FETHİYE’DE  ŞEHİT AİLELERİNE  İFTAR YEMEĞİ…

FETHİYE’DE  ŞEHİT AİLELERİNE  İFTAR YEMEĞİ…

Fethiye’de Ses Yarışması Heyecanı

Fethiye’de Ses Yarışması Heyecanı

Özel Fethiye Öğrencileri Muğla’da

Özel Fethiye Öğrencileri Muğla’da

BAYRAM’DA TRAFİK  YOĞUNLUĞU İLE İLGİLİ ALINACAK  TEDBİRLER GÖRÜŞÜLDÜ

BAYRAM’DA TRAFİK  YOĞUNLUĞU İLE İLGİLİ ALINACAK  TEDBİRLER GÖRÜŞÜLDÜ

İSKOÇYALI   GAYDACILAR  ÇALIŞ  PLAJINDA…

İSKOÇYALI   GAYDACILAR  ÇALIŞ  PLAJINDA…

ADD  “ÖĞRETMENLER, ÖĞRETMENLERİMİZ…”
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 27 Kasım 2018 - 16:26:51

Atatürkçü Düşünce Derneği Fethiye şubesi yönetimi 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle açıklamada bulundu. ADD Fethiye şubesi başkanı Haydar Murat Topçu açıklamasında “24 Kasım 1928’de Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Millet Mektepleri’nin Başöğretmen’liğini kabul etmesi nedeniyle 1981’den beri “24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ” olarak kutlanmaktadır.

“EĞİTİM, ATATÜRK DEVRİMİ’NİN EN ÖNEMLİ UNSURUDUR”

Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli; kültür, sanat, eğitim ve bilime dayanmaktadır. Eğitim, Atatürk Devrimi’nin en önemli unsurudur. Eğitimin, laik ve bilimsel olması bu nedenle yaşamsal değerdedir. Cumhuriyetin özgür, akılcıl yani “fikri hür, irfanı hür nesiller” yetiştirme hedefini gerçekleştirecek kişiler de elbette ki öğretmenlerdir.  Büyük Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nın en buhranlı dönemlerinde bile öğretmenlerle toplantılar yapmış olması, Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğini inşa etmede bu kesime duyduğu güvenin açık kanıtıdır.

“ÖĞRETMENLİK, TOPLUMSAL STATÜ AÇISINDAN İTİBARSIZLAŞTIRILMIŞTIR”

Cumhuriyetin iki bakanlığının adının başında “Milli” ifadesi bulunmaktadır. Ancak, eğitim sistemi siyasi iktidarların elinde yapboza dönüşmüş, sistem milli olmaktan çıkarılmış, siyasi iktidarların amaçlarına hizmet eder hale getirilmiştir. Atatürk Devrimi’nden ve kazanımlarından intikam almak duygusuyla hareket eden siyasiler, laik ve bilimsel eğitim başta olmak üzere Cumhuriyetimizin değerlerini yok etmişlerdir. Bu süreçte en büyük zararı elbette gelecek nesiller ve Milletimiz görmüştür. Siyasilerin uygulamaları, ulusal geleceğimiz bakımından özel öneme sahip öğretmenlerimizi de olumsuz etkilemektedir. Öğretmenlerimizin maddi sorunlarının farkındayız. Bununla birlikte, Büyük ATATÜRK’ün atfettiği, toplumsal önemin yine siyasi iktidarların politikaları neticesinde yok olduğunu da üzülerek yaşamaktayız. Bir kariyer ve uzmanlık mesleği olan öğretmenlik, toplumsal statü açısından itibarsızlaştırılmıştır. Atatürkçü Düşünce Derneği’nin Cumhuriyeti yeniden inşa etme mücadelesinde, öğretmenlerimize büyük görevler düşmektedir. Atatürkçü Düşünce Sistemi’nin uygulamaya konmasıyla öğretmenlerimizin sorunları çözülecek ve toplumsal statüleri hak ettiği konuma tekrar yükseltilecektir.

“MUSTAFA KEMAL ATATÜRK BİR İSTİSNADIR”

Öğretmenlerimizin sorumluluğu herkesin malumudur. Fakat, bu büyük sorumluluğu yerine getirmek için gece gündüz çalışan, aydın öğretmenlerimizin yanı sıra üzülerek söylemeliyiz ki Öğretmen’lik unvanını taşımayı hak etmeyen, gerici ve bölücü anlayışla, Atatürk Devrimi ve İlkeleri’ni hedef alan, saldıran çukur kişilikleri de görmekteyiz. Siyasi iktidarların marifetleri sonucu türeyen ve öğretmenlik sıfatını taşımayı asla hak etmeyen bu kişiler hakkında Genel Merkezimiz gereken tüm işlemleri başlatmış ve süreci takip etmektedir. Dünya tarihinde, hiç bir liderin kara tahta başına geçerek, milletini aydınlatmak için çaba harcadığını göremeyiz. Mustafa Kemal ATATÜRK bir istisnadır. Böyle bir Liderin yolunda yürüyor olmanın gururunu yaşıyoruz. Öğretmenlerimizin öğretmenler gününü içtenlikle kutluyor, aydınlanma mücadelesinde yalnız olmadıklarını bir kez daha yineliyoruz” dedi.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz