FETHİYE’DE  100. YIL COŞKUSU

FETHİYE’DE  100. YIL COŞKUSU

Fethiye  100. Yıl Coşkusunu  “Edip Akbayram”  İle  Yaşadı

Fethiye  100. Yıl Coşkusunu  “Edip Akbayram”  İle  Yaşadı

Kullukçu “Bu  Asil  Ve  Yüce  Ruh Sonsuza  Kadar Yaşayacaktır”

Kullukçu “Bu  Asil  Ve  Yüce  Ruh Sonsuza  Kadar Yaşayacaktır”

Çıralı “Milletimizi Nice 100’üncü Yıllara Gençlerimiz Taşıyacak”

Çıralı “Milletimizi Nice 100’üncü Yıllara Gençlerimiz Taşıyacak”

FETOB ARA TATİL KARARINDAN MEMNUN  

FETOB ARA TATİL KARARINDAN MEMNUN  

YILMAZ   “BUGÜN FETHİYE SİYASETİNİN DEĞİŞTİĞİ GÜNDÜR”
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 8 Ocak 2019 - 18:01:44

 

Yıllardır CHP’de siyaset yapan CHP’den 2 dönem Ölüdeniz Belediye Başkanlığı görevinde bulunan, 4 yıl önce CHP’den Fethiye Belediye Başkan aday adayı olan ancak seçilemeyen, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler için CHP’den Fethiye Belediye Başkanlığı için ilk aday adayı olan Keramettin Yılmaz, beraberinde 4 belediye meclis üyesi ve bazı partililer ile birlikte CHP’den istifa edip 400  kişilik kalabalık bir grupla Ak Parti İlçe Teşkilatına giderek, Ak Parti saflarına katıldı. Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Bekir Eser, Keramettin Yılmaz ile birlikte Ak Parti saflarına katılan CHP’li Fethiye Belediye Meclis üyeleri Hüseyin Nebioğlu, Funda Gürkan, Talat Uysal ve Ünsal Erişgen’e  Ak Parti rozetlerini taktı. Keramettin Yılmaz AK Partiden Fethiye Belediye başkan aday adayı oldu.

“6 AYDIR GENEL MERKEZDE BAŞINI KUMA GÖMMÜŞLER”

Devlet Su İşleri (DSİ) Fethiye Sosyal Tesislerinde sabah saatlerinde CHP’den istifa ettiğini duyuran basın açıklaması yapan Keramettin Yılmaz, “CHP’li dostlarımı, sizi üzdüğümü, bazı dostlarımı kırdığımı biliyorum. Bu bizim suçumuz değil, 6 yıldır sürekli oyalama politikası yapıldı. Fethiye, Babadağ gibi tektir ama oyun kurucu tek değildir. Siz oyunu bozdunuz. Fethiye’yi seçeneksiz bırakmak istemedim. 20 yıldır CHP’de tek adama bırakmamak için bugün bunu gerçekleştiriyor. CHP’lilerle yeniden kucaklaşacağız. 6 aydır genel merkezde başını kuma gömmüşler, adaylık verecekler. Bu seçim sürecinde CHP kafasını kuma gömdü, el etek öpene belediye başkanlığı dağıtacaklar. Genel başkana söylüyorum, hevesimi kırdınız. İl teşkilatı, 4 milletvekili, ilçe teşkilatından tek ses çıkmıyor. Genel merkez tabanı görmüyor. 4 aydır yalvarıyoruz. Ön seçim yapalım, kim aday çıkarsa o aday olsun dedim. Yüzümüze bakan yok. Fethiye’de yerel seçimler var. Bir Allah’ın kulu çıkıp bir cümle söyleseydi bugün CHP’liler bunu yaşamazdı. CHP’liler hiç üzülmesin, belediyede bulunacağız. Fethiye’de tek bir adama teslim edildi. CHP’nin adayı yok. Bizde seçeneksiz bırakmıyoruz. 4 meclis üyesi arkadaşım ile istifa ediyoruz. İstifa dilekçesini imzalıyorum. CHP Aday adaylığından da çekiliyorum. Tek adam yönetimine karşıyız. Hiç şüpheniz olmasın. İstifa dilekçelerini sizlerin gözü önünde imzalayacağız” dedi.

“EL ÖPEREK, İTTİFAK İSTEMEK YAKIŞIR MI ?”

Yılmaz, “Ben kişiler üzerinden siyaset yapmam. Fethiye Belediye Başkanı olarak gidip el öperek, ittifak istemek yakışır mı ? 4-5 tane aday adayı arkadaşımızın emekleri var. CHP Fethiye’de birinci parti değil mi ? Fethiye’de hangi büyük proje gerçekleşti ? Hani büyük başkan varda nerde hangi proje bitti ? Neden bu denizde yüzemiyoruz? Fethiyeliler bedava denize girebiliyor musunuz? Fethiye’de yeni nesil belediyecilik şarttır ? Biz herkese saygılıyız. Cumhur İttifakı da burada, Millet İttifakı da burada. 20 yıllık belediye başkanına, el öperek ittifakın adayı olmak istemesi yakışıyor mu? Fethiye’de yapılanlara teşekkür ediyoruz. Ama hangi büyük proje gerçekleşti? Ekonomiye artı değer katacak çalışmalar yapılmadı. Kruvaziyer limanı nerede? Bazı mahallelerde imar sorunları var. Belediyenin halk plajı yok. Düğün salonu yok. Semt pazarlarında esnaflarımız yağmurun rüzgarın altında, halkımıza reva mı? Kimseye kırgın değilim. Fethiye bugün yeni bir değişimin zamanıdır. Fethiye’yi bu yönetimden kurtaracağız. Kimseye kırgın değilim. Üzdüğüm arkadaşlarımdan özür diliyorum. Bugün Fethiye siyasetinin değiştiği gündür. Fethiye’de gönlüm hala CHP’den aday çıkmasıdır” diye konuştu.

“AK PARTİ BAKANLARIMIZDAN HEP DESTEK ALDIK”

Yılmaz, “AK Parti’den Fethiye Belediye Aday Adaylığımı açıklıyorum. Fethiye Belediyesi akılla yönetilecek. Çok güzel şeyler olacak. Fethiye, Fethiyelilere yeter. 10 yıl boyunca Ölüdeniz’de yapmış olduğum belediye başkanlığında AK Parti iktidarından, AK Parti Bakanlarımızdan hep destek aldık. Projelerimizi Ak Parti iktidarından aldığımız 11 buçuk milyon parayla yaptık. İstedik, verdiler. Fethiyeliler, büyük düşünün. Biz bunu başaracağız. AK Partili arkadaşlarımızdan da özür diliyorum. O arkadaşlarımızda heveslendiler. Ama biz hep birlikte kucaklaşacağız. Fethiye’ye hizmet getireceğiz” ifadelerini kullandı. CHP’den istifa eden Keramettin Yılmaz, istifa dilekçesini yazıp imzaladı. Diğer Belediye meclis üyeleri ile birlikte çok sayıda partili de istifa dilekçelerini DSİ bahçesinde imzaladı. Keramettin Yılmaz ile birlikte CHP’den kopan partililer buradan Ak Parti İlçe binasına doğru yürüyüşe geçti.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür eden Keramettin Yılmaz, ”Artık Ak Parti saflarında birlikte siyaset yapacağız. Fethiye’yi en iyi şekilde hizmete kavuşturacağız” dedi.  Konuşmasının ardından parti ilçe binasına çıkan Keramettin Yılmaz ile kalabalık grubu Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Bekir Eser ile birlikte Ak Parti yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Parti binasında CHP’den istifa ettiğini açıklayan Keramettin Yılmaz’a AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Bekir Eser AK Parti’nin rozetini taktı.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz