Körfez Ölüyor ?

Körfez Ölüyor ?

Başkan Karaca, Süper Enduro’yu İzledi

Başkan Karaca, Süper Enduro’yu İzledi

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü Ziyaret Ettiler

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü Ziyaret Ettiler

Yamaç Paraşütü Pilotları İçin Çalışmalar Devam Ediyor

Yamaç Paraşütü Pilotları İçin Çalışmalar Devam Ediyor

Fethiye Ovacık’ın Yazın Yaşanan Su Sıkıntısı Giderildi

Fethiye Ovacık’ın Yazın Yaşanan Su Sıkıntısı Giderildi

MUHİTTİN KAYABAŞ  EMİTT FUARINDA            “Fethiye’yi Dünya Markası Yapacağız”
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 3 Şubat 2019 - 19:31:56

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, dünyanın en büyük dört turizm fuarından biri. Etkinlik her yıl 46 binden fazla sektör profesyonelini ve de dünyanın dört bir yanındaki tatil yerlerinin ve seyahat şirketlerinin sunduğu yeni ve heyecan verici seyahat fırsatlarını yakalamak isteyen turisti ağırlıyor.

 

Dünyanın gözde turizm merkezilerinden birisi olan Fethiye, EMMIT Fuarı’nda yerini aldı. Bu organizasyonda Fethiye’nin sahip olduğu potansiyel turizm değerleri katılımcılara tanıtılıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayelerinde düzenlenen EMITT Fuarı 23. kez kapılarını ziyaretçilerine açtı. 3 Şubat tarihine kadar sürecek fuar, törenle açıldı. Fethiye’den acentelerin ve turistik tesislerin de yer aldığı fuar organizasyonuna katılan AK Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhittin Kayabaş, standımızda görev yapan turizmcilerle sohbet etti. 2019 sezonu öncesi Fethiye’nin bu önemli fuara katılımına vurgu yapan Kayabaş, uluslararası tanıtım faaliyetlerinin bölge turizmimize önemli katkı sağlayacağını belirtti. Fuar ziyareti ile ilgili bir değerlendirmede bulunan AK Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Muhittin Kayabaş, “Türkiye’nin en büyük, dünyanın en saygın organizasyonlardan birisi olan EMİTT Fuarı’nı ziyaret ediyoruz. Fethiye deniz, tarih ve doğanın buluştuğu bir turizm kentimiz. Her sezon yerli ve yabancı turistleri ağırlıyoruz. Tanıtım açısından bu fuarlar büyük önem taşıyor. 2018 sezonu ilçemiz açısından çok güzel geçmiştir. Çin televizyonlarının Fethiye’de yayınlar gerçekleştirmesi, bu pazarda bir hareketlilik sağladı. Bizim en büyük amacımız Fethiye’mizi turizm sektöründe dünya markası haline getirmek. Yapacağımız projeler ile turizmcilerin önünü açacağız ve turizm gelirlerimizi arttıracağız. İlçemizi en çok ziyaret eden İngiliz turistler. Bu yönde bir artış yakaladık. Diğer ülkelerden gelen taleplerde de artış var” dedi.

 

“Misafirlerimizi daha iyi ağırlamak adına ilk olarak önemli projeleri hayata geçireceğiz” diyen Kayabaş, “Turizmcilerimizin görüşünü alarak şehir girişleri, körfez temizliği, otopark ve trafik sorununu çözerek; onların daha rahat ve mutlu bir tatil geçirmelerini sağlayacağız. Onların mutlu ayrılması, gelecek sezon için rezervasyonlarda artış olması anlamına geliyor. Doğamızı bozmadan Fethiye’yi mega bir kent haline getireceğiz. Fethiye’ye gelenler aşık oluyor ve ayrılamıyor. Her yıl yüzde 15-20 oranında nüfusumuz artıyor. Biriken sorunları devletimizin desteği ile çözeceğiz. Organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.(HABER/GÜLYÜZ YURDAGÜL SIRT)

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz