KÜLTÜRELMİRASIMIZI   YAŞATIYORLAR

KÜLTÜRELMİRASIMIZI   YAŞATIYORLAR

KAYMAKAM’DAN  HAYIRLI  OLSUN  ZİYARETİ

KAYMAKAM’DAN  HAYIRLI  OLSUN  ZİYARETİ

GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU’NUN NİSAN AYI  TOPLANTISI

GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU’NUN NİSAN AYI  TOPLANTISI

KÜSİ   FTSO MECLİS ÜYELERİNİ BİLGİLENDİRDİ

KÜSİ   FTSO MECLİS ÜYELERİNİ BİLGİLENDİRDİ

DOC  AĞIZ  VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ AÇILDI

DOC  AĞIZ  VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ AÇILDI

FETHİYE BELEDİYESİ MECLİSİNDE YÜZLER GÜLÜYOR
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 5 Aralık 2018 - 12:37:18

Fethiye Belediyesi Aralık ayı olağan meclis toplantısı Fethiye Belediye başkanı Behçet Saatcı başkanlığında gerçekleşti. Bazı gündem maddelerinde görüş ayrılıkları olmasına rağmen Fethiye Belediyesi meclisinde yüzler gülüyor. 31 Mart 2019  yerel seçim tarihi yaklaşırken Fethiye Belediyesi Meclisi son toplantılarını gerçekleştirmekte. Toplam 8 gündem maddesinin görüşülüp karar bağlandığı Aralık ayı olağan meclis toplantısında; 2 madde hariç diğer tüm maddeler oy birliğiyle kabul edildi.

15 Aralık Cumartesi günü oğlunu evlendirecek olan Başkan Behçet Saatcı; toplantı başlamadan önce meclis üyelerini düğüne davet ederek; düğün davetiyelerini tek tek kendisi dağıttı. Başkan Saatcı’nın oldukça heyecanlı olduğu gözlendi…

Gündemin 7. ve 8. maddeleri oy çokluğu ile karara bağlandı. Fethiye Belediyesi kadrosuna sözleşmeli olarak mühendis alımı ile ilgili 7. gündem maddesinde; AK partili meclis üyesi Turgay Öztürk ret oyu verdi. Mühendis alımı oy çokluğu ile kabul edildi. Fethiye Belediyesinin yetki alanlarında bulunan reklam panolarının işletme süresi ile ilgili 8. madde de meclis üyeleri; farklı görüşlerde bulundular. 5 yıl veya 10 yıl olması ile ilgili farklı görüşlerin olması nedeniyle oylama yapıldı. Yapılan oylamada 10 yıllığına kiraya verilmesi oy çokluğuyla kabul edildi. Toplantıda; meclis üyeleri arasından seçilecek olan “Taşınmaz Mal Kıymet Takdir ve Satış Komisyonu” üye seçimi gerçekleşti. CHP grubu değişikliğe giderek mevcut üye Talat Ersoy yerine Yücel Börekçi’yi önerdi. Asil üye olarak CHP’li meclis üyesi Yücel Börekçi yedek üye olarak da İYİ partili Salim Sarı oy birliğiyle seçildiler. “Taşınmaz Mal Kıymet Takdir ve Satış Komisyonuna” üye seçiminden sonra Yardım Komisyonu üyelerinin seçimi gerçekleşti. Mevcut yardım komisyonundaki Fercan Akçin ve  Alaattin Yıldırım ile Durmuş Arıcan tekrar seçildiler.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz