FETHİYE’DE  ŞEHİT AİLELERİNE  İFTAR YEMEĞİ…

FETHİYE’DE  ŞEHİT AİLELERİNE  İFTAR YEMEĞİ…

Fethiye’de Ses Yarışması Heyecanı

Fethiye’de Ses Yarışması Heyecanı

Özel Fethiye Öğrencileri Muğla’da

Özel Fethiye Öğrencileri Muğla’da

BAYRAM’DA TRAFİK  YOĞUNLUĞU İLE İLGİLİ ALINACAK  TEDBİRLER GÖRÜŞÜLDÜ

BAYRAM’DA TRAFİK  YOĞUNLUĞU İLE İLGİLİ ALINACAK  TEDBİRLER GÖRÜŞÜLDÜ

İSKOÇYALI   GAYDACILAR  ÇALIŞ  PLAJINDA…

İSKOÇYALI   GAYDACILAR  ÇALIŞ  PLAJINDA…

TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ BİNASI TÖRENLE AÇILDI
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 22 Kasım 2018 - 18:45:14

Fethiye’nin Nif Mahallesi’nde çiftçilik ve hayvancılık yapan vatandaşların hizmetine yapılan Arpacık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi binası törenle açıldı. Törende konuşan Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye’nin tarımsal verimliliğini rakamlarla ortaya koyarak; “Biz istiyoruz ki; ne olmalıyız hem turizmde olmalıyız, hem de ormanları koruyup kollamalıyız” ifadelerini kullandı.

Törene Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yarbay Yılmaz Demirelli, Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Güzide Özkaya, Fethiye Orman İşletme Müdürü Gürhan Zorlu, Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit, Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Şaban Taşar, daire amirleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Arpacık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Ramazan Güven, “Kooperatif Hizmet Binası açılış törenine hoş geldiniz. 2016 yılında başladığımız çalışmada sona geldik ve binamızı hizmet verir duruma getirdik. Bu süreçte bizden desteklerini esirgemeyen başta Kaymakamımız Muzaffer Şahiner olmak üzere herkese teşekkür ederim” dedi. Mahalle Muhtan Ferhat Uysal da “Nif Mahallesinde yaşamak bir şanstır ve ayrıcalıktır. Halkımız çiftçilikle, tarımla, hayvancılıkla geçimini sağlamaktadır. 1984 yılında kurulan Arpacık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi hizmet olarak çiftçinin, hayvancılığın yanında; Ziraat Odası, Orman Müdürlüğü, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile beraber olmalı, gerekli ortak çalışmalar yapılmalıdır. Arpacık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ilgili devlet kuruluşlarıyla köylünün, çiftçinin Nif mahallesi çalışanlarının emeğinin korunması, desteklenme hususunda iş birliği içinde olmalıdır” diye konuştu.

Fethiye’nin verimliliği hakkında rakamları paylaşan Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, “Fethiye’nin yüzde 77’si onmanla kaplı. Böyle olunca en birinci önceliğimiz orman alanları. Buraları korumak, kollamak, sahip çıkmak. Fakat biz yüzde 77’si orman demekle beraber Fethiye’de buğday ve arpa alanı 23 bin 500 dekar. Zeytin alanı 66 bin dekar, kiraz bahçesi alanı bin 700 dekar. Bunda Nif Mahallemiz büyük çoğunluğu teşkil ediyor. Narenciye bin 500 dekar. Nar bahçesi 680 dekar, yine örtü altı domates sera alanı 12 bin dekar olmak üzere tarımsal anlamda da Fethiye’de önemli bir tarımsal varlığımız var. Bunu da desteklememiz gerekiyor. Ayrıca Fethiye’de büyükbaş 3 bin 300 adet, keçi 48 bin 500, koyun 23 bin, arı kovanı kolonisi de 38 bin 500 şeklinde ciddi bir anlamda tarımsal varlığımız var. Biz istiyoruz ki; hem tarımda olmalıyız hem turizmde olmalıyız, hem de ormanları koruyup kollamalıyız. Dolayısıyla Nif  Mahallesi özellikle kooperatifimizin bu etkinliklerinden dolayı kutluyoruz. Bizlerde devlet adına ne gerekiyorsa yanınızdayız” diye konuştu.

(HABER/FOTO-GÜLYÜZ YURDAGÜL SIRT)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz