Körfez Ölüyor ?

Körfez Ölüyor ?

Başkan Karaca, Süper Enduro’yu İzledi

Başkan Karaca, Süper Enduro’yu İzledi

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü Ziyaret Ettiler

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü Ziyaret Ettiler

Yamaç Paraşütü Pilotları İçin Çalışmalar Devam Ediyor

Yamaç Paraşütü Pilotları İçin Çalışmalar Devam Ediyor

Fethiye Ovacık’ın Yazın Yaşanan Su Sıkıntısı Giderildi

Fethiye Ovacık’ın Yazın Yaşanan Su Sıkıntısı Giderildi

“ALİM  KARACA”  EMİTT  FUARINDA  BÜYÜK  BİR  İLGİYLE  KARŞILANDI
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 3 Şubat 2019 - 19:26:21

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye Belediye Başkan adayı Alim Karaca;  Emıtt Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarını ziyaret etti.  Fethiye standında yoğun bir ilgiyle karşılanan Alim Karaca; Fethiyeli turizmciler ve sektör temsilcileri ile bilgi alışverişinde bulundu.

“FETHİYE’DE  TATİL  YAPMAYI  DAHA CAZİP HALE GETİRECEĞİZ”

94 ülkeden 1000 civarında firmanın katıldığı dünyanın en büyük 4 fuarı içersinde yer alan İstanbul Emitt fuarında incelemelerde bulunan Alim Karaca “Amacımız bölgemize daha çok turist getirmek, turizmi 12 aya yaymak ve hem Fethiye’mize hem de ülkemiz ekonomisine daha yüksek döviz girdisi sağlamaktır. Bacasız sanayi olarak ifade edilen turizmin gerçek amacı da budur” dedi.  “Belediyeler yerel yönetimler  olarak bu amaçlar içersinde turizm sektörünün önünü açmak zorundadır” diyen Alim Karaca “Turizm sektörünün ilçemizde ve bölgemizde  gelişmesi  için çok güzel projeler hazırladık. Tabi ki tanıtım çok önemli. Tanıtım faaliyetlerin de en önemli  konu akıllarda kalıcı izlenimleri oluşturmaktır. Fethiye’nin fuar  deneyimleri  her geçen yıl artmakta. Her fuara gelişimizde bunu fark etmekteyiz.  Belediye başkanlığını aldığımızda turizmde tanıtıma çok daha fazla bir önem vereceğiz. Fethiye’nin bir marka şehir olması için yapacağımız çok güzel çalışmalarımız var.  Her şeyden önce  Fethiye’de bir tatil yapmayı  daha cazip hale getireceğiz.  Tatil’in ana kuralı denize girmektir.  Denizimizi,  kıyılarımızı ve koylarımızı tertemiz yapacağız. Halkımızla ve esnaflarımızla  tek tek görüşüp daha iyi bir turizm için festivaller ve etkinlikler düzenleyeceğiz” dedi.

“ÖLÜDENİZ’E  EN BÜYÜK YATIRIMI YAPTIK”

Muğla Büyükşehir Belediyesinin turizm bölgelerinde büyük yatırımlar ve hizmetler  yaptığını  ifade eden  Alim Karaca  “Burada Fethiye’mizin turizmcileri ile birlikteyim ve fuarda siyaset yapmaya gelmedim.  Büyük şehir belediyesi olarak  turizmin gelişmesi ve daha çok turist ağırlayabilmek için dev yatırımlar ve hizmetler yapmaya devam edeceğiz. Fakat  bazı önemli  konuları da hatırlatmak istiyorum. Fethiye’de dahil olmak üzere  Muğla’da büyük şehir belediyemiz;  turizmin gelişmesi, denizlerimizin temiz tutulması ve çevre kirliliği sorunlarının çözülmesi  amacıyla  dev yatırımlar ve hizmetler gerçekleştirmektedir.  Bu dev yatırım ve hizmetlerin başında arıtma problemini tamamen ortadan kaldırmak için Ölüdeniz’de ki atık su arıtma tesisi  gelmektedir.  21.5 Milyon TL’lik yatırımla 12 bin metreküp kapasiteye sahip  Ölüdeniz  arıtma  ve  atık su tesisi bölgeye yapılan en büyük hizmettir. Hedeflerimizi ve yatırımlarımızı bir bir gerçekleştiriyoruz.  Büyük Şehir belediyemiz  alt yapı çalışmalarında kullanmak üzere Dünya Bankasından sağladığı 67 milyon 450 bin Euro’luk kredi ile Muğla’ya ve Fethiye’ye büyük yatırımların yapılmasını da başlatmıştır. Dünya  turizminin  merkezi  olan Ölüdeniz beldemizde;  Hisarönü  ve Ovacık Mahallelerimizin  alt yapı sorunlarını  tamamen çözeceğiz.  Kanalizasyon şebekeleri  ve  atık su kollektör hatları yapılacak. Büyük Şehirin en büyük yatırımları  Ölüdeniz’e ve Fethiye’yedir. Bu yatırımlarla Fethiye’de çok daha güzel bir turizm gerçekleşecek ve turizm 12 aya yayılacaktır” dedi.(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz