FETHİYE’DE  ŞEHİT AİLELERİNE  İFTAR YEMEĞİ…

FETHİYE’DE  ŞEHİT AİLELERİNE  İFTAR YEMEĞİ…

Fethiye’de Ses Yarışması Heyecanı

Fethiye’de Ses Yarışması Heyecanı

Özel Fethiye Öğrencileri Muğla’da

Özel Fethiye Öğrencileri Muğla’da

BAYRAM’DA TRAFİK  YOĞUNLUĞU İLE İLGİLİ ALINACAK  TEDBİRLER GÖRÜŞÜLDÜ

BAYRAM’DA TRAFİK  YOĞUNLUĞU İLE İLGİLİ ALINACAK  TEDBİRLER GÖRÜŞÜLDÜ

İSKOÇYALI   GAYDACILAR  ÇALIŞ  PLAJINDA…

İSKOÇYALI   GAYDACILAR  ÇALIŞ  PLAJINDA…

KERAMETTİN YILMAZ  “MİNNET VE SAYGIYLA ANIYORUZ”
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 11 Kasım 2018 - 15:13:37

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye Belediye Başkan Aday Adayı Keramettin Yılmaz, 10 Kasım ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sonsuzluğa uğurlanışının 80. yılıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Keramettin Yılmaz açıklamasında, “Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 80. yıldönümünde minnet, saygı ve gönül borcu duyarak rahmetle anıyorum. Milletimizin, kendisine aydınlık yarınların kapılarını açan büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’e bağlılığını ve sevgisini, ülkenin dört bir yanında ortak bir düşünce ve ortak duygularla ifade ettiği, O’nun aziz hatırasının ortak hislerle yad edildiği bugün; herkese düşen en büyük görev; O’nu ve en büyük eseri olan Cumhuriyet’i anlamak, Cumhuriyet’in değerlerini her koşulda korumak, onun ideallerini, en ileri bir demokrasi bilinciyle hayata geçirmek ve böylece ülkemizi aydınlık yarınlara taşımaktır” şeklinde ifadeler kullandı.

“Eşsiz komutan, kurtuluş sürecinde tüm gücünü ulusuna olan güveninden ve inancından almıştır” diyen Yılmaz, “Milletinin bağımsızlık ve özgürlük tutkusunu harekete geçirerek, ülkemizi parçalamak isteyenlere karşı büyük bir zafer kazanmış; askeri zaferini, kurduğu Cumhuriyet ve onu tamamlayan demokrasi ile taçlandırmıştır. Başlattığı savaşı, tüm ezilmiş ulusların davası olarak gören büyük önder, en güç koşullar altında bile insanımıza güvenilmesi, umudun hiçbir zaman yitirilmemesi gerektiğini bizlere öğretmiş ve milletimizin neleri başarabileceğini herkese göstermiştir. Böylece Türk tarihini şekillendirmekle kalmamış, dünya tarihine de damgasını vurmuştur. Büyük lider, milletinden aldığı güç ve destekle, vatanın kurtarılmasına öncülük etmiş, halk egemenliğine dayanan, yeni ve modern bir devlet kurarak, güzel yarınların temellerini atmıştır” dedi.

Yılmaz açıklamasını şu şekilde tamamladı “Bireyi yurttaş konumuna yükselten Cumhuriyet rejimini kurarak, yurttaşlar arasında eşitliği sağlamış ve böylece herkese ülke yönetimine katılma ve ülkenin geleceğini belirleme hakkı vermiştir. Millet egemenliğine dayanan Cumhuriyet’in kurulmasıyla birlikte ülkemiz, uygarlık yolunda önemli ilerlemeler kaydetmiş, geleceğine güvenle bakan bir ülke durumuna gelmiştir. Bugün kendisini yeniden anan Milletimiz, O’nun kurduğu Cumhuriyet’le haklı olarak gurur duymaktadır. Ve milletimiz, tüm dünyanın övgüsünü kazanan değerli Ata’mızı, açtığı yolda ilerleyerek, gösterdiği hedeflere ulaşmak için çaba göstererek, demokratik Cumhuriyetimizi yeni eserlerle yücelterek, tüm kurum ve kurallarıyla sonsuza değin yaşatacaktır. Ulusumuzun ışık kaynağı, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, aydınlık Türkiye’nin sembolü, büyük önder ve düşünce adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün yurttaşlarımızın gönlündeki erişilmez yeri hiçbir zaman değişmeyecektir. Bu düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 80. yılında, bir kez daha saygı, minnet ve şükranla anıyoruz” dedi.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz