SİR DOMİNİCK CHİLCOTT KCMG “TÜRKİYE’YE DESTEKLERİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”

SİR DOMİNİCK CHİLCOTT KCMG “TÜRKİYE’YE DESTEKLERİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”

Büyükelçi Chilcott’tan Başkan Karaca’ya Ziyaret

Büyükelçi Chilcott’tan Başkan Karaca’ya Ziyaret

BAŞARILI SPORCULAR KAYMAKAM’I ZİYARET ETTİLER

BAŞARILI SPORCULAR KAYMAKAM’I ZİYARET ETTİLER

FETHİYE ATA OKULLARINDA ENGELLİLER HAFTASI

FETHİYE ATA OKULLARINDA ENGELLİLER HAFTASI

NURSEL ÖZDEMİR “BİZ’DE BURADAYIZ”

NURSEL ÖZDEMİR “BİZ’DE BURADAYIZ”

KADEM METE’ DEN   24  VE 25 KASIM AÇIKLAMASI
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 27 Kasım 2018 - 19:27:35

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Mete mesajında “Bin bir zorluk ve zahmete katlanarak büyük bir fedakârlık örneği gösteren, sabırla mesleklerini icra eden kıymetli öğretmenlerimizin gününü en kalbi duygularla tebrik ediyorum.  Görevleri başında hayatını kaybeden şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm eğitimcilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.  Bir milletin geleceği, başarısı, eğitme verdiği önem ile doğrudan ilişkilidir. Bu sebeple öğretmenlerine hak ettikleri değeri vermeyen,  öğretmenlerin derdi ile dertlenmeyen, toplumların  başarısı asla mümkün olmayacaktır. Öğretmenlerimizi sadece bilgiyi aktaran bireyler olarak görmek büyük yanlış olacaktır. Öğretmenler bilgiyi öğretirken aynı zamanda geleceğimize şekil veren, bir toplumu yarınlara taşıyan, en kıymetli varlıklarımız olan çocuklarımız üzerinde en az annesi ve babası kadar emeği olan bireylerdir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta başöğretmenimiz  Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizi saygıyla anıyor, görevleri başındaki öğretmenlerimize başarılar diliyorum” dedi.

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Uluslararası Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Mete Mesajında “Mensubu olduğumuz medeniyetimiz; hiçbir gerekçenin ardına sığınmaksızın şiddeti, ayrımcılığı, kötü muameleyi kabul etmemiş, insanca yaşamayı ve insana saygıyı her şeyin ötesinde bir değer olarak görmüştür. Çok üzücüdür ki alınan tüm önlemlere, yapılan tüm düzenlemelere rağmen bugün hala kadınlarımıza yönelik şiddetin önüne geçilememiş, bunun yanında cinsiyet ayrımı da bir başka sorun olarak varlığını sürdürmektedir.

Ülkemizde kadınlarımızın yaşadığı sorunların ve bilhassa kadınlarımıza yönelik şiddetin önüne geçilebilmesi için, gerek ulusal düzeyde, gerekse de uluslararası düzeyde anlaşmalara imza atılmıştır. Kadınlarımızın başarısının, çalışma ve sosyal hayata katılımlarının önünde bulunan engeller çeşitli değişikliklerle ortadan kaldırılmıştır. Bizler Cumhurbaşkanımız  Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği gibi “Kadınlara yönelik ayrımcılık ırkçılıktan beterdir “ anlayışıyla hareket ediyoruz.  Kadınlarımıza yönelik şiddet sadece yapılan bir takım yasal düzenlemelerle son bulmayacaktır. Toplumsal farkındalık, eğitimle kazandırılan şuur, bu sorunun sıfırlanmasında etkili olacaktır. Çalışma hayatından siyasete, ekonomiden, bilim ve sanata çeşitli başarılara imza atan kadınlarımız için bugün, yani 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Uluslararası Dayanışma Günü’nde toplumun tüm kesimlerini duyarlı olmaya davet ediyor, sağlıklı bir neslin ancak ,özellikle kadına karşı ve her türlü şiddetin yok edildiği  bir toplumda mümkün olacağını ifade etmek istiyorum”  dedi.

(HABER MERKEZİ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz