Büyük Bir  Can  Kaybı Vardır

Büyük Bir  Can  Kaybı Vardır

Eski  Belediye  Başkanı   Kurtarılamadı

Eski  Belediye  Başkanı   Kurtarılamadı

Dünya Şampiyonasında Ülkemizi Ceren Temsil edecek

Dünya Şampiyonasında Ülkemizi Ceren Temsil edecek

Çiftçiler “Mor Mucize” İle Tanıştı

Çiftçiler “Mor Mucize” İle Tanıştı

Bakırlıoğlu ve Ünlü’den Karaca’ya Ziyaret

Bakırlıoğlu ve Ünlü’den Karaca’ya Ziyaret

KADİR SARIHAN “RESMİ MÜRACAATIMI YAPACAĞIM”
    • beskaza@beskazagazetesi.com
    • 9 Kasım 2018 - 10:40:16

KADİR SARIHAN “RESMİ MÜRACAATIMI YAPACAĞIM”

“Genel merkezin işareti olduğu takdirde aday adayı olarak resmi müracaatımı yapacağım” diyen AK Parti Fethiye İlçe başkanı Kadir Sarıhan basın mensuplarının sorması üzerine eleştirilere cevap vererek “Fethiye’mize 500 milyon TL’nin üzerinde bir yatırımın yapıldığını çok açık ve net biliyoruz” dedi. AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Kadir Sarıhan, “5-12 Kasım tarihleri arasında belediye başkanlığı aday aday süreci başladı. Şuana kadar teşkilatımıza aday adaylığı için müracaat eden arkadaşımız yok. Önümüzdeki günlerde mutlaka olacaktır. Tabi kimlerin gönlünde aday adaylığı yatmaktadır, hizmet için taliptir bilemiyoruz. Sadece sosyal medyadan ve kamuoyunda dillendirilen isimler var. Hepimizin amacı demokratik yarış içerisinde diğer partilerin adaylarını en kaliteli bir şekilde seçerek öne çıkarmaları ve AK Partinin de bu yarışta en iyisini ortaya koyarak AK Parti Belediyeciliğini Fethiye’ye getirmektir” dedi.

“BİZİMDE ADAY ADAYLIĞIMIZ GÖNLÜMÜZDEN GEÇMEKTE”

Sarıhan, “İlçe Başkanları ve il başkanlarının da belediye başkan aday adaylıkları süreci bu süre içerisinde değerlendirilecektir. Bu süre içerisinde genel merkezin kamuoyu yoklamaları; yüz yüze anketler, SMS anketleri, sosyal medya değerlendirmeleri, teşkilat içi yoklamalar bunları hepsi parti içerisindeki çalışmışlığı; partinin vizyon ve misyonuna uygunluğu, Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamalarında yer alan değerlere, kıymetlere sahip arkadaşlarımızın öne çıkmasıyla genel merkez değerlendirme yapacaktır. Bu değerlendirme sonucunda gönlünde, niyetinde olana arkadaşlarımıza şahsımda dahil olmak üzere, genel merkezin icazeti üzerine aday adaylığına müracaat edecek ya da görevlerine devam edecektir. Bu manada bizimde aday adaylığımız gönlümüzden geçmekte. Bunu zaman zaman kamuoyuyla paylaşmıştık. Ama tabi bu da bizim nerede olursa olalım görevimizi devam ettireceğimiz; Fethiye için hizmet için var olduğumuz aşikar. Onun için genel merkezin işareti olduğu takdirde aday adayı olarak resmi müracaatımı yapacağım. Kamuoyuyla da bunu ayrıca paylaşacağız. Amacımız Fethiye’de AK Belediyeciliğin geldiği yerlerdeki gibi hizmetleri getirmek. Biz Fethiye’nin eksikliklerini, aksaklıklarını, vatandaşlarımızın hemşerilerimizin taleplerini biliyoruz. Tabi ki bugüne kadar herkes elinden geleni Fethiye Belediyesinin kuruluşundan bu yana yapmakta. Ama biz iktidarın gücüyle birlikte Fethiye’de hizmetleri misli misli arttırarak hiçbir kaynak sıkıntımız olmadan, büyükşehir ya da başka mercilere ihtiyacımız kalmadan sadece bakanlıklarımızla ve Sayın Cumhurbaşkanımızın bölgeye ilgisi büyük; bunun sayesinde biz Fethiye’ye ihya etmek, ihtiyaçların giderilmesini sağlamak istiyoruz. Önümüzdeki hafta ayın 12’sinde aday adaylığı süreci bittiğinde en iyi karar verilmiş olacaktır. Fethiye’miz için hayırlı olsun” diye konuştu.

“FETHİYE’YE 500N MİLYON TL’NİN ÜZERİNDE YATIRIM YAPTIK”

Sarıhan, “Yerel idare ile merkezi hükümetin yapması gereken hizmetler ayrı kategoridedir. Biz Fethiye’de iktidar partisi olarak birçok hizmete imza attık. Son 5 yıl içerisinde sadece Fethiye’mizi asgari şartlarda; toplum yararına proje adı altında hemşerililerimize bir can suyu -6 aylık-9 aylık iş edindirmenin dışında- Fethiye’mize 500 milyon TL’nin üzerinde bir yatırımın yapıldığını çok açık ve net biliyoruz. Bizde buna bir parça sebep olmuşsa ne mutlu! Bu yatırımların başlıcaları; kapalı spor salonu yapılması, sentetik çim sahanın yapılması, Göcek tünelinin açılması, gençlik merkezinin yapılması, okulların yenilenmesi, kampus sahasında okul ve pansiyonların yapılması, adliye binasının yeniden yapılması, engelsiz yaşam evlerinin yapılması, diş hastanesinin yapılması daha daha daha… Yani Fethiye’ye birçok hizmet kazandırdık. Ayrıca belediyesi AK Parti olmayan bir yer. Yani AK Partili olmayan belediyelere hizmet verilmiyor, bu ne mantık gibi bir şeyi de kabul edemeyiz. Çünkü nüfusa oranla merkezi bütçeden büyükşehre ve beraberinde Fethiye’ye bir kaynak aktarımız yapılmakta. Çevre koylarının ihaleye verilmesi ile ilgili de bir eleştirisi var idi. Ben şunu söylemek istiyorum: İktidar partisi ilçe başkanı kötü, bakanlarımız kötü, hükümet kötü, Cumhurbaşkanımız hata yapıyor kötü, büyükşehir kötü de acaba demek lazım… Bunu da ben hemşerililerimizin takdirine sunuyorum. Seçilmişlerin mazeret lüksü yoktur. Bu manada biz mazeretsiz olarak herkesle; büyükşehirle, bakanlıklarımızla, sayın cumhurbaşkanımızla birlikte partisi bir ya da ayrı sinerji içerisinde AK Parti olarak Fethiye’ye hizmete talibiz. Nasip olursa bizde varız diyoruz” diye konuştu.

(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz