FETHİYE’DE  ŞEHİT AİLELERİNE  İFTAR YEMEĞİ…

FETHİYE’DE  ŞEHİT AİLELERİNE  İFTAR YEMEĞİ…

Fethiye’de Ses Yarışması Heyecanı

Fethiye’de Ses Yarışması Heyecanı

Özel Fethiye Öğrencileri Muğla’da

Özel Fethiye Öğrencileri Muğla’da

BAYRAM’DA TRAFİK  YOĞUNLUĞU İLE İLGİLİ ALINACAK  TEDBİRLER GÖRÜŞÜLDÜ

BAYRAM’DA TRAFİK  YOĞUNLUĞU İLE İLGİLİ ALINACAK  TEDBİRLER GÖRÜŞÜLDÜ

İSKOÇYALI   GAYDACILAR  ÇALIŞ  PLAJINDA…

İSKOÇYALI   GAYDACILAR  ÇALIŞ  PLAJINDA…

YA-PA  “AMACIMIZ  TOPLUMA  BİR  ESER   BIRAKABİLMEKTİR”
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 20 Kasım 2018 - 09:29:00

4 sınıf öğretmeni, 8 branş öğretmeni, 1 psikolog ve 1 okul müdürü  ile Fethiye’de ciddi bir şekilde okul öncesi eğitim veren Ya-Pa  Yaşam Paylaşım Ana Okulunda;  öğrenci velilerine bilgilendirme semineri düzenlendi. Okulun konferans  salonunda gerçekleşen  etkinlikte; okul müdürü Seval Kurnaz ile sınıf ve branş öğretmenleri tarafından  bir sunum gerçekleştirildi…

Etkinlik; Ya-Pa  Yaşam Paylaşım Ana Okulu Fethiye şubesi  kurucusu Meral ve Rafet Muriç’in açılış konuşmasıyla başladı. Meral Muriç konuşmasında “Çocuklarımıza daha iyi ve kaliteli bir eğitim hizmeti verebilmek amacıyla sizlerle bir araya geldik. Ortak bir takım bilinciyle hareket etmek  ve  sizlerin de fikirlerinizi almak istiyoruz. 34 yıllık Ya-Pa ailesinin bir kuruluşu olarak çocuklarımıza daha çok katkıda bulunmak amacındayız” dedi. Rafet Muriç’te konuşmasında “Çocuk çok iyi bir gözlemcidir.  Bu yaşlarda her şeyi dikkatlice izler ve bazı yanlış davranışları da öğrenebilir.  Bunun için çocuklara olan davranışlarımız çok önemlidir. 3 yaşından itibaren çocuğun hayatta başarıyı yakalayabilmesi için iyi bir eğitim alması gerekiyor. Amacımız bu iyi eğitimi verebilmek ve topluma bir eser bırakabilmektir” dedi.

Okul müdürü Seval Kurnaz’da; Ya-Pa okulları eğitim programı hakkında bilgi verdi. Seval Kurnaz konuşmasında “Çağdaş ve bilimsel eğitim veren bir kuruluş olarak eğitim konusunda araştırmalar yapan bir kuruluşuz. Milli Eğitim Bakanlığının ve müdürlüğümüzün projelerini yakından takip ediyoruz. Yine Ya-Pa okulları olarak eğitim projelerimiz var. Daha iyi bir eğitim verebilmek ve çocuklarımızın yeteneklerini  keşfedip topluma faydalı bireyler olarak yetişmesi için çalışmalarımıza ve eğitim seminerlerimize devam edeceğiz. Okul öncesi eğitim çok önemlidir. Okul öncesi eğitim ne kadar güzel ve başarılı olursa çocuğun eğitim ve okul hayatı da o derece de başarılı geçer. Amaç sadece belirli saatlerde çocuğun vaktini iyi ve eğlenceli olarak geçirmesi değil; çocuğun iyi bir eğitim alabilmesi ve bir şeyler öğrenebilmesidir. Çocuğunuz ile ilgili her şeyi bizlere anlatabilirsiniz. Burada verilen eğitim burada kalmamalı ev de ve diğer yaşam alanlarında da devam etmelidir. Bu bilgilendirme toplantısını bu amaçlarla yapmaktayız” dedi. Seval Kurnaz’ın konuşmasından sonra Ya-Pa Yaşam Paylaşım Okulları Fethiye şubesinde görev yapan sınıf ve branş öğretmenleri tek tek çıkıp, konuşma yaparak;  verilen eğitim  hakkında  velilere bilgi verdiler.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ-BAHADIR KONUK)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz