FETHİYE’ DE COŞKULU  KARNE  TÖRENİ

FETHİYE’ DE COŞKULU  KARNE  TÖRENİ

Özel Fethiye’de Karne Heyecanı

Özel Fethiye’de Karne Heyecanı

Türkiye İş Bankasından Karne Hediyesi

Türkiye İş Bankasından Karne Hediyesi

FTSO  Üyelerine Özel İndirim Protokolü

FTSO  Üyelerine Özel İndirim Protokolü

Eski Bakan Abdülkadir Ateş’ten, Başkan Karaca’ya Ziyaret

Eski Bakan Abdülkadir Ateş’ten, Başkan Karaca’ya Ziyaret

KULLUKÇU  “KADININ TOPLUMDAKİ ROLÜNÜ ARTIRMAYA ÇALIŞAN BİR SİYASİ PARTİYİZ”
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 27 Aralık 2018 - 19:33:03

Fethiye’de siyasette kadın dayanışması sürüyor. Siyasette Kadın Dayanışması gönüllüleri; CHP Fethiye İlçe başkanlığını ziyaret ederek toplantı düzenlediler.  Tüm Türkiye’de olduğu gibi Fethiye’de de kadının yerel ve genel yönetimlerde yer alması amacı ile Fethiye Siyasette Kadın Dayanışması gönüllüleri çalışmalarına aralıksız devam etmekteler. Sivil toplum kuruluşlarında toplantılar düzenleyen Siyasette Kadın Dayanışması gönüllüleri; ilgi duyan herkesin toplantılara katılabileceğini belirterek; tüm Kadınları  yerel yönetimlerde ve belediye meclis üyeliklerinde  katkıda bulunmaya çağırdılar.

“YEREL SEÇİM SÜRECİNDE CHP OLARAK ÜZERİMİZE DÜŞEN NE VARSA YAPACAĞIZ”

CHP Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu ziyaret nedeniyle yapmış olduğu açıklamada “Bugün siyasette kadın dayanışması gönüllüleri bizleri ziyaret ediyorlar. Kadının siyasette var olması için CHP ile bu dayanışmayı paylaşmak adına buradalar. CHP Cumhuriyeti kuran, kadına seçme ve seçilme hakkını veren parti. CHP kadının toplumdaki rolünü artırmaya çalışan bir siyasi parti. Tabii ki Atatürk devrimleri ve Atatürk’ün bize gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyi kadın ve erkeğin eşitliği ile mümkün. Hiçbir zaman bir cinsiyet ayrımcılığımız olmadı, olmayacakta. Fethiye’de yerel seçim sürecinde CHP olarak üzerimize düşen ne varsa yapacağız. Siyasette kadın dayanışması gönüllüleri de bize bu noktada destek verecektir. CHP kadın kolları başkanımız Ayşe Kestep’in de siyasette kadın dayanışması gönüllüleri içinde olması da bize mutluluk veriyor. Biz siyasette kadın dayanışması gönüllüleri olarak CHP’nin ilçe örgütüne ziyarete geldik. İlçe başkanımızın dileklerine teşekkür ediyoruz. Hepimiz oylarımızı kullanabiliyoruz, ama seçilmekte sıkıntı çekiyoruz. İnşallah bu sıkıntıları da çözeceğiz” dedi.

Fethiye Siyasette Kadın Dayanışması gönüllüleri de yapmış oldukları açıklamalarda  “Bir siyasi görüş temsil etmeden sivil toplum kuruluşlarından bağımsız olarak kadınlarımızın yerel  ve genel yönetimlerde yer alması amacı ile çalışmalar başlattık. Bizler kadın olarak ayrıcalık beklemiyoruz. Toplumda Seçmen sayısının %50sini oluşturan kadınlarımızı temsil eden, liyakatli, birikimli kişileri yetkili makamlarda görmek istiyoruz” dediler.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz