KÜLTÜRELMİRASIMIZI   YAŞATIYORLAR

KÜLTÜRELMİRASIMIZI   YAŞATIYORLAR

KAYMAKAM’DAN  HAYIRLI  OLSUN  ZİYARETİ

KAYMAKAM’DAN  HAYIRLI  OLSUN  ZİYARETİ

GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU’NUN NİSAN AYI  TOPLANTISI

GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU’NUN NİSAN AYI  TOPLANTISI

KÜSİ   FTSO MECLİS ÜYELERİNİ BİLGİLENDİRDİ

KÜSİ   FTSO MECLİS ÜYELERİNİ BİLGİLENDİRDİ

DOC  AĞIZ  VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ AÇILDI

DOC  AĞIZ  VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ AÇILDI

Turgut Olçaş’ın Kaleminden Açık Toplum Vakfı…
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 3 Aralık 2018 - 16:17:34

Geçtiğimiz günlerde ülkemizde faaliyet gösteren “Açık Toplum Vakfı” faaliyetlerini sonlandırma kararı almış ve kamuoyuna duyurdu!.. Gerekçe olarak da; vakıf yönetmeliğinin 16. maddesi gösteriliyor. Bu madde, ” Vakfın devamında yarar olmayacağı anlaşılır, ya da Vakfın amaç ve hizmet konularının gerçekleşmesinin olanaksız duruma geldiği kanısına varılırsa… Vakfın dağılmasına karar verilir.” şeklinde…

Bu Vakıf, Türkiye’de 2008’de kurulmuş ama çalışmalara, 2001 yılında ülkemizde temsilciliği açılan ve merkezi New York’da bulunan George Sros’un Açık Toplum Enstitüsü ile başlamıştır. Eğitim, kamu sağlığı, hukuk, ekonomi, kadın hakları, insan hakları gibi konularda gösterdiği faaliyetler yanında, başta Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sn.Kemal Kılıçdaroğlu’nun 183. kurucu üyesi olduğu Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV) olmak üzere, Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), Tarih Vakfı, Açık Radyo gibi kuruluşlara 2001-2006 yılları arasında çalışmalara destek sağlamak adına 8 milyon dolar ayırmıştır.

Ayrıca destek verdiği çalışmalar arasında, Kürt Meselesi, AB Üyeliğinin Fırsat Maliyeti, Medyanın Ekonomi Politiği, İletişimsel Demokrasi, Türkiye’de Adalete Erişim, Türkiye’de güvenlik Güçleri ve Hak İhlalleri, Diyarbakır Sanat Merkezi Konuşmaları, Ortadoğu’da Türkiye Algısı, Başörtüsü ve Ayrımcılık, Türkiye’de Zorunlu Göç, Türkiye’de Eşitsizlikler, Türkiye’de Güvenlik Sektörü, Seçkinler ve Sosyal Mesafe gibi çalışmaları ve yayınları var, halkın beyinlerine hükmeden!..

 

Ne oldu şimdi de faaliyetler sonlandırılıyor?.. Siyasetten ekonomiye, hukuktan sosyal hayata, terörizmden, bölgemizdeki gelişmelere kadar, AB’ye kesin üyelikten, askeri vesayetten, polisten, vb. kararlı politikalar üretilirken ve İşler şıkır-şıkır yürürken… N’oldu?.. Ne güzel Ümit Boyner’ler, Eyüp Can’lar, Can Paker’ler, Eser Karakaş’lar gibi ülkemizin tanınmış isimlerini kadroya katmışken olur mu? İşler yarım kalırmı?..

 

Bu Soros, Macar asıllı bir Yahudi!.. Dünya’nın en büyük spekülatörü. Yani, mevcut piyasa koşullarının değerlendirilip, geleceğe yönelik tahminlerde bulunup, risk alarak para kazanmayı amaçlayan ve faaliyetlerde bulunan adam.

Dünya’nın her yerinde olağanüstü paralar harcayarak turuncu ve pembe devrimler yaptırmayı, rejimlerini değitirmeyi iş edinerek para kazanmaktadır. Bu adam doğduğu Macaristan’da bile kurdurduğu vakıflar aracılığıyla hükümeti devirmeye kalkışmış, hükümetin ve halkın tepkisi sonucu Berlin’e kaçmak zorunda kalmıştır. Gerekçe, aynı… ” Yoğunlaşan politik baskılar ve var olan hukuk yapısındaki değişiklikler nedeniyle…” faaliyetlerine son verdiklerini açıklamışlardı.

Soros: ABD’nin dış politikasını yönlendiren örgütün (Coincil on Foreign Relations) üyesi. Dolayısıyla her yıl 400 milyon dolarla fonladığı Açık Toplu Enstitüsü aracılığıyla Orta ve Doğu Avrupa, eski SSCB ülkeleri, Moğolistan, Guatemala, Haiti, Güney Afrika gibi toplam 60 ülkede, 2000 kişilik ekibiyle çalışıyor, darbeler gerçekleştiriyor, güya devrimler yaratıyor!.

Üzüntüm; AB ve ABD emperyalisleri (AB-D) ile iç-içe olan bu Soros’un, dünyada olduğu gibi ülkemizde de oluşturduğu ve fonladığı TESEV gibi vakıfların kurulmasına destek vermesi, aynı zamanda da üyesi olmasının yanında, Cumhuriyetimizi kuran Kuvayi-Milliye ruhu içinde devrilerimizi gerçekleştiren partinin genel başkanlığını üstlenmesi ve bu girişimleri desteklemesidir!

 

       

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz