FETHİYE’DE  ŞEHİT AİLELERİNE  İFTAR YEMEĞİ…

FETHİYE’DE  ŞEHİT AİLELERİNE  İFTAR YEMEĞİ…

Fethiye’de Ses Yarışması Heyecanı

Fethiye’de Ses Yarışması Heyecanı

Özel Fethiye Öğrencileri Muğla’da

Özel Fethiye Öğrencileri Muğla’da

BAYRAM’DA TRAFİK  YOĞUNLUĞU İLE İLGİLİ ALINACAK  TEDBİRLER GÖRÜŞÜLDÜ

BAYRAM’DA TRAFİK  YOĞUNLUĞU İLE İLGİLİ ALINACAK  TEDBİRLER GÖRÜŞÜLDÜ

İSKOÇYALI   GAYDACILAR  ÇALIŞ  PLAJINDA…

İSKOÇYALI   GAYDACILAR  ÇALIŞ  PLAJINDA…

Hak ve Halk Adamı Çaylı Aday Adaylık Başvurusu
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 11 Kasım 2018 - 19:19:41

31 Mart 2018 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimler için Fethiye Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunda bulunan Yusuf Çaylı 4 bin kişi ile Ak Parti İlçe binasına yürüyerek gitti. Her defasında türkün örf ve adetlerini unutmaması gerektiğini dile getiren Çaylı, aday adaylığı başvurusu içinde Deve getirterek, develeri de yürüttü. Kadınların, gençlerin ve çocuklarını yoğun ilgisiyle karşılaşan Çaylı, “her daim halkın, hakkın yanında olan işlere imza attık. Halkımızın sorunlarıyla dertlendik, onların sevinçleriyle mutlu oldu. Mutlu olmak tüm Fethiye’nin Fethiyelilerin de hakkı bu nedenle, Mutlu, hakkını alan, hakkıyla yönetilen bir Fethiye için yola çıktık. Fethiye’nin gelecek planlama vizyonuyla yönetilmesinden yanayız ve buna talibiz.”dedi.

Karaçulha mahallesinde halk ile iç içe bir belediyecilik yürüten ve başarılı çalışmalara imza atan, Yörük evladı Yusuf Çaylı yaklaşık 4 bin kişi ile Salı pazarında toplantı yaptı. Çaylı sloganlar eşliğinde yediden yetmişe her yaştan vatandaşın olduğu bir grupla Ak Parti İlçe binasına yürüyüş yaparak başvurusunu yaptı.  Fethiye’yi Ak Hizmetle tanıştıracaklarını kaydeden Çaylı, Fethiye’yi 2023’e hazırlayacak projelerinin olduğunu, kimsenin ileriye bakmadan bugüne has hizmetler ortaya koymaya çalıştığını kendilerinin ise Fethiye’yi geleceğe hazırlayacaklarını kaydetti.

Deve’den düşerek  ülke genelinde ün yapan  AK Partili  Karaçulha  eski belediye başkanı Yusuf Çaylı; partisinden Fethiye Belediye başkan aday adayı oldu.  Develer eşliğinde sevenleri ile birlikte yürüyüşe  geçen  Yusuf Çaylı;  Fethiye Belediyesi başkan aday adayı oldu.  AK Parti Fethiye Belediyesi  başkan aday adayı Yusuf Çaylı; Salı pazarı meydanında sevenleri ile birlikte buluşarak develerle yürüyüşe geçti. Yusuf Çaylı  AK parti Fethiye ilçe başkanlığına gelerek Fethiye  Belediyesi  başkan aday adaylığı müracaatını yaptı.

Salı pazarı meydanında sevenleri  ve kendisini destekleyen partililerle bir araya gelen Yusuf Çaylı burada konuşma yaptıktan sonra  yoğun bir kalabalık grup ile develer eşliğinde;  AK Parti Fethiye ilçe başkanlığına doğru yürüyüşe geçti. Yusuf Çaylı’nın develerle yürüyüşünü gören vatandaşlar ilgiyle izlediler. Yusuf Çaylı  AK Parti Fethiye ilçe başkanlığına gelerek dosyasını ilçe  yönetimine verdi.  Müracaatını yapan Yusuf Çaylı daha sonra Salı pazarına dönerek kendisini destekleyen partililere teşekkür etti.

“FETHİYE BÜYÜMEK VE İL OLMAK İSTİYOR”

Yusuf  Çaylı konuşmasında “Bu gün Pazar herkesin tatili ve işi, gücü var. Pazar günü hepiniz benim için buraya geldiniz, hepinize çok teşekkür ediyorum. Henüz işin birinci basamağındayız. Önümüzdeki günlerde partimizin başkan adayı belli olacak. Aday olduğum takdirde daha başka bir heyecanla yolumuza devam edeceğiz” dedi.  Konuşmasına devam eden Çaylı “İki  dönem Karaçulha’da belediye başkanlığı yaptım. Bana oy vermiş vermemiş herkesi kucakladım. Her partiden sevenim var. Fethiye’nin önünü açmamız gerekiyor.  Fethiye büyümek  ve il olmak istiyor. Tabi ki bende büyümesini ve il olmasını canı gönülden istiyorum. Fakat; bu günkü konjektör ile il olunmaz. Adamın düğünü var. Fethiye’ye alışverişe gidiyor, arabasını park edecek yer bulamıyor. Park edecek yer  dahi bulunmayan bir yer;  nasıl il olacak. Fethiye’yi bu güne kadar yönetenler vizyonunu ve misyonunu tamamladılar. Yaptıkları için teşekkür ediyoruz. Fethiye’nin il olmasını istiyorsanız önce Fethiye’yi il olmaya hazırlayacaksınız. Alt yapıyı oluşturacaksınız. Bürokrasiyi hazırlayacaksınız. Fethiye’nin büyümesini sağlayacaksınız ki, ondan sonra gidip Ankara’da gereken çalışmaları başlatıp Fethiye’yi il yapacaksınız. İnşallah bu şekilde Fethiye’yi il yapacağım. Ben Ankara’ya devamlı gidip geliyorum ve biliyorum. Milletvekili sayısı boşu boşuna 600’e çıkarılmadı. 100. Yılda 100 il projemiz var. Bu illerden biriside Fethiye olacaktır. Fethiye’yi buna hazırlayacağım” dedi.  Salı pazarında konuşmasını tamamlayan Çaylı daha sonra Salı pazarına kalabalık bir grupla yürüyüşe geçti ve aday adaylığı için müracaatı yaptı…

“FETHİYE BELEDİYESİNİ AK PARTİYE KAZANDIRACAĞIM”

AK Parti Fethiye ilçe başkanlığında da açıklamada bulunan Çaylı “Kısmet olursa AK partiyi Fethiye’de şahlandıracağım. Partimizin şanına yakışır bir aday adaylığı müracaatında bulundum. Develerle ve Yusuf Çaylı’yı  sevenlerle  yürüyüşe geçtik. Yusuf Çaylı’nın misyonunda her zaman  ata sporu yağlı güreşler ile Yörük göçleri vardır. Çünkü; Biz Yörüğüz. Hayırlı ve uğurlu olsun. Fethiye belediyesini AK parti ile buluşturacağım ve Fethiye’ye AK parti belediyecilik  hizmetini  ben  getireceğim.  Genel Başkanımın izindeyim. Partimiz Fethiye’de şaha kalkacak ve 31 Mart’tan sonra Fethiye’yi;  AK partinin hizmetine açacağım.  Fethiye Belediyesini AK partiye kazandırdıktan sonra Cumhurbaşkanımıza ve genel başkanıma gideceğim; Fethiye’yi AK partiye kazandırdım diyeceğim  ve tüm hizmetleri Fethiye’ye getireceğim. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

 

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz