SİR DOMİNİCK CHİLCOTT KCMG “TÜRKİYE’YE DESTEKLERİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”

SİR DOMİNİCK CHİLCOTT KCMG “TÜRKİYE’YE DESTEKLERİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”

Büyükelçi Chilcott’tan Başkan Karaca’ya Ziyaret

Büyükelçi Chilcott’tan Başkan Karaca’ya Ziyaret

BAŞARILI SPORCULAR KAYMAKAM’I ZİYARET ETTİLER

BAŞARILI SPORCULAR KAYMAKAM’I ZİYARET ETTİLER

FETHİYE ATA OKULLARINDA ENGELLİLER HAFTASI

FETHİYE ATA OKULLARINDA ENGELLİLER HAFTASI

NURSEL ÖZDEMİR “BİZ’DE BURADAYIZ”

NURSEL ÖZDEMİR “BİZ’DE BURADAYIZ”

VALİ CİVELEK  “ÖĞRETMENLİK SEVGİ VE FEDAKÂRLIK MESLEĞİDİR”        
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 27 Kasım 2018 - 16:47:22

Vali Civelek “Toplumların oluşmasında, gelişmesinde, şekillenmesinde öğretmenlerimizin çok önemli bir yeri vardır” dedi.  Muğla Valisi Esengül Civelek, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları kapsamında Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen törene katıldı.

Törene Muğla Valisi Esengül Civelek’in yanı sıra; Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumhur Çoban, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Vali Yardımcısı Rıza Dalan, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, daire müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Tören, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı. Daha sonra öğretmenlik mesleğine yeni adım atmış öğretmenler adına Pınar Zabun, emekli öğretmenler adına ise Hatice Taşçı birer konuşma yaptı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşma İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre tarafından yapıldı. Konuşmasına tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayarak başlayan Vali Civelek, “Başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere görevi başında şehit olan ve ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimizi rahmetle, saygıyla, minnetle anıyorum. Toplumların oluşmasında, gelişmesinde, şekillenmesinde öğretmenlerimizin çok önemli bir yeri vardır. Öğretmenlerimiz toplumun geleceği olan yeni nesillerin hayata hazırlanma sürecinde eğitim sistemimizin amaçları doğrultusunda bilgili, üretken, yeniliklere ve değişimlere uyumlu, iletişimi güçlü, empati becerisi gelişmiş, sorumluluk, özgüven sahibi, milli ve manevi değerleri benimsemiş bireyleri yetiştirme görevlerinin yanı sıra toplumun değerlerinin, kültürünün ve geleneklerinin aktarılmasında da sorumluluk sahibidir.” dedi. Öğretmenlik mesleğinin bir yaşam biçimi olduğunu belirten Vali Civelek, “Tutum ve davranışlarıyla öğretmenlerimiz eğitim öğretim sürecinde sadece sınıfta ve okulda değil, aynı zamanda toplumsal yaşamın içerisinde de rol modeldir. Öğretmenlik gönül mesleğidir. Sevgi ve fedakârlık mesleğidir. Geleceğin mimari öğretmenlerimize bizleri yetiştirdikleri için, yeni nesilleri yetiştirdikleri için bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu. Konuşmaların ardından mesleğe yeni başlayan öğretmenler yemin etti.  Daha sonra emekli olan öğretmenlere “Hizmet Şeref Belgesi” Vali Civelek tarafından takdim edildi. Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrenci ve öğretmenlere ödülleri verildi. Program Muğla Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin seslendirdiği türkülerin yer aldığı konserle sona erdi.

(HABER MERKEZİ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz