FETHİYE’DE  ŞEHİT AİLELERİNE  İFTAR YEMEĞİ…

FETHİYE’DE  ŞEHİT AİLELERİNE  İFTAR YEMEĞİ…

Fethiye’de Ses Yarışması Heyecanı

Fethiye’de Ses Yarışması Heyecanı

Özel Fethiye Öğrencileri Muğla’da

Özel Fethiye Öğrencileri Muğla’da

BAYRAM’DA TRAFİK  YOĞUNLUĞU İLE İLGİLİ ALINACAK  TEDBİRLER GÖRÜŞÜLDÜ

BAYRAM’DA TRAFİK  YOĞUNLUĞU İLE İLGİLİ ALINACAK  TEDBİRLER GÖRÜŞÜLDÜ

İSKOÇYALI   GAYDACILAR  ÇALIŞ  PLAJINDA…

İSKOÇYALI   GAYDACILAR  ÇALIŞ  PLAJINDA…

FETHİYE’ DE  AK  KADINLARDAN  “ŞİDDETE KARŞI  TURUNCU ÇİZGİ”
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 25 Kasım 2018 - 20:48:22

AK Parti Fethiye Kadın Kolları tarafından  “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Uluslararası Dayanışma günü” nedeniyle etkinlik düzenlendi.  FBKM önünde düzenlenen etkinliğe; AK Parti Fethiye Kadın Kolları Başkanı Ayşe Çiftçi ile Kadın Kolları yönetimi ve üyeleri, AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Kadir Sarıhan ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, partililer ve vatandaşlar katıldılar…

“25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” günü nedeniyle tüm yurtta eş zamanlı olarak gerçekleşen etkinlikte;  AK Kadınlar yakalarına turuncu kurdeleler takarak, turuncu renkli  pankartlarla “Kadına Yönelik Şiddete Hayır” mesajı verdiler. AK Parti Fethiye Kadın Kolları Başkanı Ayşe Çiftçi’nin basın açıklamasından sonra AK Kadınlar FBKM önünden parti merkezine kadar yürüyüşe geçtiler. AK Parti Fethiye İlçe başkanlığı binası önünde günün anlamını belirtmek amacıyla  AK Kadınlar beyaz renkli bir panoya ellerini turunca boyaya batırarak el işareti yaptılar.

“Dünyada, kadına yönelik ve aile içi şiddetin hala yaygın şekilde devam ettiğine dikkati çeken  Ayşe Çiftçi  “AK Kadınlar olarak, kadına yönelik şiddetin bir insan hakkı ihlali olduğunu dün olduğu gibi bugün de dile getirmekten vazgeçmiyor, ekonomik ya da kültürel hiçbir gerekçenin ardına sığınılmasına müsaade etmeden kadına yönelik her türlü şiddete karşı turuncu çizgimizi çekiyoruz” dedi. Açıklamasına devam eden Çiftçi “medeniyetlerinin yüzyıllar boyunca aktardığı din, ahlak, şuur ve vicdan öğretilerinde, kadına ve kız çocuklarına uygulanan kötü muameleyi görmenin mümkün olmadığını vurgulayarak, “Yüzyıllar öncesinden, henüz İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi yokken, kadın erkek ayırmadan insani bir mesajın dünyaya yayılmasına öncü olan Hazreti Peygamber’in sözünü hatırlamak ve hatırlatmak gerekir. ‘İnsanlara merhamet etmeyene, Allah da merhamet etmez.’ Kadın erkek ayrımı yapmadan bir yaşam biçimi olarak tüm insanlığa karşı kötü muameleyi bizlere men eden dinimizin, kadına ve kız çocuklarına uygulanacak kötü muameleyi kabul etmesi de mümkün değildir” dedi. Kadınların şiddete karşı korunması ve yasalarla güvence altına alınmasının önemine işaret eden Ayşe Çiftçi  “Türkiye’nin toplumsal cinsiyet eşitliğini temin etmek adına hem uluslararası düzeyde kabul edilen anlaşmalara imza atarak hem de mevzuatında köklü değişiklikler yaparak kadınların güçlenme ve kendilerini gerçekleştirme süreçlerine katkı sağladığını ifade etti. Çiftçi  “AK Parti’nin kurulduğu günden itibaren, kadınların iş ve aile hayatlarını dengeleyebilmeleri için kolaylaştırıcı düzenlemeler getirildiğini belirterek  “AK Parti her alanda kadınların varlığının normalleştirilmesi için çalışmalar yaptı. Kadınlar aynı anda ailede, işte ve siyasette ve daha nice birçok alanda özne ve aktör olarak varlık göstererek her alanda iradelerini ailenin ve toplumun yararına kullanıyorlar. Bulundukları her pozisyonda yalnızca cinsiyet temelinde bir temsil durumunda kalmadan, kadın olduklarının farkında olarak çalışmalarını sürdürüyorlar. Hayal ettiklerinin yalnızca kendi yararına olmadığını, ailesinin ve içinde yaşadığı toplumun da yararına olduğunun bilincinde hareket ediyorlar” dedi. Ayşe Çiftçi “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın  Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Kadınlara karşı ayrımcılık, ırkçılıktan beterdir” anlayışıyla gösterdiği özverinin, kadına yönelik şiddetin ortadan kalkması için başta erkekler olmak üzere toplumun tüm bireyleri tarafından ortaya konulması gerektiğini vurguladı.

Ayşe Çiftçi’nin konuşmasından sonra AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Kadir Sarıhan bir konuşma yaparak Fethiye AK parti kadın kolları yönetimine ve üyelerine etkinlikten dolayı  teşekkür etti. “Kadınlarımız Emanetimizdir “ diyen Sarıhan “Dünyada tüm medeni uluslar gibi bizde anneler günü, sevgililer günü ve kız çocuklarını koruma günü gibi günleri kutlamaktayız. Bu gün 25 Kasım önemli bir gün ve Allah’ın emanetleri olan kadınlarımıza yapılan her türlü şiddeti kınıyoruz. AK Parti hükümetimiz  6284 sayılı yasayı çıkararak kadınlarımızı koruma altına almıştır” dedi.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz