FETHİYE’DE  ŞEHİT AİLELERİNE  İFTAR YEMEĞİ…

FETHİYE’DE  ŞEHİT AİLELERİNE  İFTAR YEMEĞİ…

Fethiye’de Ses Yarışması Heyecanı

Fethiye’de Ses Yarışması Heyecanı

Özel Fethiye Öğrencileri Muğla’da

Özel Fethiye Öğrencileri Muğla’da

BAYRAM’DA TRAFİK  YOĞUNLUĞU İLE İLGİLİ ALINACAK  TEDBİRLER GÖRÜŞÜLDÜ

BAYRAM’DA TRAFİK  YOĞUNLUĞU İLE İLGİLİ ALINACAK  TEDBİRLER GÖRÜŞÜLDÜ

İSKOÇYALI   GAYDACILAR  ÇALIŞ  PLAJINDA…

İSKOÇYALI   GAYDACILAR  ÇALIŞ  PLAJINDA…

FETHİYE’ DE  TURUNCU ETKİNLİK…
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 25 Kasım 2018 - 20:54:33

Muğla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Özel Günü” kapsamında Toplumsal duyarlılığı ve farkındalığı artırmak amacıyla Fethiye’de bisiklet turu düzenlendi…

Muğla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler il Müdürlüğü, sivil toplum kuruluşları ve halkın katılımı ile Fethiye Kültür Merkezinden Şehit Fethi Bey parkına kadar Kadına Yönelik Şiddetle Mücadeleye dikkat çekmek amacıyla Bisiklet Sürüşü gerçekleştirildi. Etkinliğe; Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Muğla İl Müdürü İlkay Türkoğlu, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya ve Karaçulha Çok Programlı Anadolu Lisesi Kara Bisiklet Kulübü üyeleri katıldı. Etkinliğe Muğla’dan da katılım oldu.

Beşkaza meydanında başlayan ve Şehit Fethi Bey parkında sona eren Bisiklet Turuna katılanlar bisikletlerine turuncu balonlar astılar. Bisiklet turuna  başlamadan önce etkinliğe katılanlar  ‘Kadına Şiddete Sıfır Tolerans’ sloganlı pankart açtılar…Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Muğla İl Müdürü İlkay Türkoğlu açıklamasında “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Muğla İl Müdürlüğü olarak “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Özel Günü” kapsamında Toplumsal duyarlılığı ve farkındalığı artırmak amacıyla Fethiye’de bir bisiklet turu düzenlemekteyiz. 25 Kasım Özel günü kapsamında 20-25/11/2018 tarihleri arasında Muğla Merkez, Milas ve Fethiye ilçelerinde özel gün dolayısıyla Farkındalık ve bilgilendirme stantları kurduk ve kurulan stantlarda çeşitli etkinlikler yapılarak Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi çalışanları tarafından stanta katılan halkımıza Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelenin hassas ve önemli bir konu olduğu bu konuda Bakanlığımızın yaptığı çalışmalar ve ŞÖNİM hizmetleri anlatmaktayız. Bisiklet sürüşü sırasında Birleşmiş Milletlerin ‘’Orange The World’’ (Dünyayı Turuncuya Boya) adlı kampanyası kapsamında turuncu balonlar kullanıldı. Tüm katılımcılara teşekkür ederim” dedi.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz