FETHİYE’DE  ŞEHİT AİLELERİNE  İFTAR YEMEĞİ…

FETHİYE’DE  ŞEHİT AİLELERİNE  İFTAR YEMEĞİ…

Fethiye’de Ses Yarışması Heyecanı

Fethiye’de Ses Yarışması Heyecanı

Özel Fethiye Öğrencileri Muğla’da

Özel Fethiye Öğrencileri Muğla’da

BAYRAM’DA TRAFİK  YOĞUNLUĞU İLE İLGİLİ ALINACAK  TEDBİRLER GÖRÜŞÜLDÜ

BAYRAM’DA TRAFİK  YOĞUNLUĞU İLE İLGİLİ ALINACAK  TEDBİRLER GÖRÜŞÜLDÜ

İSKOÇYALI   GAYDACILAR  ÇALIŞ  PLAJINDA…

İSKOÇYALI   GAYDACILAR  ÇALIŞ  PLAJINDA…

ECE’ Yİ  KAYBETTİK…             
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 29 Kasım 2018 - 09:22:27

Fethiye’nin Taşyaka mahallesinde oturan ender olarak kemiklerde görülen bir kanser türü olan ‘Ewing Sarkomu’ nedeniyle kemoterapi ve radyoterapi gören ancak sağlığına bir türlü kavuşamayan Ece Küçükçelen’i kaybettik.  Ece Küçükçelen; hayatının baharında 19 yaşında idi. Ece Küçükçelen; Kocatepe caminde kılınan cenaze namazından sonra gözyaşları içersinde Hallaç mezarlığında toprağa verildi.

“NUR İÇİNDE YAT ECE, SENİ UNUTMAYACAĞIZ”

Ece Küçükçelen’in tabutuna sarılan baba Yıldıray Küçükçelen’in ağlaması yürekleri burktu. Cenaze namazına katılanlar gözyaşlarını tutamadılar. Ece’nin arkadaşlarının da katıldığı cenaze namazında göz yaşları sel oldu. Yoğun katılımın olduğu cenaze namazına Fethiye Belediye başkanı Behçet Saatcı, Ece’nin ailesi, akrabaları, yakınları, arkadaşları, komşuları ve mahalle sakinleri ile vatandaşlar katıldılar. Gazetemiz olarak genç yaşta hayatını kaybeden Ece Küğçükçelen’e Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Nur içinde yat Ece, seni unutmayacağız.

“ECE’NİN YARDIM ÇAĞRISI YEREL VE ULUSAL BASINDA DA YAYINLANMIŞTI”

Edinilen bilgiye göre; Ece Küçükçelen geçtiğimiz yaz aylarında hastalığı ile ilgili sosyal medya hesabından yardım çağrısında bulunmuştu. Küçükçelen’in Facebook sayfasından gözyaşları içinde yayınladığı videoda, “5 yıldır kanser hastalığını atlatmaya çalışıyorum. Kanser en çok kemiklerimde, tümör şeklinde görüldü. Cerrahi müdahale yapıldı. 18 kür kemoterapi tedavisi aldım ama işe yaramamaya başladı. Son 1 yıldır hiçbir tedavi alamıyorum. Birçok farklı tedavi yöntemi var ama bunu devlet karşılamıyor. 1 yıldır tedavi alamadığım için hastalığım çok fazla arttı. Şu an da akciğerimde, omurgalarımın çeşitli yerlerinde, kemiklerimde hastalık var. Bir an önce tedavi olmam lazım. Kemoterapi alamıyorum, 38 kiloya düştüm. Birçok politikacıdan alternatif tedavi için maddi yardım istedim ama hiçbiri sözlerini tutmadı. Sizden bana destek olmanızı istiyorum. Umarım bir an önce beklediğim destek gelir” demişti. Ece Küçükçelen’in yardım çağrısı yerel ve ulusal basında da yayınlanmıştı. Ece Küçükçelen; 10 yaşındayken önce bacakları ve kollarında kuvvetli ağrılar hissetti. Küçükçelen ailesi tarafından Hastaneye götürüldü. Küçükçelen’e, 4 yıl süreyle herhangi bir teşhis konulamadı. Ağrıların daha da artması ile el ve kollarını kullanmakta zorluk çekmeye başlayan Küçükçelen’e; Ege Üniversitesi Hastanesi’nde, kemiklerde çok nadir olarak görülen bir kanser türü olan ‘Ewing Sarkomu’ teşhisi konuldu. Kemoterapi ve radyoterapi tedavisine başlanılan Küçükçelen’e, 4 yol boyunca yapılan tedavilere rağmen sağlık durumunda bir gelişme olmadı.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz