FETHİYE’DE  ŞEHİT AİLELERİNE  İFTAR YEMEĞİ…

FETHİYE’DE  ŞEHİT AİLELERİNE  İFTAR YEMEĞİ…

Fethiye’de Ses Yarışması Heyecanı

Fethiye’de Ses Yarışması Heyecanı

Özel Fethiye Öğrencileri Muğla’da

Özel Fethiye Öğrencileri Muğla’da

BAYRAM’DA TRAFİK  YOĞUNLUĞU İLE İLGİLİ ALINACAK  TEDBİRLER GÖRÜŞÜLDÜ

BAYRAM’DA TRAFİK  YOĞUNLUĞU İLE İLGİLİ ALINACAK  TEDBİRLER GÖRÜŞÜLDÜ

İSKOÇYALI   GAYDACILAR  ÇALIŞ  PLAJINDA…

İSKOÇYALI   GAYDACILAR  ÇALIŞ  PLAJINDA…

ALBAN “SADECE 66 YATAK İÇİN Mİ  YENİ BİR HASTANE AÇTINIZ?”
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 20 Kasım 2018 - 09:10:46

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban,  Sağlıkla İlgili Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi üzerinde Meclis’te yaptığı konuşmada, kapanan Muğla Devlet Hastanesi’ni gündeme getirdi. Alban, “Mevcut hastanemiz 501 yatak kapasiteli iken 29.10.2017 tarihinde taşındığımız yeni hastane 567 yatak kapasitesindedir ve yeterli değildir. Merak ediyorum, sadece 66 yatak için mi yeni bir hastane açtınız?” dedi.

Yıllardır Muğla’mıza hizmet eden devlet hastanesini kapatarak atıl duruma neden getirdiniz?” diye soran Alban, 2011 yılından bu yana Muğla’da ikinci basamak devlet hastanesi bulunmadığını vurguladı.

“TEK HASTANE YETMİYOR”

Yanı başımızdaki illerde Aydın’da, Denizli’de en az 2 devlet hastanesi 1 üniversite hastanesi bulunmaktayken turizm sezonunda nüfusu 12 milyona yaklaşan ilimizde ise tek hastane olması sağlık hizmetine erişimi zorlaştırmaktadır” şeklinde konuşan CHP’li Alban, “hastaneye yatırılan hastalara hemen her gün yatak bulunamamakta doktorlar tarafından yatışı verilen hastanın yatışı iptal edilmekte veya hasta uzun saatler yatak bulunması için bekletilmektedir” dedi.

“SAĞLIĞI PATRONLARIN İNSAFINA BIRAKTILAR”

Konuşmasında genel sağlık politikalarına da değinen Alban, AKP iktidarlarının uyguladığı sağlık sisteminin iflas ettiğini belirterek, “Sağlığın temel bir hak olmaktan çıkarıldığını ve piyasalaştırıldığını ifade etti. Alban konuşmasını, “Direnin hekimler, direnin hemşireler,  direnin tüm sağlık emekçileri, diren sağlıkta hizmet alamayan Muğla halkı, diren sağlığı bozulan Türkiye” şeklindeki sözleriyle bitirdi.

(HABER MERKEZİ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz