FETHİYE’ DE COŞKULU  KARNE  TÖRENİ

FETHİYE’ DE COŞKULU  KARNE  TÖRENİ

Özel Fethiye’de Karne Heyecanı

Özel Fethiye’de Karne Heyecanı

Türkiye İş Bankasından Karne Hediyesi

Türkiye İş Bankasından Karne Hediyesi

FTSO  Üyelerine Özel İndirim Protokolü

FTSO  Üyelerine Özel İndirim Protokolü

Eski Bakan Abdülkadir Ateş’ten, Başkan Karaca’ya Ziyaret

Eski Bakan Abdülkadir Ateş’ten, Başkan Karaca’ya Ziyaret

POLİSLERİN TİYATROSUNA YOĞUN İLGİ
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 24 Aralık 2018 - 19:21:28

Muğla Valisi Sayın Esengül Civelek ‘in himayelerinde Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinesinde Menteşe İlçesinde sahnelenen  ”Farkındayım Aldanmam ” isimli tiyatro oyununa ilköğretim okullarından yoğun ilgi geldi.

Muğla İli Menteşe, Milas, Bodrum ve Fethiye İlçelerinde ilköğretim öğrencileri için sahnelenmesi planlanan ”Farkındayım Aldanmam” isimli tiyatro oyunu ilk olarak Menteşe İlçesinde yayınlanmaya başladı. Tiyatro oyunun ilk seansını 427 ilköğretim okulu, 23 öğretmen ve 20 polis memuru seyrettiler. Tiyatro oyunun öncesinde Menteşe İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz öğrencilere Muğla Valisi Sayın Esengül Civelek, Muğla Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya ve Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız ‘ın iyi dileklerini iletti. Tümer Yılmaz tiyatroya seyirci olarak katılan ilköğretim okulu öğrencilerine kişisel güvenlikleri konusunda bilgilendirmelerde de bulunurken, tanımadıkları kişilerden hiçbir şekilde çikolata, şekerleme ve benzeri hediyeleri almamalarını istedi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Serkan Şahan ‘da İstanbul İl Emniyet Müdürü Doktor Mustafa Çalışkan ‘ın selam ve sevgilerini ileterek, Muğla İlinde Tiyatro Oyununun sahnelenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.  Birbirinden farklı ve anlamlı etkinliklere imza atan Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinesinde  ”Farkındayım Aldanmam” isimli tiyatro oyununun İstanbul Emniyet Müdürlüğü  Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce 2018 Yılı  Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) içerisinde ”Sizin İçin Varız Projesi ” kapsamında; çocuk ve gençlerin ileride daha duyarlı bireyler olarak yetişmeleri için trafikte ve sosyal medya kullanımında farkındalığı oluşturmak amacıyla hazırlandığı öğrenildi. Muğla Şehit Aileleri ve Yardımlaşma Derneği ile Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü idareci ve personelleri de tiyatro oyununda polisleri yalnız bırakmadı. Tiyatro oyunu öncesinde ve sonrasında polisler ve tiyatro oyuncuları öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdiler. Tiyatro oyununun Muğla İli Menteşe, Milas, Bodrum ve Fethiye İlçelerinde ilköğretim öğrencileri için sahneleneceği ve  Menteşe, Bodrum, Fethiye ve Milas İlçelerindeki ilköğretim okulu öğrencilerinin yanı sıra Marmaris, Köyceğiz, Ula, Yatağan, Ortaca, Dalaman, Seydikemer, Kavaklıdere  İlçelerinden ilköğretim okulu öğrencilerinin izleyici olarak katılacakları belirtildi. Oyuncularının tamamının İstanbul Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlilerinden oluşan ”Farkındayım Aldanmam ” isimli tiyatro oyunu 5 farklı günde toplam 10 seans olarak sahnelenecek. Tiyatro oyununda, trafikte emniyet kemeri kullanımın önemi, “Emniyet kemeri değil hayat kemeri, koltuğa değil hayata bağlar sizi” sloganı ile vurgulanırken aşırı hızın sebep olabileceği tehlikeler işleniyor. Tiyatro oyununda ayrıca sosyal medyanın güvenli internet kullanılarak çocukların gelişiminde olumlu etkiler yapması isteniyor. Tiyatro oyunun söz ve müziğinin Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Serkan Şahan’a ait olduğu öğrenildi.

(HABER MERKEZİ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz