E U T C C…     TURGUT OLCAŞ

E U T C C… TURGUT OLCAŞ

YILBAŞI   BİLETLERİ   HIZLA   TÜKENİYOR…

YILBAŞI   BİLETLERİ   HIZLA   TÜKENİYOR…

YSK BAŞKANI GÜVEN  ”PARTİLER SANDIKLARINA SAHİP ÇIKSIN”

YSK BAŞKANI GÜVEN  ”PARTİLER SANDIKLARINA SAHİP ÇIKSIN”

AK PARTİ’DE YERLİ  MALI HAFTASI ETKİNLİKLERİ

AK PARTİ’DE YERLİ  MALI HAFTASI ETKİNLİKLERİ

SİYER-İ NEBİ’ SINAVI FETHİYE’DE DE YAPILDI

SİYER-İ NEBİ’ SINAVI FETHİYE’DE DE YAPILDI

ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ  COŞKUYLA KUTLADIK
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 25 Kasım 2018 - 20:46:46

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “Başöğretmenlik” unvanının verildiği gün olan 24 Kasım Öğretmenler Günü; Fethiye’de coşkulu bir şekilde kutlandı. 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle tüm yurtta olduğu gibi Fethiye’de de tören düzenlendi. Belki de henüz okul ve öğretmenle tanışmayan o küçük çocukta Öğretmenler gününde saygıda bulunup, İstiklal marşını okudu.

Beşkaza Meydanı Atatürk anıtı önünde düzenlenen törene; Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya  ve İlçe Milli Eğitim şube müdürleri ile Fethiye protokolü üyeleri, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, resmi kurumların idarecileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldılar. Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya’nın Atatürk anıtına çelenk sunumuyla başlayan tören; saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam etti. Günün anlam ve önemi hakkında Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner bir konuşma yaptı. Öğretmenliğin önemine değinen Kaymakam Şahiner; şanlı tarihimizden de örnekler vererek  Türk Milletinin Öğretmenine vermiş olduğu değeri anlattı.  “Özel okullarda dahil olmak üzere 2300 öğretmenin Fethiye’de görev yaptığını” söyleyen Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner “Fethiye eğitim ve öğretim olarak ilimizde her zaman birinci olmuştur. Eğitim ve öğretimde Muğla’nın en önde gelen bir ilçesiyiz. Tabi eğitim konusunda bazı sıkıntılarımız ve sorunlarımız oluyor fakat tüm bunları çözerek en iyi şekilde çocuklarımızı eğitmekteyiz. Öğretmenlik kutsal bir meslektir. Türk Milleti tarihin her döneminde öğretmenine değer vermiştir” dedi. Kaymakam Şahiner konuşmasından sonra başarılarından dolayı Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya’yı tebrik ederek “Teşekkür Belgesi” takdim etti.

Kaymakam Şahiner’in konuşmasından ve teşekkür belgesi takdiminden sonra Mustafa Kemal Mesleki ve  Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi İlayda Güleç tarafından “Öğretmen Olmak İstiyorum” adlı şiir okundu. Tören; Ölüdeniz Ortaokulu ile Özel Hatem Okullarının Halk Oyunları gösterisi ile sona erdi.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz