KÜLTÜRELMİRASIMIZI   YAŞATIYORLAR

KÜLTÜRELMİRASIMIZI   YAŞATIYORLAR

KAYMAKAM’DAN  HAYIRLI  OLSUN  ZİYARETİ

KAYMAKAM’DAN  HAYIRLI  OLSUN  ZİYARETİ

GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU’NUN NİSAN AYI  TOPLANTISI

GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU’NUN NİSAN AYI  TOPLANTISI

KÜSİ   FTSO MECLİS ÜYELERİNİ BİLGİLENDİRDİ

KÜSİ   FTSO MECLİS ÜYELERİNİ BİLGİLENDİRDİ

DOC  AĞIZ  VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ AÇILDI

DOC  AĞIZ  VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ AÇILDI

ENGELLİ ÇOCUKLARLA  ETKİNLİK  DÜZENLEDİLER
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 5 Aralık 2018 - 15:14:05

Dünya Engelliler Günü sebebiyle Marmaris Ak Parti İlçe Kadın Kolları Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde bulunan engelli çocuklarla etkinlik düzenledi. Öncelikle okul müdüründen bilgi alan AK  Kadınlar çocukların  durumlarını  öğrendiler.

Sınıflara geçildiğinde daha önce yaptıkları futbol maçından ve ziyaretlerden dolayı çocukların çoğunu tanıyan  kadın kolları tekrar bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadılar. Çocuklarla yapılan sohbet esnasında bir kez daha maç istediklerini dile getirmelerini ardından en kısa zamanda bunu gerçekleştirme sözü verildi. Ardından AK Kadınlar aldıkları tişörtler ve boyalarla hep beraber tişört boyama yaptılar. Renkli görüntülerin çıktığı etkinlikte çocukların iç dünyalarının renkliliği ortaya çıktı . Öğrenciler den biri daha önce hediye edilen darbukayı alarak ritim şov  yaparak şarkılar söyledi. Daha sonra ise becerilerini göstermek için yarışan çocuklar Başkan Bozkır ile birlikte Kerimoğlu Zeybeği oynadılar. Eğlencelerin ardından Kadın Kolları Başkanı Elmas Ulupınar Bozkır’ın istekleriniz var mı diye sormasının ardından  2 erkek öğrencinin damatlık istemesi günün en ilginç olayı oldu. Çocukların yemek saatinin gelmesiyle tekrar buluşmak  için randevulaşıldı.

AK Parti Marmaris İlçe Başkanı Osman Ülgen Dünya Engelliler  Günü dolayısıyla “Anayasamızda yer verilen “Sosyal bir hukuk Devleti” olabilmenin gereği olarak Devletimiz, engelli vatandaşlarımızın, müreffeh bir şekilde hayatlarını sürdürebilmeleri, sosyal ve ekonomik hayata katılmalarını sağlayarak toplum içerisinde daha çok bulunmaları, eğitim haklarını kullanabilmeleri, istihdama katılarak üreten ve ülkesine katma değer yaratan bir insan olabilmeleri için çok önemli adımları hayata geçirmiştir. Bu projeler neticesinde, engelli vatandaşlarımız spordan sanata, edebiyattan siyasete, eğitimden çalışma hayatına kadar her alanda kendilerini ispatlamış ulusal ve uluslar arası platformda bir çok başarılara imza atmışlardır. Çalışma azmi, cesareti ve fedakârlıklarıyla ülkemiz için her türlü özveriden kaçınmayacaklarını her şart ve ortamda daha önce de defalarca ispatlamış olan engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine hangi hizmetler sunulursa sunulsun, ne yapılırsa yapılsın onların haklarının ödenemeyeceği de aşikardır. Bu duygu ve düşünceler ile her sağlıklı insanın da bir engelli adayı olduğu bilinciyle, 3 Aralık Dünya Engelliler günü vesilesiyle tüm engelli vatandaşlarımızın aileleri ve sevdikleriyle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür geçirmesini diliyoruz” dedi.

(HABER MERKEZİ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz