KÜLTÜRELMİRASIMIZI   YAŞATIYORLAR

KÜLTÜRELMİRASIMIZI   YAŞATIYORLAR

KAYMAKAM’DAN  HAYIRLI  OLSUN  ZİYARETİ

KAYMAKAM’DAN  HAYIRLI  OLSUN  ZİYARETİ

GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU’NUN NİSAN AYI  TOPLANTISI

GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU’NUN NİSAN AYI  TOPLANTISI

KÜSİ   FTSO MECLİS ÜYELERİNİ BİLGİLENDİRDİ

KÜSİ   FTSO MECLİS ÜYELERİNİ BİLGİLENDİRDİ

DOC  AĞIZ  VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ AÇILDI

DOC  AĞIZ  VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ AÇILDI

TÜRKİYE  SAKATLAR  DERNEĞİNDEN  DOSTLUK  VE  DAYANIŞMA  GECESİ
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 7 Aralık 2018 - 10:56:43

TÜRKİYE  SAKATLAR  DERNEĞİNDEN  DOSTLUK  VE  DAYANIŞMA  GECESİ

Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye şubesi 3 Aralık Dünya Engelliler günü etkinlikleri kapsamında dostluk ve dayanışma gecesi düzenledi. Çalış Sultan’s Aqua Park Sosyal Tesislerinde düzenlenen geceye; Türkiye Sakatlar Derneği Genel Merkezinden Yılmaz Demirel, Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın eşi Nesrin Saatcı, siyasi ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve davetliler katıldılar.

Yoğun katılımın olduğu dostluk ve dayanışma gecesinde bir konuşma yapan Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye şubesi başkanı Aydoğan Arslanca “Türkiye Sakatlar Derneği Fethiye şubesi olarak Fethiye’de yeni bir derneğiz. Derneğimiz Türkiye’nin en eski engelli derneğidir. Türkiye Sakatlar Derneği 1960 yılında kurularak 58 yıldır engellilerimizin yararına olan birçok projeye imza atmıştır. Türkiye’nin en büyük engelli derneği olan Türkiye Sakatlar Derneği (T.S.D.)  Türkiye genelinde 65 şubesi bulunmaktadır. Bizde böyle köklü bir derneğin şubesi olarak kısa süre içersinde güzel çalışmalar yaptık.  Çalışmalarımızda bizlere destek olan Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner ile Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya çok teşekkür ediyoruz. Dostluk ve dayanışma gecemize katıldığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum.  Gecemizden elde ettiğimiz gelir dernek binamızın yapımında kullanılacaktır” dedi. Aydoğan Arslanca Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner ile Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya yapmış oldukları desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verdi. Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın şehir dışında olmasından dolayı teşekkür plaketi eşi Nesrin Saatcı’ya verildi.

Geceye katılan Türkiye Sakatlar Derneği Genel Merkezinden Yılmaz Demirel’de konuşmasında “biz Fethiye’de 7 aydır hizmet vermekteyiz. Biz kurumsal bir derneğiz. Amacımız engelli haklarını sonuna kadar savunmaktır. Hiç bir dernek ile rakip değiliz.  Bizimle istişare yapmak isteyen engelli hakları konusunda çalışabileceğimiz tüm kurumlarla bir araya gelmeye her zaman varız” dedi. gecenin onur konuğu Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner’de konuşmasında “Türkiye Sakatlar Derneğinin Fethiye şubesi kurulunca Aydoğan Arslanca kardeşimiz bize geldi ve kendisini tanıttı. Kısa süre içersinde heyecanını ve çalışmalarını gördük. Tüm engelli dernekleri olduğu gibi Türkiye Sakatlar Derneğinin Fethiye şubesinin de çalışmalarına her zaman destek vererek yanlarında olacağız” dedi. (HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz