levent Kırcaların, Erkan Yücellerin mirasını Fethiye’ye yerleştirecektir. Burada sadece Fethiye Yerele Yönetim Programımızın özünü anlatmaya çalıştık. İlerleyen günlerde bu programımızın detaylarını basın toplantısı düzenleyerek açıklayacağız.  Fethiyelilerden, Hemşerilerimizden büyük karar omuz vermelerini, yürek vermelerini istiyoruz. Tek Seçenek Vatan Partisidir” dedi.

“SELÇUK SELVİ KİMDİR?”

1975 tarihinde Isparta’da doğdu. Ailesinin küçük yaşta Ankara’ya yerleşmesi sebebiyle ilk, orta ve lise eğitimimi Ankara’da tamamladı. Orta ve Lise eğitimini  Ankara  Özel Yükseliş Koleji’nde yaptı  ve 1993 yılında mezun oldu. Çok iyi seviyede İngilizce, orta seviye Almanca ve Rusça biliyor. 1999 yılında turizm alanında iş yapmak amacıyla Fethiye’ye yerleşti. Turizm ve emlak üzerine faaliyet yapan bir şirketi  var. Yaşamını ve kariyerini ticari alanda yapmayı tercih etmiş ve 30 yıldır ticaretle uğraşmakta. 2012 yılından bu yana Vatan Partisi ilçe yönetiminde önce ilçe sekreteri sonra da ilçe başkanı olarak görev yapıyor. 2017 yılındaki genel kurultayda Vatan Partisi’nin Merkez Karar Kurul üyeliğine seçildi. Evli. Eşi  ve kendisi iyi bir hayvan dostu,  hayvan hakları savunucusu.  Bu alanda mücadele etmekte ve faaliyetlerini sürdürmekte.(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

 

 

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz