FETHİYE’DE  ŞEHİT AİLELERİNE  İFTAR YEMEĞİ…

FETHİYE’DE  ŞEHİT AİLELERİNE  İFTAR YEMEĞİ…

Fethiye’de Ses Yarışması Heyecanı

Fethiye’de Ses Yarışması Heyecanı

Özel Fethiye Öğrencileri Muğla’da

Özel Fethiye Öğrencileri Muğla’da

BAYRAM’DA TRAFİK  YOĞUNLUĞU İLE İLGİLİ ALINACAK  TEDBİRLER GÖRÜŞÜLDÜ

BAYRAM’DA TRAFİK  YOĞUNLUĞU İLE İLGİLİ ALINACAK  TEDBİRLER GÖRÜŞÜLDÜ

İSKOÇYALI   GAYDACILAR  ÇALIŞ  PLAJINDA…

İSKOÇYALI   GAYDACILAR  ÇALIŞ  PLAJINDA…

FTSO   ANKARA’DAKİ   TANDEM TOPLANTISINA  KATILDI
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 17 Kasım 2018 - 16:04:56

Tandem yamaç paraşütü pilotu ulusal yeterlilik belirleme çalışmaları Ankara’da gerçekleştirildi. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Emre Başaran, Meclis Üyesi Mustafa Özkaya ve Genel Sekreter V. Ezgi Kullukçu; 9 Kasım 2018 tarihinde Ankara’da Mesleki Yeterlilik Kurumunda gerçekleştirilen ‘Tandem Yamaç Paraşütü Pilotu’ mesleğinin ulusal yeterlilik içeriğinin belirlenmesi çalışma grubu toplantısına katıldı. Toplantıya Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türk Hava Kurumu ve Hava Sporları Federasyonu yetkilileri de iştirak etti.

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın başvurusu sonucunda onaylanan Tandem Yamaç Paraşütü Pilotu  (Seviye 5) Ulusal Meslek Standardı, 29 Kasım 2017 tarihli ve 30255 (Mükerrer) sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmişti. ‘Bir mesleğin başarı ile icra edilebilmesi için gerekli bilgi, beceri, tavır ve tutumların neler olduğunu gösteren asgari norm’ olarak tanımlanan Ulusal Meslek Standardının hazırlanmasının ardından çalışmalar Tandem Yamaç Paraşütü Pilotu’ mesleğinin ulusal yeterliliklerinin belirlenmesi aşamasına geldi.

“MESLEĞİN KİMLİK KARTI: ULUSAL YETERLİLİK”

Ankara’da 9 Kasım 2018 tarihinde Mesleki Yeterlilik Kurumu’nda gerçekleştirilen toplantıda yapılan teknik çalışmalar ile ulusal meslek standardı temel alınarak ulusal yeterlilik kapsamı görüşülüp, değerlendirildi. Ulusal yeterliliklerinin tamamlanmasının ardından konu,  ilgili tüm kurumların görüşüne sunulacak. Görüş sonrası Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılacak olan ve MYK Spor ve Rekreasyon Sektör Komitesi’nin katılımı ile gerçekleştirilecek Çalıştay ile Tandem Yamaç Paraşütü Pilotu Ulusal Yeterlilik son şeklini alarak Mesleki Yeterlilik Kurumu Yönetim Kurulu’nun gündemine alınacak. Mesleğin kimlik kartı olarak nitelendirilen ulusal yeterlilikler, tandem yamaç paraşütü pilotlarının bilgi, beceri ve yetkinliklerini tanımlayarak ve bu kavramların ölçme ve değerlendirme süreçlerini belirleyecek ve mesleğini, belirlenen tüm kriterlere uygun şekilde icra eden Tandem Yamaç Paraşütü Pilotlarının belgelendirilmesi sağlanacak.

(HABER/GÜLYÜZ YURDAGÜL SIRT)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz