FETHİYE’ DE COŞKULU  KARNE  TÖRENİ

FETHİYE’ DE COŞKULU  KARNE  TÖRENİ

Özel Fethiye’de Karne Heyecanı

Özel Fethiye’de Karne Heyecanı

Türkiye İş Bankasından Karne Hediyesi

Türkiye İş Bankasından Karne Hediyesi

FTSO  Üyelerine Özel İndirim Protokolü

FTSO  Üyelerine Özel İndirim Protokolü

Eski Bakan Abdülkadir Ateş’ten, Başkan Karaca’ya Ziyaret

Eski Bakan Abdülkadir Ateş’ten, Başkan Karaca’ya Ziyaret

ADD  “İLERİ  DEMOKRASİ  TRAJEDİSİ”
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 25 Aralık 2018 - 18:18:07

Atatürkçü Düşünce Derneği Fethiye şubesi yönetimi geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanına hakaret  iddiasıyla savcılığa ifade veren ve yurt dışı yasağı konularak soruşturma başlatılan Metin Akpınar ve Müjdat Gezen ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

“İLERLEYEN TEK ŞEY, BASKICI YÖNETİMDİR”

ADD Fethiye şubesi başkanı Haydar Murat Topçu “Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkez Yönetimi olarak, bıkıp usanmadan, her fırsatta diyoruz ki; “demokrasi, özgürlükler, insan hakları” vb. değerli kavramlar çoğunlukla siyasi algı operasyonları için kullanılmaktadır. 17 yıllık siyasi iktidar, yola çıktığı ilk günden bugüne “ileri demokrasi, özgürlükler ve insan haklarını” kullanarak rejimi dönüştürmüş ve yönetimi tekelleştirmiştir. Gelinen noktada “ileri demokrasi” diye bir şey yoktur. İlerleyen tek şey, baskıcı yönetimdir. Metin AKPINAR ve Müjdat GEZEN, on yıllarını toplumu bilinçlendirmek için sanata adamış kıymetli sanatçılarımız ve aydınlarımızdır. Katıldıkları televizyon programında söyledikleri sözlerden “zorlama yorum” çıkartılarak, derhal gözaltına alınıp, sorgulanmaya götürülmeleri utançla anılacak bir durumdur. Baskıcı yönetimin en somut göstergesidir.

“KAZANILMIŞ TÜM DEMOKRATİK HAKLARI YOK ETMİŞTİR”

Büyük Devrimci Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “hepiniz milletvekili, bakan ve hatta cumhurbaşkanı olabilirsiniz. Fakat, asla sanatçı olamazsınız” sözünden hareketle, sanatçıya ve sanata sahip çıkmak; düşünce ve ifade özgürlüğünü savunmak, Atatürkçü Düşünce Derneği’nin temel görevlerinden birisidir. 17 yıllık iktidar; vatan, millet, demokrasi ve Atatürk düşmanlarına, “püsküllülere” verdiği değerin ve ayırdığı zamanın yüzde birini, Atatürk Devrimi’ni anlamaya ayırabilseydi; Türkiye bugün gerçek anlamda ileri demokrasiye ulaşmıştı. Sanatın içine tükürenler geleneğinden gelen iktidar, son uygulamalarıyla, bırakın “ileri demokrasiyi”, kazanılmış tüm demokratik hakları yok etmiştir. Sanatçıya, yazara, çizere ve düşünen herkese baskı uygulayan, yargıyı siyasallaştıran iktidarı, Türkiye’nin dünyadaki itibarını zedeleyen uygulamalardan derhal vazgeçmeye çağırıyoruz. Unutulmamalıdır ki düşünceler topla, tüfekle, hapishanelerle yok edilemez. Ülkemizde oynanan 17 yıllık ileri demokrasi komedisi artık ileri demokrasi trajedisine dönüşmüştür” dedi.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz