SİR DOMİNİCK CHİLCOTT KCMG “TÜRKİYE’YE DESTEKLERİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”

SİR DOMİNİCK CHİLCOTT KCMG “TÜRKİYE’YE DESTEKLERİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”

Büyükelçi Chilcott’tan Başkan Karaca’ya Ziyaret

Büyükelçi Chilcott’tan Başkan Karaca’ya Ziyaret

BAŞARILI SPORCULAR KAYMAKAM’I ZİYARET ETTİLER

BAŞARILI SPORCULAR KAYMAKAM’I ZİYARET ETTİLER

FETHİYE ATA OKULLARINDA ENGELLİLER HAFTASI

FETHİYE ATA OKULLARINDA ENGELLİLER HAFTASI

NURSEL ÖZDEMİR “BİZ’DE BURADAYIZ”

NURSEL ÖZDEMİR “BİZ’DE BURADAYIZ”

YILMAZ, “ÖĞRETMENLİK ERDEMLİ BİR MESLEKTİR”
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 27 Kasım 2018 - 16:44:54

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye Belediye Başkan Aday Adayı Keramettin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı. Yılmaz açıklamasında öğretmenlerin erdemli bir görev üstlendiğine değindi.

Öğretmenlerimizin büyük bir özveri ile çalıştıklarını kaydeden CHP Fethiye Belediye Başkan Aday Adayı Keramettin Yılmaz, “Bizlere evrensel doğruları öğreten, bilginin erişilmesinde ve kullanılmasında rehberlik eden öğretmenlerimize sadece bugün değil her zaman devlet ve millet olarak müteşekkiriz. İyi yetişmiş, nitelikli insan gücüne sahip milletlerin temel özelliği eğitime vermiş oldukları büyük önemdir. Milletlerin varlığını sürdürmesi, kalkınması için eğitimin en önemli unsuru olan öğretmenlerimizin çok büyük özveriyle çalıştıklarını görmek, geleceğe yönelik umutlarımızı hep canlı tutacaktır. Öğretmenlerimiz milli ve manevi değerlerimizin teminatıdır. Taze dimağlara yol gösterici bir gönül eridir. Büyük bir sabırla, titizlikle çalışan öğretmenlerimiz; kültürümüzü yarınlarımız olan gençlere aktarmaktadır” ifadelerini kullandı.

Açıklamasını sürdüren Yılmaz, “Öğretmenlik sadece okulda değil, hayatın her safhasında örnek davranışların sergilendiği erdemli bir meslektir. Eğitimin fonksiyonlarını yerine getirmesi ve toplumsal gelişimin hız kazanması, her şeyden önce eğitimin anahtarı konumundaki öğretmenlerin gayretlerine bağlıdır. Eğitim sisteminin temel taşını oluşturan öğretmenlik, dünyanın her ülkesinde onurlu ve itibarlı meslekler arasında yer alır. Öğretmenlik, bu ülkeye ve yeni nesillere adanmış bir hayatı da ifade etmektedir. Bu kutsal mesleğin temsilcileri, değeri hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar büyük fedakarlığın timsalidirler. Yeni nesilleri, bir anlamda ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz eğitim ordumuzun varlığı, milletimize daima güven vermektedir. Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Başöğretmenlik’ unvanının verildiği 24 Kasım gününde, çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmada en büyük desteği veren değerli öğretmenlerimizin emeklerinin her türlü takdirin üzerinde olduğunu belirtmek isterim” dedi.

“Sizler, medeniyetimizin yeniden inşasından, taze dimağların karanlıkta kalmış yönlerinin aydınlatılmasından birinci derecen sorumlusunuz” diyen Yılmaz, “Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Öğretmenler yeni nesiller sizlerin eseri olacaktır’ sözünde de ifade ettiği gibi sizler, sadece bugünün değil, geleceğin de mimarlarısınız. Bu duygu ve düşünceler içinde tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü içten dileklerimle kutluyorum. Sizlere başarılı, sağlıklı ve bereketli bir ömür diliyorum” şeklinde konuştu.

(HABER/FOTO-GÜLYÜZ YURDAGÜL SIRT)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz